Ціна на воду збільшиться на 20 відсотків!
Сьогодні, 23 березня, відбулося чергове засідання робочої групи з вирішення проблемних питань щодо ефективного використання зрошуваних земель та меліоративних систем області, про це повідомляє прес-служба ОДА.
По результатам роботи спеціальної робочої групи з перерахунку цінової політики вдалося досягти компромісу між аграріями та водогосподарствами. Було визначено, що у середньому по всім водним господарствам ціна на подачу води з урахуванням сплати за електроенергію підніметься лише на 20% (близько 4 коп. за кубометр) в порівнянні з минулим роком.
Як зазначив заступник голови облдержадміністрації та голова робочої групи Ігор Шепелєв, таке рішення являється компромісним. Всі сторони процесу під час обговорень погодилися з ним. Він додав, що робоча група не припиняє свою роботу, будуть проводитися перевірки щодо дотримання сплати за узгодженим тарифом, в кінці року буде обов’язково проведено підсумкову нараду.
За словами в.о. начальника Херсонського управління водних ресурсів Ігоря Андрієнка, весь водний комплекс 100 відсотково готовий до подачі води, в цьому році укладено близько 800 договорів з аграріями на подачу води для поливу.
Стосовно проблеми, яка була озвучена на минулому засідання, а саме: сільськими радами Щасливцевого (Генічеський район), Брилівки та Ювілейного (Цюрупинський район), на території яких проходить водний канал, було збільшено до 5% рівень податку на землю. У результаті цього керівництво водоканалу було змушено включити витрати на сплату податку за землю до собівартості води, що у свою чергу привело до росту тарифу на воду, яку купують аграрії для зрошення.
Голова постійної комісії облради з питань земельних відносин та екології Сергій Рибалка розповів, що з головами вищезазначених селищних рад уже було проведено робочі зустрічі, вони пообіцяли знизити відсоткову ставку до 1%.
Крім того, він наголосив, що від облдержадміністрації та облради буде направлено лист до депутатів Верховної Ради України з проханням внести зміни до Податкового Кодексу України у частині відміни сплати податку на землю організаціям, які фінансуються з державного бюджету.