События
Не лише ТЦК: хто може вручати повістки та що змінює новий закон про мобілізацію
Не лише ТЦК: хто може вручати повістки та що змінює новий закон про мобілізацію
Повістки до ТЦК (територіальні центри комплектування) українським чоловікам можуть вручати не лише представники військкомату. А новий закон про мобілізацію ще трохи змінить процедуру з 18 травня.
РБК-Україна розповідає про правила вручення повісток, прописаних у постанові Кабміну № 1487 та законі 3633-IX.
Хто може вручати повістки
Повістка - це письмовий документ, який видається військовозобов'язаному з вимогою з'явитися до ТЦК. Під час мобілізації громадяни мають за викликом з'являтися до військкомату, щоб уточнити облікові дані та визначити призначення на особливий період.
Таким чином, повістку може отримати будь-який чоловік у віці 18-60 років. При цьому будь-яке усне повідомлення телефоном, через смс або месенджер законом не передбачено. Відповідно, його ігнорування не призводить до юридичних наслідків.
Вручати повістки можуть лише:
● представники ТЦК, органу СБУ та підрозділу Служби зовнішньої розвідки (залежно від того, де військовозобов'язаний перебуває на обліку)
● представники органу місцевого самоврядування (сільських, селищних та міських виконкомів)
● керівник підприємства, де працює військовозобов'язаний
● керівники навчальних закладів
● управителі багатоквартирних будинків (ОСББ)
Зазначимо, уповноважені особи не мають права проникати у житло без згоди з метою вручення повістки.
Де можуть вручати повістки
Чинними нормами не визначено місця, де повинні вручатися повістки. Тому законним вважається вручення за місцем проживання, роботи, на вулиці, у парках, публічних місцях тощо. Вимога є лише для того, щоб робили це уповноважені особи, зазначені у пункті вище.
Зазначимо, на час воєнного стану українці мають носити при собі документи, що засвідчують особу. А з набранням чинності новим законом про мобілізацію 18 травня - військово-облікові документи. Перевіряти їх наявність дозволили поліції та представникам ТЦК. Робити це можна також у будь-якому місці, у тому числі на блокпостах.
"У таких обставинах під час перевірки документів на блокпосту громадянам можуть вручати повістки", - розповів РБК-Україна адвокат компанії Nota Group Антон Марінич.
Що має бути на порядку денному і чи можна відмовитися
У повістці вказується назва "Повістка", ПІБ військовозобов'язаного, адреса реєстрації або фактичного місця проживання, номер повістки, номер і дата розпорядження ТЦК про необхідність явки, дата, час та адресу явки в ТЦК, ім'я та підпис керівника ТЦК, дата видачі повістки та печатка .
Крім того, повістка має містити роз'яснення про наслідки неявки та обов'язок повідомити причину. Зазначимо, зміна зовнішнього вигляду документа, якщо вона не впливає на зміст, припустима.
Якщо ви розписалися в повістці, але не можете з'явитися, то поважними причинами можуть бути хвороба, перешкода стихійного характеру, воєнні дії, смерть близького родича або інші обставини.
При цьому повідомити ТЦК потрібно протягом 3 днів від дати явки, вказаної в повістці. І протягом 7 календарних днів все одно необхідно з'явитися до військкомату.
При відмові від повістки складається акт, після чого ТЦК оформляє адміністративне стягнення - штраф 850 - 1700 гривень. Ігнорування "бойової повістки" загрожує тюремним терміном від 3 до 5 років.
Що зміниться з 18 травня
Якщо військовозобов'язаний проігнорував повістку, ТЦК може звернутися до поліції для адміністративного затримання та доставки до військкомату.
Новий закон про мобілізацію передбачає, що якщо протягом п'яти днів поліції не вдалося розшукати та доставити особу, ТЦК направляє вимогу рекомендованим листом.
Така вимога вважається врученою, коли працівник пошти поставить підпис про отримання адресатом. Або зафіксує відмову від отримання чи неможливість доставити за адресою реєстрації.
Протягом 10 днів після повернення вимоги із позначкою пошти ТЦК надсилає матеріали справи до суду. Якщо буде доведено, що військкомат застосував усі можливі способи, щоб повідомити про обов'язок стати на військовий облік, суд може тимчасово призупинити дію водійських прав.
Крім того, новий закон передбачає, що заходи оповіщення проходитимуть під наглядом поліції. Самі поліцейські вручати повістки не будуть, а лише забезпечуватимуть порядок, щоб не допустити конфліктних ситуацій між військовозобов'язаними та представниками ТЦК.
_________________________________________________
Скільки коштує утримання одного бійця ЗСУ: у Міноборони озвучили суму
Заступник міністра оборони України Юрій Джигір розповів, скільки коштує українському бюджету утримання одного бійця ЗСУ.
Про це він розповів у коментарі Bloomberg .
"Джигір сказав, що вартість мобілізаційної кампанії Києва залежатиме від щомісячного рівня призову та рішень про ротацію. Вартість утримання одного солдата без зброї він оцінив у 1,2 мільйона гривень (30 тисяч доларів)", - пише Bloomberg.
Джигір також розповів, що війна в Україні показала низку конкретних корупційних ризиків у Міноборони, але "нова система закупівель допомогла їх ліквідувати".
За словами Джигіра, зараз у Міноборони діє "двоетапний механізм" закупівель - міністерство встановлює політику закупівель, контролює та перевіряє якість, а дві державні компанії контролюють закупівлі, прагнучи знизити потенційні ризики.
Міністерство також працює з колегами зі США в рамках зусиль щодо вирішення проблем, пов'язаних з тим, як українські сили зберігають та використовують західні боєприпаси, сказав Джигир, пославшись на шість інспекцій на військових об'єктах, у ході яких вивчалося, як зберігаються певні види зброї.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Врачи запретили пить кофе выздоровевшим от "Омикрона"
Украинцам сообщили о мобилизации в ВСУ мужчин старше 60 лет
Польша будет отправлять украинцев домой: названы сроки, сколько еще можно там побыть
Украинских пенсионеров обяжут проходить ежегодную идентификацию, иначе лишат пенсии
СМИ узнали имена нардепов, которые покинули Украину
Курс доллара вздрогнул после последних заявлений НБУ
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Пенсіонерам старше 65 років запровадили доплати до пенсій: які суми можна отримати
Примітною особливістю пенсійної системи стала прогресивна шкала вікових надбавокПенсіонер у відділенні ПФУПенсионный фонд Украины, FacebookПенсійна система України встановила нові стандарти соціальног...
Кримського політв’язня Аппаза Куртамета етапували до виправної колонії у Псковській області
Наймолодшого кримського політв’язня Аппаза Куртамета, засудженого незаконним російським судом до семи років за ґратами за нібито “фінансування ЗСУ”, етапували до Псковської області в РФ. Про це повідо...
Суд виніс вирок уродженці Херсона, яка працює в окупаційній поліції в Запорізькій області
Хортицький районний суд міста Запоріжжя заочно визнав винною в колабораціонізмі уродженку Херсона Вероніку Мосійчук. Їй призначили тринадцять років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.Про це ...
Крадій тварин Олег Зубков вивіз до Криму всіх звірів із сафарі-парку на Арабатській Стрілці
Відомий клептоман, а за сумісництвом і директор кримського парку левів “Тайган” Олег Зубков, вивіз усіх тварин з сафарі-парку поблизу окупованого Щасливцевого, що на лівобережжі Херсонщини. Частину кр...