События
Учасники Херсонської ТРО та рідні загиблих у Бузковому сквері добиваються присвоєння їм статусу військовослужбовців
Учасники Херсонської ТРО та рідні загиблих у Бузковому сквері добиваються присвоєння їм статусу військовослужбовців
Херсонські учасники територіальної оборони та рідні загиблих під час бою у Бузковому сквері добиваються присвоєння їм статусу військовослужбовців. У ситуації розбирались кореспонденти Суспільного.
Чоловік Ксенії Миронової Денис був заступником командира роти 124-ої бригади територіальної оборони Херсона. Жінка розповідає, він потрапив у полон до російських військових у березні 2022 року, там – загинув. Зараз Ксенія намагається довести, що її чоловік був військовослужбовцем.
"Насамперед, це свідчення людей, які були з ним у полоні. Один з його підлеглих, який перебував разом із ним у полоні та вижив, надав свідчення мені та прокуратурі, яка почала розслідування з приводу розслідування незаконного затримання наших чоловіків армією РФ. Я зверталася у військову частину. Мені надали відповідь, що не знали, що у списках не значиться. А в мене є документ виданий російськими окупантами разом із тілом чоловіка, який отримала поліція. Називається посмертний епікриз, і там зазначено, що мій чоловік знаходився у казармі військовополонених", — говорить Ксенія.
Учасник боїв у Бузковому сквері Костянтин Козак говорить, рідні загиблих та ті, хто вижив, добиваються, щоб їм надали статус військовослужбовців. Список загиблих та поранених чоловік передав командуванню в березні 2022 року. 15 листопада, після звільнення Херсона, почав відновлювати документи.
"Дають відповіді, що такі люди не проходять по списках, або є у списках, проте речовий, грошовий, продовольчий атестати, накази на зарахування, на видачу зброї, на постановку на посади — все знищено. Так само знищений наказ на ведення бою і бойове розпорядження. Обласний територіальний центр, є цьому підтвердження, надав відповідь, що у Бузковому парку на цей момент ніхто як військовослужбовець не загинув", — каже чоловік.
Костянтин Козак звернувся до Одеського окружного суду і планує подати заяву до Державного бюро розслідувань. Як пояснює юрист Костянтин Капошилін, якщо людину мобілізували на військову службу, військкомат має видати відповідне розпорядження.
"Якщо військкомат повинен був зробити свого часу це мобілізаційне розпорядження і він не зробив, то потрібно звернутися до військкомату. Вони ці мобілізаційні розпорядження просто так видавати не будуть. Потрібно збирати докази. Якщо людина є військовополоненою або загибла в полоні, то українська поліція здійснює досудове розслідування. І в рамках цього розслідування вони збирають докази", — говорить Капошилін.
Зібрані документи необхідно подати до територіального центру комплектування. У разі відмови — звертатися до адміністративного суду, розказав юрист.
"Якщо брати ситуацію з Денисом Мироновим, він був заступником командира. Тут вже інша справа. Коли людина займала певну посаду і не враховувати це, не враховувати факт, що є навіть номер автомата, який був виданий, і є люди, яким він віддавав накази, то я думаю, що в його ситуації, якщо ми підемо по цьому шляху та можемо розраховувати на успіх", — говорить Костянтин Капошилін.
Щодо ситуації з загиблим Денисом Мироновим, Суспільне подало запит до управління територіальної оборони. Отримали відповідь: запит, за дорученням Командування Сил територіальної оборони ЗСУ направлено до командування 124 бригади територіальної оборони для розгляду та надання відповіді.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Врачи запретили пить кофе выздоровевшим от "Омикрона"
Украинцам сообщили о мобилизации в ВСУ мужчин старше 60 лет
Польша будет отправлять украинцев домой: названы сроки, сколько еще можно там побыть
Украинских пенсионеров обяжут проходить ежегодную идентификацию, иначе лишат пенсии
СМИ узнали имена нардепов, которые покинули Украину
Курс доллара вздрогнул после последних заявлений НБУ
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Удар по системі охорони здоров’я Херсона: некомпетентні управлінці звільняють справжніх професіоналів
Сьогодні, 11 січня, стало відомо, що керівнику лікарні їм. Корабелеша в Херсоні Аллі Павлівні Малицькій не продовжили контракт.
Ця подія сколихнула не лише медичну сферу, а й більшість містян, так як...
Нові влучання у головний корпус та гуртожиток ХДУ
20 грудня стало днем наймасовішої атаки росіян на Херсон з різних видів озброєння. Протягом доби на територію громади впали близько 1000 снарядів, зранку та ввечері місто та передмістя накривали КАБам...
Росіяни закріпилися на дачах у районі Антонівського мосту біля Херсона
Росіяни закріпилися на дачах у районі Антонівського мосту біля Херсона.Про це пише режисер Сергій Зейналов, який жив раніше в Херсоні.Він повідомив, що Херсон позаминулої ночі переживав «пекло», а обс...
Експорт зернових та олійних: прогнози на новий сезон
Обсяги експорту зернових культур прогнозуються на рівні 40,3 млн тоннУкраїна, відповідно до прогнозних балансів попиту та пропозиції зернових та олійних культур на 2024/2025 маркетинговий рік (МР), оч...
Удар по системі охорони здоров’я Херсона: некомпетентні управлінці звільняють справжніх професіоналів
Сьогодні, 11 січня, стало відомо, що керівнику лікарні їм. Корабелеша в Херсоні Аллі Павлівні Малицькій не продовжили контракт.
Ця подія сколихнула не лише медичну сферу, а й більшість містян, так як...
На Херсонщині знищили всі ДРГ окупантів, які намагалися переправитися через Дніпро - Прокудін
Українські військові знищили всі ворожі диверсійно-розвідувальні групи, які намагалися закріпитися на правобережжі Дніпра. Ситуація залишається під контролем.Про це повідомив голова Херсонської ОВА Ол...