Лента новостей
События
В Україні пропонують змінити систему мобілізації та реформувати ТЦК: що кажуть експерти
В Україні пропонують змінити систему мобілізації та реформувати ТЦК: що кажуть експерти
У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №15236 «Про реформу територіальних центрів комплектування та сервісної моделі мобілізації», який передбачає масштабні зміни у системі мобілізації та роботи ТЦК.
Автори ініціативи пропонують змінити сам підхід до діяльності територіальних центрів комплектування. Згідно з документом, ТЦК мають перейти від моделі силового контролю до сервісного формату роботи — консультувати громадян, допомагати з документами та пояснювати рішення щодо мобілізації.
Одним із ключових нововведень може стати повна цифровізація взаємодії між військовозобов'язаними та ТЦК. Законопроект передбачає переведення всіх комунікацій до електронного кабінету військовозобов'язаного. Також пропонується запровадити електронні повістки із обов'язковою фіксацією отримання документа.
Крім того, громадянам хочуть надати відкритий доступ до інформації про власний статус — придатність до служби, відстрочки або перебування в резерві. На думку розробників, такі зміни мають зробити процес мобілізації більш прозорим та знизити корупційні ризики.
Проте ініціатива вже спричинила дискусії серед юристів. Адвокат Анжела Василевська вважає, що багато положень законопроекту дублюють вже існуючі норми законодавства.
З її слів, ТЦК і зараз є органами військового управління, а не «силовими структурами», а відповідальність за незаконні дії працівників уже передбачена Кримінальним кодексом України.
Юрист також звертає увагу на технічні та юридичні проблеми ініціативи. Зокрема, використання електронного кабінету та додатка «Резерв+» наразі залишається добровільним, а обов'язків щодня перевіряти повідомлення у громадян немає.
Крім того, адвокат сумнівається у можливості повноцінної фіксації отримання електронних повісток та вказує на необхідність значних бюджетних видатків для реалізації реформи.
На думку Василевської, замість створення нових механізмів державі варто зосередитись на контролі за виконанням уже чинних законів та притягнення до відповідальності посадових осіб, які порушують процедури мобілізації.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Врачи запретили пить кофе выздоровевшим от "Омикрона"
Украинцам сообщили о мобилизации в ВСУ мужчин старше 60 лет
Польша будет отправлять украинцев домой: названы сроки, сколько еще можно там побыть
Украинских пенсионеров обяжут проходить ежегодную идентификацию, иначе лишат пенсии
СМИ узнали имена нардепов, которые покинули Украину
Курс доллара вздрогнул после последних заявлений НБУ
Читают
/
Обсуждают
На війні загинув херсонець Дмитро Александров
У боях за Україну загинув військовослужбовець Військово-морських сил ЗСУ, херсонець Дмитро Александров.
Про це повідомили його побратими у соціальних мережах.
Дмитро загинув 23 травня 2026 рок...
Росіяни вдарили КАБами по передмістю Херсона
Вранці 13 червня 2026 року російська армія завдала авіаційного удару по передмістю Херсона – Зеленівці.
Про це повідомляє Херсонська міська військова адміністрація.
Близько 05:00 окупанти атакув...
Сили оборони атакували морськими дронами позиції РФ на ТОТ Херсонщини (відео)
Під час спецоперації на Херсонщині кілька морських дронів «Баракуда» наблизилися до ворожих позицій, а з їхніх бортів запустили FPV-дрони для дорозвідки та пошуку прихованих цілей.
Про це повідомил...
Росіяни скинули вибухівку біля закладу освіти у Херсоні: постраждав охоронець
Росіяни скинули вибухівку з дрона поблизу освітнього закладу в Центральному районі Херсона. Внаслідок атаки постраждав 53-річний охоронець.
Про це повідомили у Херсонській МВА.
Чоловік дістав ви...