За місяць каховські рятівники загасили 41 пожежу
Останнім часом, повідомлення про горіння трави - часта тенденція для Каховського району. Всьому виною спека та необережна поведінка населення.
Державним наглядом у сфері пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту Каховського МРУ ГУ ДСНС України у Херсонській області проаналізовано стан з пожежами, загибеллю людей на них та виконавчої дисципліни, про це повідомляє видання «Каховська Зоря».
Протягом липня 2016 року на території Каховки та району виникла 41 пожежа, з них 39 в екосистемах, 1 - в продуктовому магазині, 1 - в господарській споруді.
"Зараз відбуваються в основному пожежі в екосистемах. Спека призвела до того, що люди втратили ті самі 30-40% уважності і ряд випадковостей працює не на нас", - зауважив начальник управління Каховського МРУ ГУ ДСНС України у Херсонській області Ігор Берещенко.
На щастя, в наслідок пожеж не загинуло жодної людини, обійшлося і без травм.
"На превеликий жаль, там, де знаходиться більша кількість людей, і приходять надзвичайні ситуації та пожежі. У нашому випадку - це велика природна рекреаційна зона у вигляді сосен. До того ж, сосни штучно посаджені, тобто відновити їх буде дуже важко. Абсолютно всі фахівці прийшли до спільного висновку, будь-які витрати на профілактику не співмірні з витратами на ліквідацію таких ситуацій, а зрештою - й відновлення. Тому краще витратити час і ресурси на спілкування з людьми. Звичайно, не кожен почує, але у когось ця інформація залишиться", - розповідає Ігор Берещенко.
Тричі на тиждень працівниками служби проводяться профілактичні заходи різноманітного характеру з населенням. Тематика лекцій охоплює не тільки аспекти пожежної безпеки, а й обережну поведінку у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, правила поведінки в натовпі, безпечна поведінка на воді. Часто, подібні заходи проводяться із залученням фахівців інших служб (правоохоронці, представники громадських організацій).
Більш того, щонеділі каховські рятувальники проводять цікаві зустрічі-екскурсії для малечі та їх батьків, де кожен себе може випробувати у ролі пожежника, поспілкуватись безпосередньо з самим рятувальниками та зробити світлини на пам`ять.
"Для чого все це робиться? Щоб донести спільну думку, що якщо є хоч маленька можливість не потрапити в надзвичайну ситуацію, краще в них не потрапляти, не випробовувати можливості рятувальників, не ризикувати навмисне або ж просто не подумавши. На цих зустрічах ми показуємо рівень нашої підготовки, розкривають нюанси професії рятувальника. А головне як не потрапити в біду, а якщо вже потрапили - як себе вести, щоб не постраждати і не погіршити ситуацію", - прокоментував Ігор Миколайович.
В даний момент на територія Каховського району працюють ще три МПО - це Чорнянка, Семенівка, Червоний Перекоп, в планах - створення в Федорівці. Так само є й підготовлені хлопці в «Асканійському». Важливу роль у ліквідації надзвичайних ситуацій відіграють й звичайні небайдужі мешканці Каховщини.
Каховські рятувальники радять всім бути уважними під час відпочинку, пам`ятати правила безпечної поведінки, перевіряти електропроводку (провести замір опору ізоляції, звернути на електроприлади вдома) та завжди думати перш, ніж діяти!