Вся продукція Херсонщини буде офіційно безпечна!
Минулого року в Україні був прийнятий закон «Про впровадження системи безпечності якості продукції», відповідно до якого, всім аграрним підприємствам, середнім і малим необхідно здійснити впровадження зазначеної системи і сертифікувати свою продукцію до 20-го вересня 2019 року.
Журналісти поцікавилися у заступника директора Департаменту агропромислового розвитку - начальника управління Херсонської обласної державної адміністрації Маргарити Михайлівни Степанової, чи обов’язково аграрії мають змінити власні підходи у вирощенні та збуту продукції, чи виживе в подальшому такий ринок, як, наприклад, «Нежданна» в Великих Копанях, про це повідомляє видавництво "Херсонщина за день".
«На сьогодні в Херсонській області змінилася географія збуту продукції. По-перше, Крим закритий, до Росії так само. Наразі йде освоєння виробництва нових товарів, товарних ринків, а також видів послуг та каналів збуту продукції. Безумовно, аграрії орієнтуються на ринок Європи, але ж Європа теж виставляє свої стандарти щодо якості продукції. І, відповідно до цього, минулого року в Україні був прийнятий закон «Про впровадження системи безпечності якості продукції», відповідно до якого, всім аграрним підприємствам, середнім і малим необхідно здійснити впровадження зазначеної системи і сертифікувати свою продукцію до 20-го вересня 2019 року. Остаточний перехід повинен відбутися 2019 року. Це складання відповідної документації, вимоги до виробництва, де виробляється зазначена продукція, до якості цієї продукції: як вона поставляється, яким чином приймається, яке проходить дослідження тощо. І, якщо проаналізувати весь цей ланцюг, то система впровадження безпечності продукції і визначення небезпечних, критичних точок в ланцюгу виробництва, визначається від 6 місяців до півтора року. За цей перехідний період підприємство повинно налаштуватись на те, що продукція, зазначена підприємством, буде використовуватися як на внутрішньому ринку, так і на зовнішньому. Через два роки поспіль наші супермаркети почнуть вимагати у виробників сертифікати і впровадження зазначеної продукції.
НАССР - це інструмент управління, що забезпечує більш структурований підхід до контролю ідентифікованих небезпечних чинників, у порівнянні з традиційними методами, такими як інспектування або контроль якості. Використання системи «НАССР» дозволяє перейти від випробування кінцевого продукту до розробки превентивних методів забезпечення безпеки харчової продукції. Також в системі визначаються критичні точки, де може бути пошкоджена продукція, на всьому ланцюгу виробництва продукції. Від, безпосередньо, виробництва рослинницької продукції до виробництва з неї конкретного продукту. Саме над цим ми зараз і працюємо», - говорить Маргарита.