Херсонські рятівники провели 17 рейдів по районах області
Херсонська область: у 17-ти районах проведено рейди місцями відпочинку біля водойм
Рятувальники херсонського гарнізону систематично проводять рейди по місцях відпочинку на воді, щоб роз’яснювати відпочиваючим людям правила безпечної поведінки.
Цього разу така робота була проведена у 17-ти районах області. Представники Служби порятунку спілкуються з дорослими і дітьми, відповідають на їх запитання та вручають пам’ятки і листівки з правилами як безпечно поводитися на воді. Це може бути море, річка, ставок, озеро, лиман і навіть басейн. Звичайно, рейдівці застерігають купатися лише у визначених для цього місцях. Однак, гаряча літня пора змушує жителів і гостей таврійського краю охолоджуватися у різних водоймах, про це повідомляє прес-служба облДСНС.
Статистика надзвичайних подій на воді свідчить про те, що люди часом безтурботно ставляться до імовірного виходу ситуації з-під контролю та виникнення небезпеки життю та здоров’ю. Більше того, деякі громадяни для більшого ефекту від відпочинку зловживають поблизу водоймищ спиртними напоями й не дотримуються режиму перебування на сонці та в воді. І це – попри ненастанне інформування та висвітлення трагічних наслідків необережності. З початку року на водних об’єктах вже втопилося 26 осіб, з яких п’ятеро дітей.
Рятувальники проводять рейди і сподіваються, що після спілкування з ними люди уважніше ставитимуться до поведінки під час відпочинку на воді. Адже так важливо тверезо оцінювати свою здатність триматися на поверхні, добре знати дно, характер течії, берегу тощо. Слід зробити все залежне, щоб не потрапити у біду, а головне - не забувати про правила безпеки й зберігати здоровий глузд. Аналіз нещасних випадків на воді підтверджує, що абсолютна більшість причин, які призвели до загибелі людей – це порушення правил відпочинку, а саме – купання у місцях не визначених для купання (особливо у каналах), залишення дорослими без нагляду дітей, вживання спиртних напоїв в зонах відпочинку тощо.
Рятувальники проводять профілактичну роботу не тільки безпосередньо біля водойм, а й у місцях масового перебування людей. Адже вони також прагнуть відпочити на морі чи річці, якими багата Херсонська область. І в тих районах, де відсутні водні об’єкти, жителів інформують, навчають і застерігають.