За добу рятувальники загасили 29 пожеж в екосистемах області
Вчора на території області сталося 29 пожеж в екосистемах. Зокрема, у 4-х випадках пожежно-рятувальні підрозділи залучалися до гасіння загорянь на території Новокаховського, Скадовського, Каховського і Херсонського лісництв площею 1,72 га. 23 рази вогнеборці гасили пожежі сухої трави і сміття на відкритих територіях загальною площею 7,25 га.
Щоденно в районах і містах області горить суха трава. Шкода від спалювання сміття, листя і сухої трави надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, не всі мешканці області це усвідомлюють і тому пожежно-рятувальні підрозділи все частіше залучаються до ліквідації пожеж в екосистемах: унаслідок необережного поводження з вогнем, звичайної необачності, горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях.
У зв’язку з цим, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян відмовитися від практики спалювання сухої трави та інших рослинних залишків. Кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.
Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згоранні, скажімо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.
Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до руйнації ґрунтового покриву та ґрунтоутворюючих мікроорганізмів. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.
При спалюванні трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, особливо у суху та вітряну погоду. При спалюванні сухої рослинності вздовж доріг існує загроза неконтрольованого поширення вогню. Також, дим від вогнищ може надовго зависати у повітрі, при цьому погіршується видимість на дорогах. Отож, спалювання рослинних решток несе численні загрози довкіллю та здоров’ю людини.
Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню під час яких надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Особливо небезпечним у населених пунктах є спалювання сухої трави або листя на присадибних ділянках бо це може перерости у неконтрольоване горіння, а також загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору. Крім того, погіршення видимості на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій нагадує, що за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Такі дії несуть загрозу навколишньому середовищу та становлять небезпеку для життя людей, повідомляє прес-слуба Головного управління ДСНС України у Херсонській області.