Перші кроки до енергетичної безпеки області
Як зазначив під час засідання колегії облдержадміністрації, 25 січня, в.о. заступника голови ОДА Олександр Адамчик, у зв’язку з ситуацією, яка на початку січня мала місце у Генічеську гостро постало питання знаходження шляхів вирішення цієї проблеми.
«Фактичним виходом з цієї ситуаціє є перехід на альтернативну систему опалення. Перш за все, це перехід на твердопаливні котли – соціальних закладів, потім має бути проведена робота з населенням», – зазначив Олександ Адамчик.
Він додав, що це перший крок до енергетичної безпеки нашої області.
«Насправді все це реально, в області вже працюють вітрові електростанції у Скадовському, Каланчацькому та Чаплинському районах – це дуже непоганий початок за для розвитку цього напрямку», – наголосив в.о. заступника голови ОДА Олександр Адамчик.
Також він розповів, що наразі один із стратегічних інвесторів, який вже не один рік працює в області ЗАТ «Чумак», має наміри побудувати на території області 140 вітряків, цим самим вирівняти енергетичний баланс в області.
Крім того, є плани щодо розвитку сонячної енергії на Херсонщині . За словами Олександра Адамчика, в області працюють 4 підприємства альтернативної енергетики (6 об’єктів загальною потужністю 43,856 МВт, у тому числі 4 вітрові електростанції – 33,05 МВт та 2 сонячні – 10,806 МВт), якими вироблено за 2015 рік більш 130 млн. кВтг електричної енергії. У 2016 році планується ввести в експлуатацію ще 4 нові об’єкти (3 підприємства) альтернативної енергетики загальною орієнтовною потужністю 9,3 МВт. Загалом планується на території області до 2020 року довести потужність об’єктів альтернативної електроенергетики 152,62 МВт, а обсяг та частку електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел до 22,6%.
«Зараз, як ніколи нам потрібно впроваджувати ці заходи, потрібно працювати та вірити, що все вийде», – підкреслив Олександр Адамчик.