Лента новостей
События
У магазині і не відкриваючи банку: як перевірити свіжість консервів
У магазині і не відкриваючи банку: як перевірити свіжість консервів
Запечена квасоля, тунець і навіть тушонка - серед різноманітних кухонних продуктів, запакованих у консерви. Але Пол Джексон, експерт NRC Business Waste, закликає споживачів ретельно перевіряти кожну банку, виділяючи три основні червоні прапорці, на які слід звернути увагу, повідомляє Mirror.
Вірите чи ні, але все зводиться до форми бляшанки, способу її зберігання та вмісту всередині - те, що легко не помітити при зберіганні покупок у супермаркеті.
"Їжу з банки з неглибокою вм'ятиною, як правило, можна їсти, якщо немає інших ознак пошкодження. Однак глибокі вм'ятини на бляшанках є серйозним тривожним сигналом. Ці вм'ятини можуть вплинути на герметичність, що може призвести до потрапляння бактерій і псування вмісту. Переконайтеся, що ви перевірили бляшанки на наявність глибоких вм'ятин, перш ніж насолоджуватися їжею, інакше вас чекає неприємний сюрприз", - сказав він.
Джексон радить з обережністю ставитися до глибоких кратерів, які суттєво змінюють форму банки. Мікротріщини, які часто виникають внаслідок таких пошкоджень, можуть іноді дозволяти бактеріям процвітати вздовж швів.
Окрім вм'ятин, іржі та аномальній випуклості є ще двома великими "ні", коли мова йде про споживання консервів. Вони можуть сприяти розмноженню шкідливих бактерій.
"Іржа на банці викликає занепокоєння, оскільки вона може послабити метал і забруднити вміст. Навіть незначні плями іржі можуть свідчити про те, що їжа всередині може бути небезпечною для вживання", - наголошує експерт.
Він додає, що помітно випукла банка - це явна ознака неприємностей. Зазвичай це відбувається через накопичення газу в результаті життєдіяльності бактерій всередині банки, що свідчить про те, що їжа зіпсована і небезпечна для вживання.
"Обов'язково викидайте бляшанки, що випирають, щоб зменшити ризик зараження. Якщо з банки виливається рідина, коли ви її відкриваєте, це може бути пов'язано з накопиченням газу в результаті розмноження мікроорганізмів, що свідчить про псування. Це впливає на смак і якість їжі, але також становить серйозний ризик для здоров'я, тому будьте обережні", - вказує він.
Щоб уникнути цих ризиків і зберегти консерви, Джексон рекомендує "правильно зберігати" ці продукти. Хоча це може здатися очевидним, варто враховувати різні невидимі впливи.
Наприклад, зберігати консерви в шафі над раковиною або біля неї, мабуть, "неправильно". Це може здатися прохолодним і сухим місцем, але вологість і перепади температур, спричинені раковиною, можуть "прискорити процес псування" і "скоротити термін придатності консервів".
"Надзвичайно низькі температури можуть призвести до того, що банки лопнуть, що потенційно може призвести до проникнення повітря і вологи всередину, що в свою чергу може призвести до появи іржі та потенційного забруднення. "Зберігання консервів у стабільному, помірному кліматі допомагає зберегти їх довговічність та безпеку", - продовжує Джексон.
Він додає, що продукти з високою кислотністю, такі як помідори, зазвичай зберігають свою якість протягом приблизно 18 місяців після закінчення терміну придатності завдяки своїй кислотності, яка допомагає їх зберегти.
"На відміну від них, продукти з низькою кислотністю, такі як м'ясо та овочі, можуть зберігати свою пікову свіжість від двох до п'яти років після закінчення терміну придатності за умови правильного зберігання", - резюмував він.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Врачи запретили пить кофе выздоровевшим от "Омикрона"
Украинцам сообщили о мобилизации в ВСУ мужчин старше 60 лет
Польша будет отправлять украинцев домой: названы сроки, сколько еще можно там побыть
Украинских пенсионеров обяжут проходить ежегодную идентификацию, иначе лишат пенсии
СМИ узнали имена нардепов, которые покинули Украину
Курс доллара вздрогнул после последних заявлений НБУ
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Переселенцю з Генічеська відмовили у виплатах на Іванофранківщині, бо не вважають Генічеськ окупованим
Олег Горбовський, геніченець, який разом із багатодітною родиною нині проживає на Іванофранківщині, отримав відмову у поновленні виплат внутрішньо-переміщеним особам, на підставі того, що Генічеськ на...
В ТЦК сформували остаточний перелік обставин, які дають право на відстрочку від мобілізації
Усі військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років можуть бути мобілізовані до ЗСУ, оскільки в Україні зараз діє воєнний стан. Водночас немало військовозобов'язаних громадян, з тих чи інших пр...
У Бериславі внаслідок атаки БпЛА загинув чоловік - розпочато провадження
За процесуального керівництва Бериславської окружної прокуратури розпочато розслідування за фактом порушення законів та звичаї війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України). Про це п...
Українців ловитимуть посеред вулиці — ТЦК отримали нові повноваження по перевірці документів
Українці, які ухиляються від військового обліку, тепер можуть зіткнутися з новими штрафами та адміністративними заходами. Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренк...
Мольфар озвучив прогноз, скільки часу триватиме війна в Україні
Мольфар Макс Гордєєв ексклюзивно для УНІАН розповів, що війна в Україні буде тривати ще певний час, незважаючи на всі зусилля щодо досягнення миру."Мої бачення та розклад карт Таро вказують на кілька...
Ворог атакував дронами Широку Балку на Херсонщині, є поранені
Російські війська атакували село Широка Балка Станіславської громади на Херсонщині, внаслідок ударів ворожих дронів поранені двоє людей.Як передає Укрінформ, про це повідомляє Херсонська ОВА у Телегра...
Українці активно купують квартири за кордоном: названо країни з найнижчими цінами на житло
Частка біженців, котрі планують залишитися на ПМП за кордоном, зростає. Українці активно стають власниками житла за кордоном. Стало відомо, в яких країнах наші співвітчизники купують квартири частіше...
Багатотарифні лічильники більше не діють: вартість популярної послуги рахуватимуть за єдиним тарифом
Багатотарифні лічильники втратили свою функцію. З 1 серпня споживачам нараховуватимуть плату за комунальну послугу лише за загальним обсягом споживання. Йдеться про лічильники гарячої води, які встано...