Все новости Херсона

Лента новостей
События
Оштрафують, затримають, примусять: що буде з тими, хто проігнорує закон про мобілізацію і сам не прийде до ТЦК
18 апреля 04:15
852
Оштрафують, затримають, примусять: що буде з тими, хто проігнорує закон про мобілізацію і сам не прийде до ТЦК

Оштрафують, затримають, примусять: що буде з тими, хто проігнорує закон про мобілізацію і сам не прийде до ТЦК

Новий закон про мобілізацію, який Верховна Рада вже ухвалила у другому читанні, зобов'язує усіх чоловіків призовного віку (від 18 до 60 років) оновити свої військово-облікові дані. Якщо вони цього не зроблять, то до них будуть вжиті каральні заходи. 
 
Для оновлення даних дається 60 діб зі дня набрання чинності новим законом. Упродовж цих відведених законом двох місяців усі військовозобов'язані чоловіки, які ще не поновили своїх облікових даних, повинні будуть відвідати ТЦК, щоб актуалізувати інформацію про себе.
 
 
Втім, можна припустити, що громадяни, які ще досі цього не зробили, і тепер не побіжать до ТЦК. Якщо їм для цього "не вистачило" двох років, то двох місяців не вистачить і поготів. Новий закон про мобілізацію орієнтовно набуде чинності в середині травня. Отже, відлік почнеться саме із середини травня, а відповідальність за неявку до ТЦК для них настане у середині липня.
 
Яких заходів вживатимуть до злісних ухилянтів?
Перш за все, їх можуть покарати штрафом. Причому штраф буде чималий. Зараз він становить 1700 гривень. Однак у Верховній Раді вже готують до другого читання законопроект №10379, відповідно до якого за ухилення від військового обліку передбачені вже на порядок вищі штрафи: від 17 до 25 тисяч гривень.
Ще один засіб впливу на ухилянтів – це позбавлення права на керування автомобілем. Щоправда, таке рішення ухвалюється лише через суд.
 
Втім, цілком можливі варіанти, що автомобіля у чоловіка немає, і штраф йому заплатити також немає чим. Але й у такому випадку ТЦК знайдуть важелі впливу на ухилянта. Тут підключиться поліція. Правоохоронці матимуть право зупинити на вулиці будь-якого чоловіка та перевірити у нього документи. Якщо ж з'ясується, що він досі не оновив даних у ТЦК, то поліцейські матимуть право його затримати і примусово доставити у військкомат. Ну, а там вже відразу і дані актуалізують, і ВЛК змусять пройти, і видадуть повістку.
________________________________________________________________

Чоловіки, які добровільно прийшли в ТЦК, отримають відстрочку від армії

Новий закон про мобілізацію унеможливив уникнути призову для чоловіків в Україні. Проте, деякі з них зможуть отримати відстрочку на два місяці.
Минулого тижня Верховна Рада ухвалила новий закон про мобілізацію. Він передбачає великі штрафи для ухилянтів. Також він зобов'язує всіх українських чоловіків віком 25-60 років стати на військовий облік протягом двох місяців після того, як закон набуде чинності. Якщо вони цього не зроблять, їх почне розшукувати поліція.
 
 
Усіх чоловіків призовного віку закон зобов'яже мати при собі військово-облікові документи. Вимагати їхнього пред'явлення тепер зможуть не лише співробітники ТЦК та поліціянти, а й навіть прикордонники.
Нагадаємо, для того, щоб стати на військовий облік, незабаром не обов'язково буде приходити до Територіальних центрів комплектування особисто. Це можна буде зробити через спеціальний додаток призовника, проте він ще перебуває на стадії розробки.
 
Якщо чоловік прийде до ТЦК добровільно, то йому нададуть два місяці відстрочки для вирішення особистих справ та підготовки.
 
Повістки почнуть розсилати поштою. У разі відмови підтвердити отримання повістки або якщо листоноші взагалі не вдасться це зробити, ТЦК може звернутися до суду. Такому громадянинові в судовому порядку можуть заборонити користування власним транспортним засобом до припинення дії мобілізації в країні.
 
 
При цьому великих та середніх чиновників закон про мобілізацію не торкнеться взагалі. По ньому "бронь" від служби в армії нададуть:
•  чиновникам категорії "А";
•  головам обласних та районних рад;
•  сільським селищним та міським головам;
•  а також 50% чиновників категорії "Б" та органів місцевого самоврядування.
________________________________________________________________

Стали відомі особливості мобілізації засуджених: залишать тільки право воювати

Мобілізація засуджених громадян матиме певні особливості порівняно з призовом на військову службу людей, які не мали кримінальної судимості. Перш за все, мобілізовані в'язні воюватимуть не за гроші. Їм також будуть недоступні інші права, які мають звичайні  військовослужбовці ЗСУ.
 
Хто із засуджених та на яких умовах може поповнити вже найближчим часом ЗСУ, розповіла народна депутатка України Олена Шуляк.
Новим законом про мобілізацію, який нещодавно ухвалила Верховна Рада, передбачена мобілізація засуджених громадян. Умови їхньої мобілізації, які містяться в законі, суттєво відрізняються від того, що було записано у початковій версії законопроекту.
 
Так, у першій версії був передбачений призов усіх засуджених, окрім тих, які отримали кримінальну статтю за злочини проти основ національної безпеки. Проте згодом депутати врахували позицію Генштабу та Міноборони і вирішили відмовити в мобілізації ще деяким категоріям кримінальних злочинців. Зокрема, до війська не братимуть убивць і ґвалтівників.
Крім того, перш ніж отримати добро на мобілізацію, засуджені проходитимуть психологічний відбір. І лише після цього їх можуть відправити для проходження ВЛК.
 
 
Як і де служитимуть мобілізовані злочинці
По-перше, командир, який матиме справу з таким контингентом військовослужбовців, обов'язково має дати письмову згоду, що він готовий взяти таку людину для проходження служби у підпорядкованій йому військовій частині.
 
Крім того, має відбутися суд, який розгляне питання щодо дострокового звільнення засудженого, щоб із ними можна було підписати контракт.
Служитимуть засуджені в окремих спеціалізованих військових підрозділах. Фактично такі підрозділи існуватимуть відокремлено, і їх не будуть об'єднувати із військовими частинами.
 
Для них також не передбачена виплата зарплати, як для решти військовослужбовців. І в них не буде щорічної відпустки. Тобто вони не матимуть тих прав, які мають звичайні громадяни. Щоправда, у випадку захворювання або поранення їм не відмовлять у медичній допомозі.
“Усі ці люди стають на окремий облік, за ними відбувається окремий нагляд у межах адміністративного нагляду”, – пояснила депутатка.

 

 
 
0 комментариев
22 января 2025, 18:56
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Удар по системі охорони здоров’я Херсона: некомпетентні управлінці звільняють справжніх професіоналів
Удар по системі охорони здоров’я Херсона: некомпетентні управлінці звільняють справжніх професіоналів
Сьогодні, 11 січня, стало відомо, що керівнику лікарні їм. Корабелеша в Херсоні Аллі Павлівні Малицькій не продовжили контракт. Ця подія сколихнула не лише медичну сферу, а й більшість містян, так як...
11 января 01:03
1712
Пенсіонерам старше 65 років запровадили доплати до пенсій: які суми можна отримати
Пенсіонерам старше 65 років запровадили доплати до пенсій: які суми можна отримати
Примітною особливістю пенсійної системи стала прогресивна шкала вікових надбавокПенсіонер у відділенні ПФУПенсионный фонд Украины, FacebookПенсійна система України встановила нові стандарти соціальног...
26 декабря 14:07
1503
Експорт зернових та олійних: прогнози на новий сезон
Експорт зернових та олійних: прогнози на новий сезон
Обсяги експорту зернових культур прогнозуються на рівні 40,3 млн тоннУкраїна, відповідно до прогнозних балансів попиту та пропозиції зернових та олійних культур на 2024/2025 маркетинговий рік (МР), оч...
24 декабря 16:58
1069
У Миколаєві пройшов турнір з футзалу "Кубок Херсона"
У Миколаєві пройшов турнір з футзалу "Кубок Херсона"
Команда ДЮСШ "Херсон" здобула перемогу на турнірі з футзалу "Кубок Херсона"  серед юнаків та дівчат 2012-2013 року народження.Про це повідомив у Фейсбук керівник Херсонської МВА Роман Мрочко.Турнір ві...
29 декабря 15:32
893