В Одесі відкрили виставку-рефлексію на пограбовану росіянами херсонську музейну колекцію
В Одеському музеї західного і східного мистецтва розпочалася виставка «ХЕРСОН: НЕ/вкрадене». Проєкт присвячений культурним цінностям, які російські військові незаконно вивезли з Херсонського художнього музею. До Одеси експозицію вже встигли презентувати у Львові, Києві, а також за кордоном — у канадському Торонто.
Про це пише Українська служба інформації.
В основі проєкту — роботи понад 30 сучасних українських митців із різних куточків країни, зокрема Києва, Одеси, Харкова, Львова, Дніпра та Ужгорода. Серед авторів — Матвій Вайсберг, Олександр Животков, Владислав Шерешевський, Ганна Криволап, Олена Придувалова, Ігор та Сергій Божки, Ярина Кобилінська, Денис Недолуженко та інші.
Художники не копіювали викрадені полотна, а створили власні омажі та штудії — творчі дослідження й присвяти авторам, чиї роботи опинилися в руках окупантів. Проєкт, який спочатку планувався як дослідження колекції херсонського музею, переріс у самостійне мистецьке висловлювання про неможливість привласнити українську пам’ять та про майбутнє повернення викрадених шедеврів після перемоги.
Кураторами виставки є Олена Балаба, Олексій Баула та Олексій Белюсенко, координаторкою — Роза Тапанова.