У Гідропарку рятувальники вчили відпочиваючих надавати першу медичну допомогу
23 червня у Гідропарку в м.Херсоні відбулося тренування рятувальників з подальшим навчанням відпочиваючих на пляжі правильним діям по наданню першої допомоги при утопленні. Найголовнішими глядачами дійства стали вихованці дитячого оздоровчого табору «Юнга», але всі бажаючі могли долучитися до пізнавальної акції, навіть представники редакцій засобів масової інформації.
Початок був даний рятувальником – наглядачем на вишці, який побачив у бінокль як потерпає на річці людина, і сповіщає про це протяжним свистком і повідомленням у гучномовець. Команда матросів-рятувальників миттєво реагує на отриману інформацію і на моторному човні направляється до потерпілого. Хлопця піднімають на борт і транспортують на берег, де продовжують реанімаційні дії.
Фельдшер аварійно-рятувального загону, який чергує разом з матросами-рятувальниками голосно коментує свої дії, а потім дає можливість під особистим наглядом спробувати і дітям надати допомогу потерпілому на воді. Вихованці «Юнги» жваво реагували на все, що відбувалося з їх ровесниками і з непідробним інтересом слідкували за кожним рухом рятувальників. По завершенню лікбезу по спасінню людей на воді й інформування як поводитися самому під час купання, аби не потрапити в біду, до справи приступили представники Корабельного райвідділу м.Херсона ГУ ДСНС області. Усі бажаючі отримали листівки і пам’ятки профілактичного змісту і відразу починали їх читати.
«Інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення сезонної направленості в нашій області проводиться систематично.
І сьогодні ми черговий раз хотіли продемонструвати як ми діємо відповідно до девізу Служби порятунку «Запобігти. Врятувати. Допомогти»,- зауважила начальник сектору пропаганди та агітаційної роботи Центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС у Херсонській області майор служби цивільного захисту Оксана Федоренко. – «У першу чергу ми робимо ставку на дітей, які хоч і маленькі, але запам’ятають отримані знання і в дорослому житті зможуть їх використати. Приводів для проведення навчальних заходів чимало. По-перше, з травня в області загинуло 11 чоловік, з яких двоє дітей, а по-друге, саме в Гідропарку хлопці, нехтуючи правилами безпеки, плигають з моста, після чого не завжди можуть пливти, наші матроси-рятувальники підбирають їх на човен і доправляють до берега. Причина такої поведінки – підліткова самовпевненість, на жаль, під дією алкоголю».
А вода, як відомо, не приязно приймає тих, для кого під впливом спиртних напоїв у майже 40-градусну спеку, і «море по коліно». Отож, щоб поберегти молодь, яка не реагує на зауваження і наражає себе на небезпеку, у Гідропарку найближчим часом почне працювати поліцейський пост. Можливо, тоді кількість охочих стрибунів буде меншою.
Матрос-рятувальник поста Михайло Шум також має що порекомендувати відпочиваючим людям. «Не раджу запливати за буйки, там у нас прохідний коридор, в якому рухаються малогабаритні судна. Коли сліпуче сонце, крута хвиля, то водій такого судна не завжди може побачити плавця, а це пряма дорога до травмування. Не можна купатися у невизначених для цього місцях. Краще на таких пляжах як наш, де є рятувальний пост, фельдшер, за необхідності ми викликаємо спеціалізовану медичну допомогу. Ми чергуємо і на воді, і на суші, спостерігаємо за людьми з рятувальної вишки».
Звісно, відпочивальники самі мають дбати про власну безпеку і просто користуватися слушними порадами на практиці, щоб від літньої пори залишилися лише приємні спогади про корисне для здоров’я плавання і засмагу. За інформацією ГУ облДСНС у Херсонській області.