Лента новостей
События
Зміни для українських біженців у Польщі: про що йдеться у проекті поправок до закону
Зміни для українських біженців у Польщі: про що йдеться у проекті поправок до закону
Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі анонсувало зміни для українських біженців з липня 2024 року. Проект поправок до закону може бути поданий до Сейму у квітні.
Які нові умови перебування українців пропонують запровадити у Польщі, РБК-Україна розповідає з посиланням на сайт польського уряду.
Що чекає на українських біженців у 2025 році
29 березня 2024 року Міністерство внутрішніх справ та адміністрації Польщі опублікувало опис змін, які передбачені у законодавстві про допомогу українським громадянам у зв'язку із війною в Україні. Законопроект буде направлений на міжвідомчі та громадські консультації, а у квітні може бути поданий на голосування до Сейму.
Згідно із проектом змін до закону, перебування громадян України, які отримали номер PESEL UKR, буде законним до 30 вересня 2025 року. З 2025 року можна буде змінити статус проживання з поточного тимчасового захисту на тимчасове проживання терміном на 3 роки.
Пропозиція МВС передбачає, що змінити статус тимчасового проживання зможуть громадяни України, які відповідають таким умовам:
• які оновлять усі необхідні дані в базі даних PESEL UKR в органах влади гміни;
• подадуть електронну заяву до воєводи;
• їхній статус UKR активний на 4 березня 2024 року та на дату подання заяви;
• служби безпеки не висуватимуть жодних заперечень щодо зміни статусу проживання.
Після успішного проходження процедури особа отримає картку проживання з поміткою "раніше мала тимчасовий захист".
Важливі зміни у програмі підтримки
Чиновники проаналізували поточну ситуацію з українськими біженцями і після консультацій з воєводами та організаціями, які займаються допомогою біженцям з України, підготували зміни до програми підтримки.
Зокрема, МВС пропонує з 1 липня фінансувати розміщення та харчування біженців із України, які перебувають в особливо скрутному становищі, лише на підставі укладеної угоди з місцевим воєводою або органом місцевого самоврядування. Також зміняться правила оплати за проживання та харчування в колективних центрах розміщення, щоб стягнення цих коштів було ефективнішим.
Зміни стосуватимуться закінчення терміну дії грошової допомоги з відшкодуванням власникам приватних приміщень витрат на розміщення та харчування українських біженців.
З 1 липня 2024 року припиняться також такі види фінансової підтримки:
• одноразова грошова допомога у розмірі 300 злотих;
• фотографування на документи.
Плануються також зміни в частині обов’язку дітей з України відвідувати систему польської освіти та в сфері визнання кваліфікацій, зокрема, психологів.
Уряд ще обговорюватиме зміни з громадськими організаціями
Зазначається, що початкові пропозиції були представлені під час зустрічі з воєводами, консулом України в Польщі, спільною комісією уряду та місцевого самоврядування та організаціями, які допомагають українським біженцям у Польщі.
Далі розпочнуться широкі міжвідомчі та громадські консультації. На 9 квітня запланована зустріч з представниками громадських та міжнародних організацій.
Проект змін до закону розроблений у співпраці з іншими відомствами, зокрема: з Міністерством національної освіти, Міністерством сім'ї, праці та соціальної політики, Міністерством охорони здоров'я та Канцелярією прем'єр-міністра.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Врачи запретили пить кофе выздоровевшим от "Омикрона"
Украинцам сообщили о мобилизации в ВСУ мужчин старше 60 лет
Польша будет отправлять украинцев домой: названы сроки, сколько еще можно там побыть
Украинских пенсионеров обяжут проходить ежегодную идентификацию, иначе лишат пенсии
СМИ узнали имена нардепов, которые покинули Украину
Курс доллара вздрогнул после последних заявлений НБУ
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Пенсіонерам старше 65 років запровадили доплати до пенсій: які суми можна отримати
Примітною особливістю пенсійної системи стала прогресивна шкала вікових надбавокПенсіонер у відділенні ПФУПенсионный фонд Украины, FacebookПенсійна система України встановила нові стандарти соціальног...
Прифронтовий Херсон перед Новим роком. Чи планують жителі міста святкувати
Антон Стрельбицький продає ялинки кілька років. Він розповів, що ближче до свят херсонці купують їх активніше."Людям треба свято, людям треба якось відпочити. Всі хочуть трішечки повернутися в дитинст...
Суд виніс вирок уродженці Херсона, яка працює в окупаційній поліції в Запорізькій області
Хортицький районний суд міста Запоріжжя заочно визнав винною в колабораціонізмі уродженку Херсона Вероніку Мосійчук. Їй призначили тринадцять років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.Про це ...
Щонайменше 3,5 млн українців втратили житло через війну
Через російську агресію без житла залишилося щонайменше 3,5 млн українців.Про це зазначила представниця з прав громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України Ольга Алтуніна під час...