Що стоїть на заваді зрошення херсонських земель?
Вчора, 4 лютого, під час зустрічі аграріїв області із заступником Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової, провідною темою стала проблема зрошення земель в Каланчацькому та Чаплинському районах. Це більш ніж 24 тис га зрошувальної землі, 10% від зрошуваних земель області.
Електроенергія відіграє одну з найважливіших ролей у цій задачі. Але справа в тому, що рівень напруги в електричних мережах, від яких працюють насосні станції у цих районах, знизився до критичного рівня. У разі збільшення потужності в період поливу, робота насосної станції, що забезпечує аграріїв водою для зрошення, буде неможлива. Раніше живлення відбувалося від ПС 220 кВ «Титан», напруга від якої була достатньою. Відколи райони були переведені на резервну схему, напруги стало недостатньо для здійснення поливу.
Олена Ковальова зазначила, що в Міністерстві знають про цю проблему, тому обов’язково будуть прийняті певні кроки для її вирішення.
Перший заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова зазначила, що нею був направлений лист до Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з проханням внести зміни до інвестиційної програми ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» в частині включення до програми заходів з будівництва ПС 150/35/10кВ «Нова» та ПЛ-35 кВ.
Облдержадміністрація стурбована ситуацією, яка може скластися з поливом в Чаплинському та Каланчацькому районах в літній період. Адже це може призвести до значних збитків, пов’язаних з утратою урожаю, повідомляють в ОДА.