Лента новостей
Криминал
Чотирьом тюремникам з окупованої Херсонщини повідомили підозри в колабораційній діяльності і держзраді
Чотирьом тюремникам з окупованої Херсонщини повідомили підозри в колабораційній діяльності і держзраді
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру чотирьом тюремникам з тимчасово окупованої Херсонщини: 42-річному Дмитру Черемисіну, 36-річному Валентину Мосіякіну, 37-річному Олексію Сороці і 32-річному Олександру Діденку. Першим двом світить довічне позбавлення волі за державну зраду, а останнім двом – до 15 років позбавлення волі за колабораційну діяльність.
Про це з посиланням на оприлюднені ДБР підозри повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Встановлено, що 42-річного Черемисіна Дмитра Сергійовича з Херсона і 36-річного Мосіякіна Валентина Валентиновича з села Тягинка Бериславського району 31 травня 2022 року призначили черговими помічниками начальника колонії чергової частини відділу безпеки захопленої херсонської Північної виправної колонії №90.
Черемисін і Мосіякін стали служити ворогу, коли ще офіційно працювали черговими помічниками начальника установи відділу нагляду і безпеки Дар’ївської виправної колонії №10 в Херсонському районі Херсонщини. Їх обох звільнили з цих посад у січні 2023 року. Загалом Дмитро Черемісин працював в органах Державної кримінально-виконавчої служби України з 2005 року, а Валентин Мосіякін з 2008 року, вони досі мають спеціальні звання підполковників внутрішньої служби.
За скоєні злочини Черемисіну і Мосіякіну ДБР заочно повідомило підозру в державній зраді і колабораційній діяльності – за ч. 2 ст. 111 і ч. 7 ст. 111-1 КК України. Їм світить довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Слідчі також встановили, що 37-річний Сорока Олексій Володимирович з села Нова Збур’ївка Скадовського району 24 травня 2022 року був призначений окупантами заступником начальника захопленої Голопристанської виправної колонії №7.
Згодом, як повідомляв ЦЖР, Олексій Сорока став начальником створеної на базі цієї колонії ФКУ «Исправительная колония №1 управления федеральной службы исполнения наказаний по Херсонской области».
Раніше Олексій Сорока працював заступником начальника Голопристанської виправної колонії №7 із соціально-виховної та психологічної роботи, він має спецзвання підполковника внутрішньої служби. Торік за фактом депортації і примусового переміщення понад 1700 осіб з установ відбування покарань Херсонщини Сороці повідомили підозру в порушенні законів та звичаїв війни.
На початку 2024 року підозру в державній зраді повідомили Ларисі Сороці, матері Олексія Сороки. За те, що вона очолила захоплений росіянами Новозбур’ївський заклад дошкільної освіти комбінованого типу (ясла-садок) «Малятко» Голопристанської міської ради, жінці світить довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Четверту підозру від ДБР отримав 32-річний Діденко Олександр Володимирович з Одеси. 23 травня 2022 року його призначили начальником відділення трудової адаптації засуджених окупаційного управління служби виконання покарань по Херсонській області.
Олександру Діденку і Олексію Сороці інкримінують колабораційну діяльність за ч. 7 ст. 111-1 КК України. Їм світить від 12 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Убивали на глазах у девушек: на Херсонщине посреди улицы нашли мертвым военного
«Дипломи» в окупації отримувати не складно
Полиция ищет двух братьев-предполагаемых организаторов громкого убийства в Херсоне
Братьев Кальченко, которых разыскивали за организацию убийства херсонского бизнесмена, нашли мертвыми - СМИ
Херсонский коллаборант Кирилл Стремоусов получил подозрение в госизмене
В Херсонской области военные рф расстреляли детей, которые снимали их технику
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Син гендиректора обллікарні та депутат Корабельної райради Віталій Короленко купив будинок під Києвом
Депутат Корабельної районної у Херсоні ради Віталій Короленко минулого року став власником нерухомості у передмісті столиці.
Про це свідчать дані його декларації за 2025 рік.
Згідно з документо...
У Херсоні відзначили «Людей Дії»: підбито підсумки першого року роботи ГО «Захист Держави»
У Херсоні відбулося нагородження відзнакою «Людина Дії», яке об’єднало партнерів, волонтерів та друзів громадської організації «Захист Держави» — людей, які долучал...
На Херсонщині попрощалися з двома загиблими військовими— Володимиром Главацьким та Євгеном Німічем
На Херсонщині провели в останню путь двох військовослужбовців — Володимира Главацького та Євгеном Німіча.
Про це повідомили у Херсонській ОВА.
Молодший сержант Володимир Главацький загинув біля...
Окупанти знищили пам’ятку архітектури у Херсоні (фото)
Унаслідок російського обстрілу у Херсоні знищено будівлю колишнього будинку Товариства взаємного кредиту.
Фото наслідків атаки оприлюднили у соціальних мережах ДСНС Херсонщини.
Зазначається, що...
Замість 12,1% - лише 2,4%: чому мільйонам пенсіонерів занизять індексацію у 2026 році
Кабінет Міністрів України затвердив індексацію пенсій у 2026 році з коефіцієнтом 1,121, що відповідає збільшенню на 12,1%. Однак повне підвищення отримають лише ті, хто вийшов на пенсію до 2020 року....
Добори на посади державної служби на період дії воєнного стану
Добори на посади державної служби на період дії воєнного стану
https://khrs.dasu.gov.ua/ua/news/156
На період дії воєнного стану в Управлінні Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській о...
Суд в Одесі виніс вирок херсонському перевізнику за роботу під час окупації
Хаджибейський районний суд Одеси виніс вирок херсонському перевізнику Ігорю Одарченку, який під час окупації правобережжя Херсонщини катерами возив людей на лівобережжя.
Про це йдеться у відповідно...
Окупанти провели дві наступальні дії на Придніпровському напрямку
На Придніпровському напрямку противник здійснив дві штурмові дії – в бік Антонівського мосту та острова Білогрудий.
Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.
Загалом протягом минулої доби зафіксовано 158...