Складну екологічну ситуацію Херсонщини буде вирішено!
Сьогодні, 15 квітня, у прес-центрі «Херсонщина за день» відбувається конференція щодо поводження з непридатними до використання хімічними засобами захисту рослин.
Спікерами були директор Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА Юрій Попутько, депутат ХДА Євген Рищук та заступник начальника державної екологічної інспекції у Херсонській області Ольга Філіна.
Як відомо, стан екології Херсонщини плачевний. Одним з факторів цього є пестициди, яких на території Херсонської області з залишком. 1867 тон речовин, що без сумніву шкідливі для рослинності.
«Питання забруднення області пестицидами турбує вже більше 30 років. Ми повинні дбати про екологію рідного краю, адже Крим забрано і у нас лишилась лише Херсонщина і Одеса як курортні міста», - говорить Попутько.
Щоб утилізувати та зберігати шкідливі речовини. Так, щоб це не завдало нікому шкоди необхідна відповідна техніка та матеріали.
«Раніше пестициди зберігались у пластикових контейнерах, але туди могла проникнути волога, після чого їх вже неможливо було перевозити, лише зберігати. Тому вони затарені в бетонні баки, для більшої надійності, - коментувала Філіна, - Ми дійсно переймаємось долею Херсонщини, адже це наш рідний край, наш дім!»
Окрім того начальник держекоінспекції оприлюднила цифри кількості тон отруйних речовин, що зберігались на території області:
Генічеськ – 160 тон;
Каланчак – 108;
Білозерськ – 79.
За кошти бюджету починаючи з 2008 року більше половини хім.речовин були утилізовані. Повністю очищено Скадовський, Чаплинський та Великолепетиський район
Відповідні органи разом з депутатами обіцяють вирішити питання забруднення.
«Проблемним залишається фінансова підтримка, адже необхідно спочатку проаналізувати на скільки отруйними є речовини, як можна перевезти їх та куди, - говорить Євген, - Та ми не сидимо на місці, ми співпрацюємо з африканським Департаментом екології. Дізнавшись, що для обробки землі вони купують «Дуст», ми намірені запропонувати їм наші пестициди, адже в нас їх хоч відбавляй.
Самостійно Херсонщина не зможе фінансово впоратись з цією екологічною проблемою, тому за допомогою ми звернулись до депутатів Верховної Ради України, і чекаємо від них підтримки»