Все новости Херсона

Экономика
Що буде з фіксованим курсом долара в Україні: в НБУ дали прогноз
23 сентября 16:49
930
Що буде з фіксованим курсом долара в Україні: в НБУ дали прогноз

Що буде з фіксованим курсом долара в Україні: в НБУ дали прогноз

Калібрування валютних обмежень в Україні та робота "зернових коридорів" допомогли стабілізувати ситуацію на міжбанківському валютному ринку. А тому найближчим часом фіксований курс залишиться на рівні 36,6 грн/дол.

Національний банк України (НБУ) не має наміру підвищувати цей курс, незважаючи на коливання на готівковому валютному ринку. Про це повідомила пресслужба Нацбанку у відповідь на запит "РБК-Україна".

"Поки немає жодних підстав для перегляду офіційного курсу. Національний банк має достатньо можливостей, щоб забезпечувати фіксацію офіційного курсу на поточному рівні", – заявили в регуляторі.

НБУ нагадав про підвищення фіксованого курсу в липні. Це разом із валютними обмеженнями, експортом зерна у Чорному морі та надходженням міжнародної допомоги дозволило зробити ситуацію на міжбанківському валютному ринку значно стійкішою, ніж у червні-липні, зазначили у Нацбанку.

Там уточнили, що регулятору вдається утримувати обсяги міжнародних резервів на достатньому рівні для забезпечення курсової стабільності.

При цьому оголошення часткової мобілізації в Росії спричинило зростання долара на світовому ринку до максимуму за 20 років. На цьому тлі курс долара в Україні в деяких банках підскочив до 45 грн.

Заступник голови НБУ Юрій Гелетій пояснив такий виняток виключно психологічними факторами. За його словами, економічних передумов для стрибка курсу немає.

Obozrevatel

0 комментариев
10 декабря 2022, 10:37
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают