Все новости Херсона

Лента новостей
События
Українців-чоловіків за кордоном хочуть обмежити у правах: на чому наполягає МЗС
29 февраля 04:30
412
Українців-чоловіків за кордоном хочуть обмежити у правах: на чому наполягає МЗС

Українців-чоловіків за кордоном хочуть обмежити у правах: на чому наполягає МЗС

Народна депутатка Ірина Фріз вважає, що обмеження консульських послуг для українців за кордоном не матиме позитивного ефекту для мобілізації.
У профільному комітеті Верховної Ради, який розглядає правки до мобілізаційного законопроєкту, не дійшли згоди щодо пропозиції про обмеження надання консульських послуг, яка надійшла від МЗС.
Як повідомила народна депутатка Ірина Фріз, голоси розділилися 50/50.
“Будемо працювати над цим питанням під час розгляду правок”, – додала вона.
 
За словами Ірини Фріз, обмеження консульських послуг для українців за кордоном не лише не матиме позитивного ефекту для мобілізації, але навпаки – матиме негативні наслідки через підрив довіри громадян до власної держави, зниження мотивації щодо захисту інтересів України в країнах перебування, збільшення тих, хто взагалі відмовлятиметься від громадянства України.
“Варто зазначити, що пропозиція щодо обмеження надання консульських послуг надійшла від МЗС, що породжує зустрічне питання – розуміння ними наслідків від цієї хибної ініціативи для держави загалом. Будемо боротися за зняття цієї норми”, – заявила вона.
____________________________________________________

Електронні повістки, відстрочка і бронювання: в Раді переглянули найрезонансніші питання мобілізації

Комітет Нацбезпеки опрацьовує закон про мобілізацію. Стало відомо, які норми законодавці підтримали і відхилили станом на 28 лютого.
Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки ВР працює над доопрацюванням законопроєкту про мобілізацію перед другим читанням.
 
 
Подробиці розгляду повідомила членкиня Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз у Facebook.
Так, за підсумками двох днів роботи комітет не підтримав такі норми:
•  обмеження щодо виїзду за кордон;
•  блокування рахунків;
•  електронні повістки;
•  електронний кабінет як обов’язок, але підтримав як право, тобто можливість для військовозобов’язаних, резервістів і призовників використовувати цей механізм для оновлення данних тощо;
•  зниження віку від 27 до 25, адже є ухвалений ВР закон, який уже майже рік не підписано.
 
Водночас депутати не дійшли згоди щодо обмеження консульських послуг – голоси розділилися 50/50, тож над цим працюватимуть під час розгляду правок.
"Обмеження консульських послуг для українців за кордоном не лише не матиме позитивного ефекту для питання мобілізації, а й матиме негативні наслідки – підрив довіри громадян до власної держави, зниження мотивації щодо захисту інтересів України в країнах-перебування (суспільні заходи тощо), збільшення тих, хто взагалі буде відмовлятись від громадянства України", – сказала Фріз.
 
Також очільники комітетів ВР обговорили питання звільнення від призову під час мобілізаціі. Так, підтримано звільнення:
•  тих, у кого на утриманні троє і більше дітей, крім тих, у кого заборгованість по сплаті аліментів;
•  опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів;
•  опікунів особи, яка визнана судом недієздатною;
•  членів сім’ї І та ІІ ступеню споріднення особи з інвалідністю І та ІІ групи;
•  наголосили на необхідності врегулювати питання звільнення від мобілізаціі осіб, на утриманні яких перебувають хворі, які потребують постійного догляду; врегулювання питання для інвалідів ІІІ •  групи – принципове питання, адже маємо тисячі звернень від громадян щодо цієї норми.
 
 
Фріз повідомила, що вона наполягала на знятті 50% бронювання для держслужбовців категорії "Б", "В" та повернення до чинної редакції, що також уже підтримує і Мінекономіки, і Міноборони. Комітет підтримав першу редакцію.
Крім того, 28 лютого у ВР йшлося про форму залучення поліції до заходів сповіщення за участі ТЦК та СП. Також нормативно визначено критерії бронювання для Нацполу.
 
Депутатка повідомила, що комітет Ради підтримав надання права засудженим особам, які звільнені від відбування покарання з випробуванням бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації.
За словами Ірини Фріз, 29 лютого комітет продовжить роботу із затвердження напрямків, а після цього візьметься до розгляду правок.
____________________________________________________

Законопроєкт про мобілізацію: що чекає на поліцейських і багатодітних батьків

Депутат Веніславський розповів, хто отримає відстрочку.
28 лютого Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки продовжив розгляд законопроєкту про мобілізацію, до якого внесли понад чотири тисячі правок.
Про те, що обговорювали на засіданні, ТСН.ua розповів народний депутат і член оборонного комітету Федір Веніславський.
 
Члени комітету розглядали правки щодо питань відстрочки від мобілізації та бронювання військовозобов’язаних.
"На сьогоднішньому засіданні було ухвалено рішення, що працівники Національної поліції України мають бути заброньовані, а не отримувати відстрочку від призову. На засіданні комітету всі його члени дійшли консенсусу, що всі поліцейські в Україні мають стовідсотково бути заброньованими. Тобто в разі звільнення такої людини з лав поліції він як військовозобов’язаний може бути мобілізований. Зараз поліцейські перебувають на спеціальному обліку, і після звільнення з поліції не завжди одразу стають на військовий облік", – розповів Федір Веніславський.
 
 
Він зазначає, що концепція законопроєкту щодо співвідношення бронювання та відстрочки від призову полягає у тому, що на військовому обліку мають перебувати всі громадяни України призовного віку. Це потрібно для того, щоб держава розуміла свій мобілізаційний потенціал і знала, хто і як підготовлений. А відстрочка залишиться в тих параметрах, як це було раніше.
 
"Також ми сьогодні підтримали практично всі пропозиції, пов’язані з відстрочкою від призову для осіб, які доглядають за інвалідами I та II груп. Також це стосується тих, хто за рішенням лікарів доглядає за людиною, яка потребує постійного догляду. Відстрочка залишиться для усиновителів, опікунів дітей-сиріт, а також батьків, які мають трьох і більше дітей, патронатних вихователів. Тобто для таких категорій ми фактично все залишаємо, як було раніше. Єдине, що змінили – у однієї недієздатної особи може бути лише один опікун, який отримає відстрочку від призову", – зазначив Федір Веніславський.
 
Щодо відстрочки для викладачів шкіл, технікумів і вищих навчальних закладів, то за словами народного депутата, це питання розглядатиметься завтра за участі представників Міністерства освіти України, сьогодні його не розглядали.

 

 
 
0 комментариев
21 апреля 2024, 16:56
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Путін може завершити війну після того, як захопить найважливіший обласний центр України, - ЗМІ
Путін може завершити війну після того, як захопить найважливіший обласний центр України, - ЗМІ
Російські "політичні еліти" не чекають на "непередбачувані, глобальні та кардинальні" зміни в країні під час нового президентського терміну Володимира Путіна.Як пише незалежне російське видання "Медуз...
27 марта 04:15
1683
"Ті, що вижили, позаздрять мертвим": з'явився похвилинний опис подій при ядерному ударі
"Ті, що вижили, позаздрять мертвим": з'явився похвилинний опис подій при ядерному ударі
Ядерна війна починається з проблиску на екрані радара. На годиннику 4:03 ранку, і в полі за 20 миль від столиці Північної Кореї Пхеньяна величезна хмара вогню вибухає всього в декількох метрах від зем...
10 апреля 12:47
1217
Нардеп Гончаренко жахнувся від ситуації на армійському навчальному полігоні
Нардеп Гончаренко жахнувся від ситуації на армійському навчальному полігоні
Народний депутат Олексій Гончаренко оприлюднив скриншот свого листування із військовим, який проходить базову загальновійськову підготовку на одному з навчальних полігонів у зоні відповідальності ОК «...
02 апреля 08:02
1068
Байкер прокоментував відео з Порошенко на мотоциклі: що не так з роликом
Байкер прокоментував відео з Порошенко на мотоциклі: що не так з роликом
Професійний автогонщик та відомий байкер Олексій Мочанов зробив кілька зауважень щодо популярного в Мережі ролика, на якому п’ятий президент України Петро Порошенко мчить на мотоциклі «Хонда Ребел» по...
06 апреля 02:00
980
Іванка Хильченко: маленька дівчинка з великими планами на відновлення Олександрівки
Іванка Хильченко: маленька дівчинка з великими планами на відновлення Олександрівки
Наприкінці минулого року дванадцятирічна Іванка Хильченко з Олександрівки отримала грамоту від Головнокомандувача Збройних Сил України. Генерал Валерій Залужний відзначив школярку «За активну громадсь...
24 марта 14:34
1063
2
В Україні виник гострий дефіцит молодих чоловіків: “Наслідки будуть критичними“
В Україні виник гострий дефіцит молодих чоловіків: “Наслідки будуть критичними“
В Україні виник гострий дефіцит молодих чоловіків. Йдеться про громадян 18-30 років. Демографічна криза пов'язана з різними причинами. З'явився несприятливий прогноз щодо ситуації, що склалася у нашій...
18 апреля 04:16
312
1
У селі Одрадокам'янка росіяни вдарили двома FPV-дронами по автобусу, який віз гуманітарну допомогу
У селі Одрадокам'янка росіяни вдарили двома FPV-дронами по автобусу, який віз гуманітарну допомогу
Транспортний засіб і вантаж – знищені. Лише дивом водій і пасажири не постраждали.Про це повідомив Олександр Прокудін у Facebook.
26 марта 14:20
732
1
Наслідки обстрілу росіянами Херсонського державного університету (Фоторепортаж)
Наслідки обстрілу росіянами Херсонського державного університету (Фоторепортаж)
Сьогодні росіяни сплутали головний корпус Херсонського державного університету з базою НАТО і вдарили по ньому з лівого берега Дніпра. Пошкоджено три поверхи навчального закладу. Зруйновано кілька учб...
28 марта 17:01
725
1