Удар по системі охорони здоров’я Херсона: некомпетентні управлінці звільняють справжніх професіоналів
Сьогодні, 11 січня, стало відомо, що керівнику лікарні їм. Корабелеша в Херсоні Аллі Павлівні Малицькій не продовжили контракт.
Ця подія сколихнула не лише медичну сферу, а й більшість містян, так як Алла Малицька відома як професіонал своєї справи, добросовісний керівник та людина, котра прикладала надзусилля для розвитку охорони здоров'я в нашому місті.
Ситуацію прокоментував український підприємець, громадський діяч, фахівець з планування та розвитку системи охорони здоров'я і Член Наглядової ради Охматдиту Владислав Смірнов.
— За роки свого управління вона (Алла Малицька - прим. ред.) зробила лікарню ім. Карабелеша зразковим медичним закладом, який став важливим центром охорони здоров’я в Херсоні. Під її керівництвом було проведено модернізацію обладнання, персонал отримував підтримку та мотивацію, що забезпечувало високу якість послуг, лікарня успішно адаптувалася до надзвичайних умов воєнного часу, продовжуючи обслуговувати мешканців міста навіть у прифронтових умовах.
Рішення про її усунення виглядає не лише несправедливим, а й непрофесійним з точки зору управління кризовими ситуаціями. Замість зміцнення ключових медичних інституцій ми бачимо, як їх підривають зсередини політичними інтригами, — написав чоловік на своїй сторінці в Фейсбук.
Небайдужі люди активно дискутують в коментарях щодо призначення на керуючу посаду "лояльної до адміністрації особи".
Владислав Смірнов також описав своє припущення хто за цим стоїть та кому це вигідно. З його слів, непродовження контракту з Аллою Малицькою пов’язане не з її професійними якостями, а з політичними мотивами.
— Голові ВЦА Херсона Роману Мрочку було вигідно поставити на чолі лікарні "свою людину" — Дмитра Доманського, колишнього головного лікаря Білозерської стоматологічної поліклініки, який згодом очолював лікарню ім. Тропіних. Хто такий Дмитро Доманський? Дмитро Сергійович Доманський, хоча й має досвід роботи в медичній сфері, відомий своєю відданістю керівництву ВЦА, а не незалежною позицією. Його призначення можна розглядати як частину схеми "свій до свого по своє". Лікарня ім. Карабелеша, яка завжди була символом професіоналізму, тепер ризикує перетворитися на черговий інструмент політичного впливу.
Рішення усунути Аллу Павлівну виглядає як частина масштабної тенденції до встановлення контролю над ключовими закладами Херсона. Це не просто кадрове питання — це удар по всій системі охорони здоров’я міста. Схема очевидна: "свій до свого по своє", — додав Смірнов.
Підсумуємо, що подібні дії завжди призводять до незворотніх наслідків — сьогодні призначають лояльних осіб, котрі виконуватимуть будь-які вказівки зверху, завтра до медичної системи довіра зникне так само, як і до управлінців Херсона, того ж Мрочко. В результаті херсонці можуть втратити якісні медичні послуги, а інші заклади охорони здоров'я, вірогідно, чекатиме схожий сценарій...