Все новости Херсона

Лента новостей
События
На півдні України світла може не бути до 20 години на добу, – ексміністр
06 июня 11:32
200
На півдні України світла може не бути до 20 години на добу, – ексміністр

На півдні України світла може не бути до 20 години на добу, – ексміністр

На півдні України, зокрема на Одещині, світла може не бути до 20 годин на добу. Енергетики застосовують дуже великі обмеження.
Про це розповів в ефірі КИЇВ24 екс-міністр палива та енергетики, президент Всеукраїнської енергетичної асамблеї Іван Плачков.
Енергетики застосовують дуже великі обмеження. Наприклад, я зараз на півдні, на Одещині. Ми не маємо електроенергії до 20 годин на добу. Дають світло на 2-4 години. Ситуація є критичною, але вона була прогнозованою.
Нагадаємо, що сьогодні, 6 червня, в Україні прогнозується дефіцит електроенергії протягом усього дня. Ліміти на споживання електроенергії діятимуть у кожній області України з 00:00 до 24:00. Тому для їхнього дотримання «Укренерго» застосовуватиме графіки відключень електроенергії для населення та промисловості з 00:00 до 24:00.
__________________________________________

Україна не встигне відновити потужності до зими, - New York Times

Російські ракетні удари та атаки безпілотників на українські електростанції та підстанції серйозно похитнули енергетичну інфраструктуру країни. Ситуацію погіршує плановий ремонт двох енергоблоків АЕС і літня спека, яка спонукає людей вмикати кондиціонери.
 
Як пише The New York Times, українська влада була змушена розпорядилася про повне відключення електроенергії по всій країні на цей тиждень, що більш агресивний захід, ніж регіональні та нерегулярні відключення, які були на початку цієї весни.
 
 
Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що дефіцит електроенергії в країні цього тижня буде "досить серйозним". Згодом у компанії зазначили, що у вівторок аварійне відключення електроенергії було застосовано в семи з 24 областей України. 
 
Втрата потужностей з виробництва електроенергії
Нестача електроенергії влітку може призвести до спеки в квартирах і становить більш смертельний ризик взимку. Масове відключення електроенергії в Україні викликало занепокоєння щодо того, що буде з настанням холодної погоди, коли використання опалювальних приладів збільшить навантаження на енергосистему. Експерти попереджають, що електростанції зазнали занадто великої шкоди, щоб її відремонтувати до того, як у грудні настане мінусова температура.
 
"Ситуація навіть гірша, ніж була минулого року", — сказала Олена Лапенко, експерт з енергетичної безпеки DiXi Group, українського аналітичного центру.
За її підрахунками, навіть за помірних температур і відсутності нових атак Росії на енергомережу Україні не вистачатиме 1,3 гігават під час пікового споживання цього літа. Це близько десятої частини споживання енергії в години пік.
 
 
Кампанія Росії проти енергомережі, яка почалася наприкінці березня, виявилась більш руйнівною, ніж раніше, тому що Москва вдосконалила свою тактику, стріляючи більшими та складнішими ракетними обстрілами.
 
За оцінками енергетиків, з початку війни Україна втратила близько половини своїх потужностей з виробництва електроенергії. Більшість теплових і гідроелектростанцій країни були знищені, що створює серйозну проблему, оскільки вони забезпечували додаткові генеруючі потужності, необхідні для задоволення попиту в періоди пікового споживання.
 
Колишній міністр енергетики України Ольга Буславець заявила, що зараз країна значною мірою залежить від своїх атомних електростанцій, які постачають основну частину електроенергії в країні, але не можуть задовольнити піковий попит.
 
 
DiXi Group вважає, що немає достатньо часу, щоб відновити достатні генеруючі потужності до настання зими. За словами голови аналітичного центру Олени Павленко, Україні потрібно запасне обладнання, наприклад трансформатори, для відновлення підстанцій. Наразі наша країна сподівається отримати запчастини з виведених з експлуатації ТЕС Німеччини.
Одним зі способів вирішення проблеми могло б стати встановлення газотурбінних мобільних електростанцій по всій країні, але на це потрібно багато часу - до року.
 
Відключення світла
Україна, яка зазвичай є чистим експортером електроенергії, зараз імпортує рекордні обсяги від своїх сусідів, включаючи Румунію, Словаччину та Польщу. Однак навіть цього недостатньо, щоб компенсувати втрати електроенергії.
Це змусило українську владу запровадити планові відключення електроенергії по всій країні, щоб спробувати стабілізувати енергомережу.
Керівник київського Центру енергетичних досліджень Олександр Харченко заявив, що енергомережі повністю не відремонтують щонайменше два роки.
 
"Ми розуміємо, що наступні два роки нам потрібно бути готовими до щоденних відключень як до норми, а не до критичної для нас ситуації. Чесно кажучи, все, що ми можемо зробити, це звикнути до цього як до нормального стану речей", – сказав він.
_____________________________________________

Чому в деяких містах жорсткі обмеження по світлу і що буде далі

Жорсткі відключення світла в деяких містах країни, в тому числі і в Києві, які сягають майже 7 годин підряд, викликані перевищенням лімітів споживання електроенергії. Україна втратила близько 9 ГВт генерації та її руйнація продовжується, тому літо буде складним.
Про це РБК-Україна повідомили в компанії "Укренерго", ДТЕК і Міненерго.
 
 
Як формуються ліміти
НЕК “Укренерго” щодня доводить до обленерго у кожній області ліміти споживання. Ці ліміти формуються так: диспетчерський центр "Укренерго" аналізує прогноз споживання по країні, та відповідно до наявної потужності в енергосистемі розподіляє обсяг дефіциту рівномірно по кожному регіону. Тобто, повідомляє про відсоток необхідного скорочення споживання.
 
Обленерго, у свою чергу, від лімітів “Укренерго” обленерго віднімають споживання критичної інфраструктури, яку неможливо відключати. До критичної інфраструктури належать: водоканали, лікарні, військові об'єкти тощо. Залишок доступної потужності розподіляють для побутових споживачів, промисловості та бізнесу. Для цього обленерго складає графіки почасових відключень, розбиваючи споживачів на очереди.
 
Чому різні обсяги споживання в областях
В “Укренерго” підкреслюють, що обсяги споживання кожної області є різними. “Це пов'язано з тим, що у якихось регіонах критичної інфраструктури більше. Також на дотримання лімітів шкірного регіону впливає наявність у домогосподарств сонячних електростанцій (СЕС). У сонячну погоду такі домогосподарства не споживають е/е з мережі, тож більше електрики обленерго можуть розподілити іншим споживачам”, - зазначили в “Укренерго”.
 
 
Аварійні відключення як вимушений крок
Перевищувати ліміти не можна, оскільки це ставить під загрозу роботу енергосистеми та може призвести до масштабної аварії в енергосистемі. Тому, якщо область перевищує встановлений ліміт споживання, диспетчерський центр “Укренерго” змушений застосовувати аварійні відключення негайно, щоб утримати баланс. “Зокрема, 4 червня, до таких заходів через перевищення лімітів довелося вдаватися у 12 областях та м. Києві. 4 червня також довелося проводити аварійні відключення.
 
При аварійних обмеженнях планові погодинні графіки не діють, і можливе відключення об'єктів критичної інфраструктури.
 
Щодо 7-річних відключень Київ
Дефіцит електроенергії існує за всіма днями, тому відключення проводять у всіх регіонах, але ситуація в Києві складніша, зазначив виконавчий директор компанії ДТЕК Дмитро Сахарук. “У Києві ситуація складніша ніж у інших областях, тому що у Києві значне кількість критичної інфраструктури, яку не можна відключати. Тому зараз у Києві рівень відключень трохи більший ніж у інших регіонах, крім звичайно таких складних регіонів як Харків чи Запоріжжя”, - сказав Сахарук в ефірі телемарафону.
 
 
Він зазначив, що зараз вирішується питання, як зробити так, щоб рівень відключень у Києві був такий самий як і по всій країні.
 
Але зазначимо, що внаслідок 6 російських масованих атак на українські електростанції обсяг дефіциту в енергосистемі значний. Пошкоджені всі великі теплові та гідроелектростанції. І зі зростанням температури повітря дефіцит збільшується, оскільки зростає споживання електроенергії (кондиціонери, охолоджувальні пристрої). Відповідно, обленерго мають розподілити в цих умовах наявну в системі після атак потужність таким чином, щоб не виходити за ліміти.
 
Як довго можуть діяти графіки відключень
Графіки погодинних відключень через постійний дефіцит у системі внаслідок російських атак будуть тривати по всій країні доти, доки не буде достатньо потужності в енергосистемі, щоб компенсувати дефіцит, повідомили в “Укренерго”.
 
 
У компанії зазначили, що намагаються якнайбільше пошкоджених потужностей повернути в роботу до наступної зими. Але ризик подальших масованих російських атак на енергосистему дуже високий, що ускладнює прогноз. “Варто також пам'ятати, що літо – традиційний період ремонтів та підготовки до зими атомних блоків, які відключають по черзі для проведення необхідних робіт. Крім того, влітку знижено роботу гідроелектростанцій, оскільки водопілля вже завершилося”, - зазначили в компанії
 
Літо буде складним
У Міністерстві енергетики РБК-України повідомили, що зараз енергосистема України втратила вже близько 9 ГВт генерації внаслідок російських обстрілів. “І руйнація нашої енергосистеми врагом, на жаль, продовжується. На відновлення потрібна година. Тому ми розуміємо, що літо буде складним періодом, коли ми маємо акумулювати максимум сил, можливостей, фінансових ресурсів для відновлення генерації, де це можливо, і максимальної підготовки енергосистеми до зими”, - повідомили РБК-Україна в Міненерго.
 
 
Минулого року, за інформацією Міненерго, енергетикам вдалося відремонтувати близько 20 ГВт потужності, які були зруйновані або суттєво пошкоджені, та додати до системи ще 3 ГВт. “У цьому році завдання ще складніше. Адже зруйновано у 2,5 рази більше ніж у минулому році”, - зазначили у відомстві.

 

 
0 комментариев
19 января 2025, 11:19
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Яке сьогодні, 22 грудня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
Яке сьогодні, 22 грудня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
Сьогодні, 22 грудня, День працівників дипломатичної служби України. Віряни вшановують пам'ять святої великомучениці Анастасії. До Нового року залишилося 9 днів.22 грудня 2024 року — неділя. 1033-й ден...
22 декабря 08:28
1287
Росіяни закріпилися на дачах у районі Антонівського мосту біля Херсона
Росіяни закріпилися на дачах у районі Антонівського мосту біля Херсона
Росіяни закріпилися на дачах у районі Антонівського мосту біля Херсона.Про це пише режисер Сергій Зейналов, який жив раніше в Херсоні.Він повідомив, що Херсон позаминулої ночі переживав «пекло», а обс...
21 декабря 19:18
1175
Зросла кількість поранених унаслідок вчорашніх обстрілів Херсона
Зросла кількість поранених унаслідок вчорашніх обстрілів Херсона
У Херсоні до медиків звернулися двоє постраждалих під час вчорашніх обстрілів обласного центру та передмістя.Про це у Телеграмі повідомив начальник Херсонської МВА Роман Мрочко, передає Укрінформ.«Сьо...
21 декабря 14:05
1163
Як зараз виглядає онкодиспансер у Херсоні, який обстріляли окупанти: фото наслідків
Як зараз виглядає онкодиспансер у Херсоні, який обстріляли окупанти: фото наслідків
20 грудня російські війська завдали повітряного удару по Херсону. Два ворожі КАБи прилетіли по міському онкодиспансеру.Медзаклад зазнав значних руйнувань, люди ж дивом не постраждали. Фото понівеченої...
21 декабря 10:16
1128