Все новости Херсона

Лента новостей
События
День святого Миколая за новим календарем: коли чекати на подарунки під подушкою
29 ноября 03:46
370
День святого Миколая за новим календарем: коли чекати на подарунки під подушкою

День святого Миколая за новим календарем: коли чекати на подарунки під подушкою

День святого Миколая – важливе релігійне свято, популярне в різних країнах світу. Українці традиційно ставляться до нього з особливим трепетом, а діти обов'язково чекають на подарунки під подушкою.
Після переходу ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар дати багатьох церковних свят змінилися. Зміни торкнулися й улюбленого свята всіх дітлахів – Дня святого Миколая. Коли святий принесе подарунки під подушку 2023 року – підкаже ТСН.ua.
 
День святого Миколая 2023 року: нова дата
Тепер українці святкуватимуть День святого Миколая 6 грудня (замість 19 грудня, як було раніше). 2023 року цей день випадає на середу. Тож святий відвідає домівки українців і покладе свої подарунки дітям під подушки в ніч проти середи. Саме від цього дня розпочинається цикл зимових свят в Україні.
 
 
Історія Дня святого Миколая: звідки прийшов святий
Згідно з церковними переказами, святий Миколай був реальною людиною, яка народилася приблизно між 270 і 286 роками в місті Патарі, що на півострові Лікія (нині Туреччина). Його батьки, Феофан і Нонна, були заможними людьми, справжніми християнами. Саме тому від самого народження вони ростили сина в релігійній атмосфері, охрестивши одразу, що в ті часи було рідкістю.
 
Миколай виріс аскетичним і доволі щедрим чоловіком, який намагався допомагати всім, хто цього потребував. У дорослому віці він переселився до міста Мира, де вирішив присвятити себе наукам. Але саме там його дядько, який був єпископом, висвятив племінника у священники. Незабаром після досягнення повноліття Миколай залишився без батьків. Весь свій спадок він витратив на допомогу біднякам, приносячи до їхніх будинків іграшки, теплі речі тощо.
 
Всі свої справи Миколай робив таємно, але якось городянам все ж вдалося його вистежити. Дізнавшись, хто робить усі ці добрі вчинки, люди вирішили, що Миколай має стати їхнім єпископом. 325 року він навіть відвідав Перший Вселенський Собор у Нікеї за участі імператора Костянтина Великого.
 
 
Миколай встиг зробити чимало хороших справ за своє життя: він визволяв полонених, рятував від страчення невинних, допомагав бідним, особливо дітям. Саме завдяки цьому він і став одним із найшанованіших святих.
 
День святого Миколая: традиції
Вперше святкувати День святого Миколая почали в середньовічній Німеччині. Батьки традиційно дарували дітям ласощі, теплий одяг, іграшки, шкільне приладдя тощо. А щоб малюки повірили, що всі ці подарунки приносить святий, вони підкладали їх таємно і пізно вночі. Згодом звичай святкувати День святого Миколая поширився на інші країни, зокрема сусідню Польщу, звідки, на думку істориків, прийшов до українців.
 
Існує ще одна гарна легенда: нібито звичай, який популярний у багатьох західних країнах – вішати на Миколая шкарпетки на камін, куди святий кладе вночі свої подарунки, – з'явився, коли реальний єпископ вирішив допомогти трьом бідним сестрам, із якими ніхто не хотів брати шлюб. Вночі Миколай підкинув їм три мішечки із золотом, які потрапили до шкарпеток, що висіли над каміном і сушилися.
 
 
В Україні за роки існування утворилися свої традиції святкування святого Миколая. Зокрема, селяни на Слобожанщині збиралися разом після служби в церкві і варили пиво. А для дітлахів готували особливе печиво, яке називали "миколайчиками".
На Харківщині в День святого Миколая проводять триденні Миколині святки, готують узвар і кутю.
На Поділлі було заведено чекати на "полазника" – людину з позитивною енергією, яка має першою зайти до оселі цього дня.
 
Ще однією цікавою традицією є звичай миритися зі своїми ворогами. Дівчата, які збиралися до шлюбу, обов'язково цього дня наводили лад у скринях, готуючи одяг і прикраси, в яких потім зустрічали сватів. Чоловіки вранці прокидалися першими і виходили на двір, щоб обійти господарство, нагодувати худобу. А на Київщині домашніх тварин додатково окропляли освяченою водою, щоб вони не хворіли взимку.
 
З часом з'явилася традиція, яка існує і нині, а саме – написання листів святому. Дітлахи пишуть свої таємні бажання, перераховують усі добрі й погані справи, які вони робили цього року, та залишають лист Миколаєві. Вночі проти дня святкування він приносить подарунки і тихенько викладає їх під подушку чи біля ліжка.
 
 
Чому Миколая святкують двічі на рік
Можливо, дехто про це не знає, але святого Миколая згадують двічі на рік. Не лише 6 грудня (19 грудня за старим календарем), але й 9 травня (22 травня за старим календарем). Саме цього дня мощі святого перенесли до міста Барі (сучасна Італія). В народі це свято часто називають "літнім Миколаєм". Існує навіть цікава легенда, чому Миколаєві присвятили аж два дні в році.
 
Якось під час зливи в багнюці застряг віз селянина. Чоловік не міг витягнути його самотужки, тому попросив про допомогу перехожих. Першим виявився святий Касьян, але він поспішав на зустріч із Богом, тому відмовився допомогти. Другим був святий Миколай, який, не довго думаючи, допоміг витягнути воза.
 
Коли Миколай прийшов на зустріч до Бога, Той запитав його, чому одяг брудний. Миколай розповів, як він допоміг нужденному. Тоді Бог запитав Касьяна, чому той не зупинився, щоб допомогти. І святий відповів, що дуже поспішав і не хотів запізнитися на зустріч. Саме тому Господь подарував святому Миколаю свято двічі на рік.
________________________________________________

Новий рік 2024: коли ставити ялинку

Новий рік незабаром постукає у двері, багато хто з українів вже хто готуються до новорічних та різдвяних свят. Багатьох цікавить, коли цього року ставити ялинку.
Якщо ставити живу ялинку, щоб хвоя не осипалась, потрібно це робити максимум за два тижні до Нового року.
 
 
•  Можна поставити ялинку 5 грудня на день Святого Миколая, щоб задобрити його.
•  Прихильники фен-шуй пропонують поставити ялинку в день зимового сонцестояння, тобто 22 грудня.
•  Найкраще поставити ялинку на Святвечір - 24 грудня, бо ж яке Різдво без ялинки та святкової атмосфери.
•  Можна поставити символ Нового року напередодні новорічної ночі - 31 грудня.
 
Американська дизайнерка Емілі Сіммонс порекомендувала місця в домі, в яких найкраще розташувати ялинку, щоб максимально використати простір оселі, а також локації, де краще її не ставити.
Дизайнерка закликає не ставити ялинку навпроти вікна, як це традиційно роблять сім’ї під впливом культових різдвяних фільмів. По-перше, це є ознакою не смаку. Коли люди ставлять ялинку біля вікна, вони, зазвичай, прагнуть похизуватися своєю новорічною красунею, незвичними іграшками та ілюмінацією перед сусідами та випадковими перехожими.
 
По-друге, таке положення ялинки зменшує доступ світла до кімнати. "Звісно, жива ялинка потребує багато сонячного світла, однак врахуйте, що його надлишок може дуже швидко висушити дерево. Крім того, заблокувати доступ до приміщення сонячних променів. Це створить темну, гнітючу та холодну атмосферу у вашій кімнаті, а це зовсім не те що ви хочете бачити на свято", – зазначає дизайнерка.
 
 
Емілі пропонує "поставити ялинку збоку від вікна або ближче до вікна, що не виходить на південь. Денне світло не буде засліплювати вашу ялинку, а навпаки вигідно підсвічуватиме блискучі іграшки. Це створить казкову атмосферу свята у вашому домі!".

 

 
0 комментариев
27 июля 2024, 03:56
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Несподіваний «союзник» України масово косить росіян на фронті
Несподіваний «союзник» України масово косить росіян на фронті
Російські військові пропагандисти висловлюють тривогу щодо повального пияцтва солдатів на фронті, особливо на Херсонському напрямку. Один із Z-каналів заявляє, що проблема досягла загрозливих масштабі...
06 июля 02:17
1421
Чотирьом тюремникам з окупованої Херсонщини повідомили підозри в колабораційній діяльності і держзраді
Чотирьом тюремникам з окупованої Херсонщини повідомили підозри в колабораційній діяльності і держзраді
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру чотирьом тюремникам з тимчасово окупованої Херсонщини: 42-річному Дмитру Черемисіну, 36-річному Валентину Мосіякіну, 37-річному Олексію Сороці і 32-рі...
29 июня 13:59
1264
ISW: Путін прагне "остаточного" завершення війни, щоб знищити Україну
ISW: Путін прагне "остаточного" завершення війни, щоб знищити Україну
Російський диктатор використав зустріч з Віктором Орбаном, щоб виступити проти припинення вогню шляхом переговорів.Заяви та вимоги російського диктатора Володимира Путіна про закінчення війни свідчать...
07 июля 03:45
918
Через різні шахрайські схеми жителі Херсонщини втратили майже 300 тисяч гривень
Через різні шахрайські схеми жителі Херсонщини втратили майже 300 тисяч гривень
Жителька Херсона на маркетплейсі виклала повідомлення про продаж речей. На оголошення відгукнувся покупець, який надіслав заявниці посилання для отримання нею переказу. Жінка ввела особисті та дані св...
23 июля 14:28
858
Працівники КП "Херсонелектротранс" продовжили роботу з демонтажу контактної мережі на просп. Незалежност
Працівники КП "Херсонелектротранс" продовжили роботу з демонтажу контактної мережі на просп. Незалежност
Минулої доби працівники КП "Херсонелектротранс" продовжили роботу з демонтажу контактної мережі на ділянках, що не експлуатуються, на просп. Незалежності.Про це повідомляє пресслужба ХМВА.Також викона...
16 июля 14:44
435
5
Цієї ночі російська армія атакувала Херсон дронами типу “Shahed”
Цієї ночі російська армія атакувала Херсон дронами типу “Shahed”
Уламки одного зі збитих безпілотників впали на місце, де знаходилися раніше пошкоджені транспортні засоби. Про це повідомив Олександр Прокудін у Facebook.Через це виникла пожежа. На місце події операт...
26 июля 11:29
96
1
Юний шахіст з Генічеської громади серед призерів кваліфікаційного турніру м. Миколаїв
Юний шахіст з Генічеської громади серед призерів кваліфікаційного турніру м. Миколаїв
У шаховому турнірі з нормою 1-го юнацького розряду, організованому Федерацією шахів Миколаївської області, що проходив 1-4 липня у м. Миколаїв, в напруженій та цікавій боротьбі серед 21 учасника. ЮНУС...
05 июля 09:35
747
1
Графік кінця людства: що передбачила Ванга наступного року
Графік кінця людства: що передбачила Ванга наступного року
Одним з останніх моторошних передбачень сліпої болгарської ясновидиці Баби Ванги є її твердження про те, що кінець світу почнеться 2025 року, передає New York Post.Нагадується, що цілителька-містик по...
21 июля 01:32
669
1