У січні-жовтні 2016 року працевлаштувалися майже 19 тисяч мешканців області
Основні завдання, що стояли в поточному році перед державною службою зайнятості, це – реалізація напрямків роботи, які спрямовані на підвищення рівня зайнятості та прискорення працевлаштування безробітних, впровадження нових інструментів підвищення ефективності взаємодії служби зайнятості з місцевими органами влади та работадавцями в умовах кризи. Про це повідомляє прес-служба облради.
«І як результат цієї роботи – у січні-жовтні 2016 року роботоюзабезпечено 18,9 тис. осіб, що на 4.5 % більше ніж у 2015 році.На громадські роботи та працю тимчасового характеру працевлаштовано 5,8 тис. осіб, що на 13,7 % більше ніж у 2015 році, направлено на навчання 4,6 тис. осіб.Впродовж поточного року було працевлаштовано понад 3,7 тис. безробітної молоді у віці до 35 років», – розповіла заступник директора Херсонського обласного центру зайнятості Людмила Барабаш. Йшлося про це 14 грудня протягом виїзного засідання комісії обласної ради з питань соціального захисту, зайнятості населення та охорони праці.
Особливо необхідно відзначити впровадження соціально спрямованого проекту щодо запобігання порушенням громадського порядку та безпеки життєдіяльності населення «шерифи» та «зелені патрулі». З метою формування в громаді області взаємної відповідальності за безпеку та спокій в суспільстві, протягом січня-жовтня 2016 року виконувались роботи з інформування населення про недопущення порушень громадського порядку. До таких робіт долучились 177 осіб, з них 110 – з числа демобілізованих військовослужбовців із зони АТО.
Комісія ретельно вивчила та розглянула питання щодо внесення змін до заходів обласної програми соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015-2019 роки. Члени комісії підтримали надані ОДА проекти змін до обласної Програми, але відмовили у прийнятті запропонованих ОДА змін до Програми в частині додаткової фінансової підтримки громадських організацій ветеранів та інвалідів у 2016 році у сумі 60 тис. грн. Крім того, члени комісії рекомендували ОДА направити кошти у вищезазначеній сумі на придбання подарунків для дітей із сімей загиблих (померлих) учасників АТО.
Також, розглянувши проект обласного бюджету на 2017 рік, члени комісії рекомендують це питання винести на розгляд сесії обласної ради з врахуванням пропозицій постійної комісії. Так, у пояснювальний записці до проекту рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2017 рік» у розділі «Департамент соціального захисту ОДА» йдеться про реалізацію заходів обласної програми соціального захисту людей похилого віку, інвалідів та підтримки сім’ї утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми на 2015-2019 роки. Крім зазначених пунктів, рекомендовано також передбачити виплату одноразової матеріальної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій, які брали участь у бойових діях під час Другої світової війни 1941-1945 років.