Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
В Херсоні вирішували долю внутрішньо переміщених осіб
30 марта 11:01
19
В Херсоні вирішували долю внутрішньо переміщених осіб

В Херсоні вирішували долю внутрішньо переміщених осіб

В обласному відомстві ДСНС відбулася зустріч представників Управління Верховного Комісара ООН в Україні з керівником Регіонального штабу Херсонської області з питань внутрішньо переміщених осіб, про це повідомляє прес-служба облДСНС.

30 березня у кризовій залі Головного управління ДСНС області відбулася зустріч представників Управління Верховного Комісара ООН в Україні з керівником Регіонального штабу Херсонської області з питань внутрішньо переміщених осіб. Їх дводенна місія у м.Херсоні була запланована з метою моніторингу ситуації щодо становища внутрішньо переміщених осіб, які проживають у місті та області. На зустрічі були присутні представники ключових організацій, що надають послуги та допомогу цій категорії осіб.

Спершу керівник Штабу - заступник начальника ГУ ДСНС області підполковник служби цивільного захисту Катерина Гаврилова, розповіла про те, які структури та громадські і волонтерські організації входять до його складу та окреслила ряд проблемних питань, що потребують системного вирішення. Зокрема, це стосується придбання медикаментів для переселенців, надання медичної допомоги по лікуванню важких специфічних хвороб, приміром, таких як онкологічні, що потребують дорогого і тривалого лікування. Вона наголосила на тому, що також залишається невирішеним питання щодо приміщень для тимчасового перебування переміщених осіб. Йдеться про ситуації, коли люди приїздять на обстеження до лікувальних закладів чи переїжджають в райони області або інший регіон тощо.      

На зустрічі йшлося у першу чергу про можливість працевлаштування на території Херсонщини. Представник центру зайнятості роз’яснив, що з 2014 року вони постійно взаємодіють з роботодавцями.  Робочі місця надаються на сезонних роботах на землі та на узбережжі. Тільки торік на весь період курортного сезону було працевлаштовано з обов’язковим безоплатним харчуванням  та проживанням 600 переселенців. У поточному році планується надати таких 900 робочих місць у Генічеському, Голопристанському, Каланчацькому і Скадовському районах. На сьогоднішній день в області зареєстровано 140 безробітних переселенців. Зараз з ними проводиться профпідготовка з гарантованим працевлаштуванням.

 Кількість переселенців на Херсонщині з кожним днем зменшується. Частина переїжджає в іншу область, хтось поселяється на постійній основі на херсонській землі, решта все ж таки повертається додому. Як зазначив співробітник міграційної служби, в цілому до переселенців в регіоні ставляться добре. З самого початку, коли вони прибували на залізничний вокзал, була організована їх реєстрація з правом отримання харчування і за необхідності медичної допомоги. Як тоді, так і зараз, надаються адміністративні послуги по відновленню, заміні чи отриманні документів. Щоправда, зазначив, що виявляються порушення щодо підробки паспортів громадянина України. Лише за тиждень до міграційної служби звернулося 7 таких осіб з Криму.

Оскільки представники Управління Верховного Комісара ООН в Україні більше опікуються правовими питаннями, зокрема, надання правової вторинної допомоги, їх цікавило як це відбувається в нашій області. Однак, їм пояснили, що  послуги безплатного адвоката по кримінальних справах надаються відповідно до чинного законодавства, а от у розгляді адміністративних і цивільних справ ця процедура залишається невирішеною.

Візит представників УВК ООН в м.Херсоні ще триває. Наразі вони планують зустріч в управлінні соціального захисту, аби з’ясувати як здійснюються в області соціальні виплати всім категоріям осіб.  

0 комментариев
11 апреля 2021, 15:44
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Полиция задержала подозреваемого в убийстве Маши Борисовой - им оказался 62-летний местный житель
Полиция задержала подозреваемого в убийстве Маши Борисовой - им оказался 62-летний местный житель
Подозреваемый в убийстве 7-летней Маши Борисовой на Херсонщине 63-летний Николай В. ранее уже совершал подобное преступление прямо в этом селе Счастливое. Как рассказал OBOZREVATEL один из местных жи...
15 марта 12:41
4371
В Херсонской области стремительно возросло количество фазанов
В Херсонской области стремительно возросло количество фазанов
Эти красивые птицы так размножились на Херсонщине, что непринужденно прохаживаются даже на обочинах дорог. А в отдаленных селах захаживают на огороды и не стесняются “инспектировать” курин...
18 марта 18:55
3289
Серверы SuperMicro это высокая производительность при абсолютной бюджетности
Серверы SuperMicro это высокая производительность при абсолютной бюджетности
Серверное оборудование SuperMicro американского производства около 30 лет удерживает лидирующие позиции в своей нише рынка за счет удачной комбинации качества, цены и функционала. Более ста серверных...
19 марта 14:46
3261
Украинцев ждет подорожание продуктов на 75%
Украинцев ждет подорожание продуктов на 75%
Перед пасхальными праздниками украинцев ожидает подорожание продуктов питания сразу на 75%. Стабильно высокие цены будут держаться вплоть до мая текущего года, сообщают украинские эксперты. Как проко...
17 марта 16:56
3113