Платникам єдиного податку про перейменування вулиць-податкових адрес
На численні запитання платників податків щодо перейменування вулиць – податкових адрес платників єдиного податку третьої групи (юридичних осіб) пропонуємо ознайомитися з листом Державної фіскальної служба України від 05.08.2016 №26662/7/99-99-12-02-03-17.
У разі перейменування вулиць на виконання вимог Закону України від 09 квітня 2015 року № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди та їхньої символіки» (далі – Закон) юридичні особи, зареєстровані на день набрання чинності цим Законом, у разі порушення його вимог зобов’язані протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом привести свої установчі документи, найменування та/або символіку у відповідність із вимогами Закону.
Дані про юридичних осіб, зміни до відомостей про них, установчі документи підлягають державній реєстрації шляхом включення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр). Реєстр ведеться відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року № 755-ІУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755) та є першоджерелом даних про зареєстрованих в Україні юридичних осіб.
Державна фіскальна служба України для виконання покладених повноважень отримує згідно з Законом № 755 відомості з Єдиного державного реєстру. Зокрема, згідно з пунктом 64.1 статті 64 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) взяття на облік за основним місцем обліку юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом № 755, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей контролюючими органами.
Відомості про місцезнаходження юридичної особи та про зміну місцезнаходження вносяться до Єдиного державного реєстру (статті 9, 17 Закону № 755). У разі виникнення змін у відомостях про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зокрема щодо її місцезнаходження, а також змін до установчих документів юридичної особи, до державного реєстратора подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу.
Згідно з пунктами 66.1, 66.5 статті 66 Кодексу у разі проведення державної реєстрації змін у даних платника податку, які вносяться до Єдиного державного реєстру, зміни до відомостей Єдиного банку даних про платників податків – юридичних осіб вносяться контролюючими органами на підставі даних, отриманих із Єдиного державного реєстру. Отже, у разі зміни даних про місцезнаходження юридичної особи, така особа не подає до контролюючого органу уточнені документи (заяву за ф. № 1-ОПП) для ведення загального обліку платників податків.
Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, внесення змін до реєстру платників єдиного податку, відмови від застосування спрощеної системи оподаткування тощо суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву. Пунктом 298.3 статті 298 Кодексу встановлено, що в число обов’язкових реквізитів заяви входять відомості про податкову адресу, місце провадження господарської діяльності, зміну податкової адреси, зміну місця провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання.
Згідно з пунктом 298.6 статті 298 Кодексу у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подасться платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.
За матеріалами ОДА.