Все новости Херсона

Лента новостей
События
Жителі окупованих Олешок надіслали понад сотню звернень до омбудсмана через гуманітарну катастрофу
09 мая 10:30
259
Жителі окупованих Олешок надіслали понад сотню звернень до омбудсмана через гуманітарну катастрофу

Жителі окупованих Олешок надіслали понад сотню звернень до омбудсмана через гуманітарну катастрофу

За період із початку лютого до 5 травня 2026 року до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця надійшло 127 звернень від мешканців окупованих Олешок.

Про це пише Цензор.НЕТ.

Зазначається, що люди повідомляють про критичну гуманітарну ситуацію: обмежений доступ до продуктів, води та медичної допомоги, постійні обстріли й бомбардування, а також відсутність безпечних маршрутів евакуації. Серед постраждалих — діти, люди похилого віку та особи з інвалідністю.

У Секретаріаті Уповноваженого у відповідь на запит журналістів заявили, що ситуація порушує норми міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни. Там зазначили, що факти порушення прав людини фіксують, однак інформації про передачу матеріалів до суду наразі немає.

Також відомо, що з Міністерством оборони України домовилися: після погодження всіх необхідних заходів будуть вжиті кроки для безпечної евакуації жителів Олешок та навколишніх населених пунктів, які хочуть виїхати.

До організації евакуації можуть залучити міжнародні гуманітарні організації, зокрема Міжнародний комітет Червоного Хреста, а також забезпечити медичний супровід для цивільних.

Раніше повідомлялось, що Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив про готовність сприяти вжиттю необхідних заходів для організації виїзду цивільних із тимчасово окупованих Олешок на Херсонщині, де триває гуманітарна криза.

Зазначимо, що ситуація в Олешках залишається критичною. У місті відсутнє стабільне електро- та газопостачання, а доступ до питної води є обмеженим. Люди змушені економити базові ресурси, а доставка продуктів часто ускладнена через небезпеку обстрілів.

За інформацією української влади, в місті досі проживають близько 2 тисяч цивільних.

Попри це місцеве незаконне керівництво  не визнає, що в місті є серйозні гуманітарні проблеми, та стверджує, що евакуаційних заходів для населення там немає.

У Міністерстві розвитку громад та територій України заявили, що працюють над пошуком рішень для захисту населення Олешкок.

0 комментариев
23 июня 2026, 22:54
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Учениці Херсонського академічного ліцею Кароліна Бородавко та Катерина Маркелова отримали максимальні 200 балів з на національному мультипредметному тесті 2026 року.  Про це повідомило управління о...
09 июня 10:18
1948
У Херсоні через удар російського FPV-дрона згоріла “швидка”
У Херсоні через удар російського FPV-дрона згоріла “швидка”
Минулої доби росіяни вдарили FPV-дроном по території медичного закладу у Херсоні. Про це повідомили у поліції Херсонської області. У результаті атаки згорів автомобіль екстреної медичної допомог...
02 июня 10:43
1272
Сили оборони атакували морськими дронами позиції РФ на ТОТ Херсонщини (відео)
Сили оборони атакували морськими дронами позиції РФ на ТОТ Херсонщини (відео)
Під час спецоперації на Херсонщині кілька морських дронів «Баракуда» наблизилися до ворожих позицій, а з їхніх бортів запустили FPV-дрони для дорозвідки та пошуку прихованих цілей. Про це повідомил...
30 мая 16:41
1157
Сальдо хоче вивчати вплив “українських біолабораторій” на загибель птахів на Херсонщині
Сальдо хоче вивчати вплив “українських біолабораторій” на загибель птахів на Херсонщині
Так званий губернатор Херсонської області Володимир Сальдо заявив про необхідність дослідження причин загибелі перелітних птахів у регіоні та припустив, що це може бути пов’язано з так званими “україн...
06 июня 10:54
1061