Все новости Херсона

Лента новостей
Аналитика
Росія як кібер-агресор, та Україна як ціль у кібервійні РФ
30 января 13:29
277
Росія як кібер-агресор, та Україна як ціль у кібервійні РФ

Росія як кібер-агресор, та Україна як ціль у кібервійні РФ

Що таке кібер-простір? Це віртуальна реальність, яка являє собою інший світ, як у «середині» комп’ютерів, так і в «середині» комп’ютерних мереж. Чи можлива кібервійна в Україні? На це ми спробуємо відповісти далі.

Уже понад два роки наша країна веде класичну війну з Російською федерацією. Якщо згадати історію, то Росія ніколи не обмежувалась виключно класичним типом ведення війни. РФ паралельно вела кібервійну з тими країнами, які загрожували їй, або діяли в супереч її інтересам. Згадаємо всі країни, які піддавалися російському кіберудару.

Естонія – перша жертва російської кібер-атаки

Одна з країн, яка зіштовхнулася із агресією РФ стала Естонія. Після «бронзової» ночі 27 лютого 2007 року, на сервери, які підтримують роботу більшості популярних веб-сторінок Естонії, обрушилися велика кількість запитів. У результаті, від перевантаження більшість із них «впали». Жителі Естонії не мали змоги читати Інтернет-видання, користуватися державними та банківськими послугами.

Естонія зіштовхнулася з DDos-атакою. Це попередньо запрограмований потік Інтернет-трафіку, який виводить з ладу, або блокує мережу. Тобто, тисячі користувачів Інтернету були перенаправлені на той чи інший сайт, щоб перенаситити сервери.

Деякі комп’ютери активізують ботнет і перетворюються на зомбі-комп’ютери. Зазвичай за декілька тижнів або місяців до атаки ботнета (RO)BOT + NET(WORK), користувач заходить на певний сайт і автоматично скачує програму, яка перетворює комп’ютер у маріонетку.

Естонська кібер-атака була наймасштабнішою, тому що кожен із зомбі-комп’ютерів заразив десятки тисяч інших. Естонія стверджувала, що куруючі машини знаходились у Росії і в програмному коді використовувалась кирилиця. Звичайно, РФ відкинула свою причетність до кібер-атаки.

Кібервійна з Грузією

У липні 2008 року повстанці південної Осетії (або російські агенти) почали бомбардування декількох грузинських сіл, чим спровокували конфлікт. Грузинська армія відповіла на ракетний удар, та 7 серпня окупувала весь регіон південної Осетії. Наступного дня російська армія ввела свої підрозділи на окуповану Грузією територію та швидко відтіснила їх.

У цей же момент підключилися і кібер-військові. Вони повинні були завадити жителям Грузії дізнатися, що відбувається на фронті, тому вони атакували сайти грузинських ЗМІ. Потім, під удар потрапили урядові сайти. Проводилась звичайна DDos-атака на офіційні сайти грузинського керівництва, а також президентський веб-сервер. Для того, щоб вивести його з ладу, на нього добавили картинку, на якій грузинський лідер М. Саакашвілі уподібнювався до А. Гітлера.

Потім РФ обмежила доступ громадян в Інтернеті. Доступ Грузії до Інтернету створювався через Росію і Турцію. Більшість каналів, через які проходив грузинський трафік, піддався масивним атакам, і таким чином потік блокувався. У зв’язку з цим населення не могло користуватися зовнішніми новинами та інформаційними ресурсами.

Також Росія спробувала атакувати банківську систему, але грузини відключили сервери своїх банків, щоб перечекати DDos-атаки. Росіяни почали розсилати від своїх ботнетів величезні потоки інформації, імітуючи кібер-атаку від самої Грузії. Атаки спровокували відповідні дії європейських банків, і зв’язок із банками Грузії перервався. Була відключена система кредитних карток, а згодом мобільного зв’язку по всій країні. Кібер-атаки відбувалися паралельно з воєнними діями Кремля, таким чином «осліпивши» країну.

Російська кібер-атака на Україну

Якщо порівнювати Естонію та Грузію з Україною, то наша держава не піддавалася таким маштабним кібер-атакам. Але одна з імовірних атак РФ – це злам сторінки в Facebook батальйону «Донбас», на якій було розміщено рапорт про відставку С. Семенченка з посади глави батальйону. Пізніше Семенченко спростував розміщену заяву: він додав, що сторінку у соціальній мережі було зламано. Це було зроблено для того, щоб викликати розчарування суспільства в конкретній людині. Тобто, він звільнився із батальйону, не захотів захищати український народ, а пішов у депутати заради заробітку та наживи.

Також один із найвідоміших прикладів – це розсилання смс-повідомлень військовим в АТО. Під Дебальцевим українським військовим розсилалися смс різного змісту. Наприклад: «Нас накрили градами! Б’ють прицільно! Куча трупів! Не втримаємося», «Порошенко нас зливає!». Подібні смс-повідомлення були направлені на поширення паніки та злам духу української армії.

0 комментариев
01 декабря 2023, 07:40
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Ощадбанк шокировал своих клиентов: через 30 дней условия пользования картами изменятся
Ощадбанк шокировал своих клиентов: через 30 дней условия пользования картами изменятся
Ощадбанк сообщил важную новость своим клиентам. Уже с 1 декабря условия пользования банковскими картами и проведением денежных переводов. Ощадбанк с 1 декабря вводит более лояльные тарифы для физическ...
02 ноября 12:17
5104
В Мелитопольском районе оккупанты похитили медсестру, ее бабушка умерла от горя
В Мелитопольском районе оккупанты похитили медсестру, ее бабушка умерла от горя
Спустя полтора года оккупации жители Мелитопольщины по-прежнему вынуждены жить в страхе.Практически ежедневно в захваченном регионе похищают людей, их близкие зачастую боятся сообщать в оккупационные...
02 ноября 03:32
3685
У Бериславському районі 41-річній фермер загинув, наїхавши на міну
У Бериславському районі 41-річній фермер загинув, наїхавши на міну
У Бериславському районі під час польових робіт фермер наїхав на ворожу міну.Про це повідомляє керівник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.Отримані ним травми виявилися занадто важкими. Медики лише кон...
07 ноября 20:46
2921
Рік. Херсон. Фільм 1 | Документальний проєкт Дмитра Комарова
Рік. Херсон. Фільм 1 | Документальний проєкт Дмитра Комарова
Дивіться перший фільм трисерійного документального проєкту Дмитра Комарова "Рік. Херсон", присвяченого річниці  деокупації Правобережної Херсонщини та міста Херсон.Військове керівництво, яке брало без...
04 ноября 10:00
1934
В Україні посилили мобілізацію: Зеленський доручив МВС примусово доставляти чоловіків до ТЦК
В Україні посилили мобілізацію: Зеленський доручив МВС примусово доставляти чоловіків до ТЦК
В Україні вирішили посилити мобілізацію. Це пов'язано з невиконанням плану, загрозою втрати боєздатності ЗСУ через недоукомплектованість, а також необхідністю підготовки резервів.За наказом президента...
22 ноября 14:30
1679
3
«Хочу вбивати». Як живе знаменитий Гліб та інші діти Херсона через рік після звільнення
«Хочу вбивати». Як живе знаменитий Гліб та інші діти Херсона через рік після звільнення
Окрім травматичного досвіду, найбільша проблема дітей та підлітків – брак комунікації. Свої страхи вони переживають здебільшого на самоті.У Херсоні й вдень, і вночі лунають вибухи: після деокупації ро...
16 ноября 13:52
1011
2
Військовий експерт пояснив, чому росіянам важливо атакувати саме Київ
Військовий експерт пояснив, чому росіянам важливо атакувати саме Київ
Військовий експерт Петро Черник пояснив, чому російським окупантам важливо атакувати саме Київ.Про це він  сказав  в ефірі телемарафону, відповідаючи на запитання щодо причин активних спроб ворога бит...
27 ноября 12:49
176
1
В Україні змінюють правила мобілізації: які реформи пропонують
В Україні змінюють правила мобілізації: які реформи пропонують
В Україні кардинально змінюють правила мобілізації. Зміни внесуть уже останнього тижня листопада.Подробиці надали журналісти в ексклюзиві TSN.UA. Вікторія Гнатюк розповіла, що зміни у призові оголосят...
30 ноября 03:48
455
1