Все новости Херсона

Лента новостей
События
Українців-чоловіків за кордоном хочуть обмежити у правах: на чому наполягає МЗС
29 февраля 04:30
438
Українців-чоловіків за кордоном хочуть обмежити у правах: на чому наполягає МЗС

Українців-чоловіків за кордоном хочуть обмежити у правах: на чому наполягає МЗС

Народна депутатка Ірина Фріз вважає, що обмеження консульських послуг для українців за кордоном не матиме позитивного ефекту для мобілізації.
У профільному комітеті Верховної Ради, який розглядає правки до мобілізаційного законопроєкту, не дійшли згоди щодо пропозиції про обмеження надання консульських послуг, яка надійшла від МЗС.
Як повідомила народна депутатка Ірина Фріз, голоси розділилися 50/50.
“Будемо працювати над цим питанням під час розгляду правок”, – додала вона.
 
За словами Ірини Фріз, обмеження консульських послуг для українців за кордоном не лише не матиме позитивного ефекту для мобілізації, але навпаки – матиме негативні наслідки через підрив довіри громадян до власної держави, зниження мотивації щодо захисту інтересів України в країнах перебування, збільшення тих, хто взагалі відмовлятиметься від громадянства України.
“Варто зазначити, що пропозиція щодо обмеження надання консульських послуг надійшла від МЗС, що породжує зустрічне питання – розуміння ними наслідків від цієї хибної ініціативи для держави загалом. Будемо боротися за зняття цієї норми”, – заявила вона.
____________________________________________________

Електронні повістки, відстрочка і бронювання: в Раді переглянули найрезонансніші питання мобілізації

Комітет Нацбезпеки опрацьовує закон про мобілізацію. Стало відомо, які норми законодавці підтримали і відхилили станом на 28 лютого.
Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки ВР працює над доопрацюванням законопроєкту про мобілізацію перед другим читанням.
 
 
Подробиці розгляду повідомила членкиня Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз у Facebook.
Так, за підсумками двох днів роботи комітет не підтримав такі норми:
•  обмеження щодо виїзду за кордон;
•  блокування рахунків;
•  електронні повістки;
•  електронний кабінет як обов’язок, але підтримав як право, тобто можливість для військовозобов’язаних, резервістів і призовників використовувати цей механізм для оновлення данних тощо;
•  зниження віку від 27 до 25, адже є ухвалений ВР закон, який уже майже рік не підписано.
 
Водночас депутати не дійшли згоди щодо обмеження консульських послуг – голоси розділилися 50/50, тож над цим працюватимуть під час розгляду правок.
"Обмеження консульських послуг для українців за кордоном не лише не матиме позитивного ефекту для питання мобілізації, а й матиме негативні наслідки – підрив довіри громадян до власної держави, зниження мотивації щодо захисту інтересів України в країнах-перебування (суспільні заходи тощо), збільшення тих, хто взагалі буде відмовлятись від громадянства України", – сказала Фріз.
 
Також очільники комітетів ВР обговорили питання звільнення від призову під час мобілізаціі. Так, підтримано звільнення:
•  тих, у кого на утриманні троє і більше дітей, крім тих, у кого заборгованість по сплаті аліментів;
•  опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів;
•  опікунів особи, яка визнана судом недієздатною;
•  членів сім’ї І та ІІ ступеню споріднення особи з інвалідністю І та ІІ групи;
•  наголосили на необхідності врегулювати питання звільнення від мобілізаціі осіб, на утриманні яких перебувають хворі, які потребують постійного догляду; врегулювання питання для інвалідів ІІІ •  групи – принципове питання, адже маємо тисячі звернень від громадян щодо цієї норми.
 
 
Фріз повідомила, що вона наполягала на знятті 50% бронювання для держслужбовців категорії "Б", "В" та повернення до чинної редакції, що також уже підтримує і Мінекономіки, і Міноборони. Комітет підтримав першу редакцію.
Крім того, 28 лютого у ВР йшлося про форму залучення поліції до заходів сповіщення за участі ТЦК та СП. Також нормативно визначено критерії бронювання для Нацполу.
 
Депутатка повідомила, що комітет Ради підтримав надання права засудженим особам, які звільнені від відбування покарання з випробуванням бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації.
За словами Ірини Фріз, 29 лютого комітет продовжить роботу із затвердження напрямків, а після цього візьметься до розгляду правок.
____________________________________________________

Законопроєкт про мобілізацію: що чекає на поліцейських і багатодітних батьків

Депутат Веніславський розповів, хто отримає відстрочку.
28 лютого Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки продовжив розгляд законопроєкту про мобілізацію, до якого внесли понад чотири тисячі правок.
Про те, що обговорювали на засіданні, ТСН.ua розповів народний депутат і член оборонного комітету Федір Веніславський.
 
Члени комітету розглядали правки щодо питань відстрочки від мобілізації та бронювання військовозобов’язаних.
"На сьогоднішньому засіданні було ухвалено рішення, що працівники Національної поліції України мають бути заброньовані, а не отримувати відстрочку від призову. На засіданні комітету всі його члени дійшли консенсусу, що всі поліцейські в Україні мають стовідсотково бути заброньованими. Тобто в разі звільнення такої людини з лав поліції він як військовозобов’язаний може бути мобілізований. Зараз поліцейські перебувають на спеціальному обліку, і після звільнення з поліції не завжди одразу стають на військовий облік", – розповів Федір Веніславський.
 
 
Він зазначає, що концепція законопроєкту щодо співвідношення бронювання та відстрочки від призову полягає у тому, що на військовому обліку мають перебувати всі громадяни України призовного віку. Це потрібно для того, щоб держава розуміла свій мобілізаційний потенціал і знала, хто і як підготовлений. А відстрочка залишиться в тих параметрах, як це було раніше.
 
"Також ми сьогодні підтримали практично всі пропозиції, пов’язані з відстрочкою від призову для осіб, які доглядають за інвалідами I та II груп. Також це стосується тих, хто за рішенням лікарів доглядає за людиною, яка потребує постійного догляду. Відстрочка залишиться для усиновителів, опікунів дітей-сиріт, а також батьків, які мають трьох і більше дітей, патронатних вихователів. Тобто для таких категорій ми фактично все залишаємо, як було раніше. Єдине, що змінили – у однієї недієздатної особи може бути лише один опікун, який отримає відстрочку від призову", – зазначив Федір Веніславський.
 
Щодо відстрочки для викладачів шкіл, технікумів і вищих навчальних закладів, то за словами народного депутата, це питання розглядатиметься завтра за участі представників Міністерства освіти України, сьогодні його не розглядали.

 

 
 
0 комментариев
27 июля 2024, 03:30
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Несподіваний «союзник» України масово косить росіян на фронті
Несподіваний «союзник» України масово косить росіян на фронті
Російські військові пропагандисти висловлюють тривогу щодо повального пияцтва солдатів на фронті, особливо на Херсонському напрямку. Один із Z-каналів заявляє, що проблема досягла загрозливих масштабі...
06 июля 02:17
1421
Зеленський закликав Трампа розкрити плани швидкого припинення війни та готовий зустрітися
Зеленський закликав Трампа розкрити плани швидкого припинення війни та готовий зустрітися
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Дональд Трамп має виступити зі своїм планом щодо швидкого припинення війни з Росією, попередивши, що будь-яка пропозиція не повинна порушувати суверен...
04 июля 02:33
1002
Вперше в історії в основній сітці Вімблдону зіграють дві спортсменки з Херсонщини
Вперше в історії в основній сітці Вімблдону зіграють дві спортсменки з Херсонщини
На Вімблдоні — головному тенісному турнірі сезону на трав'яному покритті — українки встановили рекорд представництва: вперше в історії вісім спортсменок гратимуть в основній сітці. Дві з них — родом з...
29 июня 17:43
950
Все женщины хотят иметь белый спортивный костюм
Для девушек и женщин, которые ведут очень активный образ жизни, важно, насколько стильно они выглядят, поэтому спортивный костюм для них белого цвета станет отличным выбором. Также немало важно, чтобы...
03 июля 15:49
922
Родинам тероборонівців із Херсона, які загинули в Бузковому парку, відновили документи
Родинам тероборонівців із Херсона, які загинули в Бузковому парку, відновили документи
Станом на 12 липня 2024 року відновили документи для родин 12 загиблих військових 194-го батальйону тероборони про визнання їхньої участі в боях за Херсон у Бузковому парку та біля обласного ліцею. Ще...
12 июля 23:14
753
3
Ізраїльтянам із українським паспортом радять не відвідувати Україну
Ізраїльтянам із українським паспортом радять не відвідувати Україну
Посольство Ізраїлю рекомендувало чоловікам із подвійним громадянством (Ізраїлю та України) відмовитися від поїздок до України.Повідомлення у себе в Telegram  опублікував  посол Міхаєль Бродський."Реко...
02 июля 02:33
756
1
Пам’яті командира роти Василя Паламарчука (позивний «Адвокат»)
Пам’яті командира роти Василя Паламарчука (позивний «Адвокат»)
Василь Паламарчук, адвокат і письменник, командир роти 206-го окремого батальйону територіальної оборони загинув 3 липня 2024 року під час виконання бойового завдання на східному напрямку.Василь був у...
18 июля 10:40
505
1
Синоптики шокували прогнозом погоди на липень: вся Україна – в зоні ризику
Синоптики шокували прогнозом погоди на липень: вся Україна – в зоні ризику
Перший місяць літа – червень – майже позаду, на зміну йому поспішає липень, який називають "маківкою літа", це не від слова "мак", а від поняття "верхівка голови".За інформацією синоптиків, липень – н...
30 июня 08:15
1568
1