Лента новостей
События
Названо країни ЄС, з яких масово виїжджають українські біженці
Названо країни ЄС, з яких масово виїжджають українські біженці
У країнах Євросоюзу проживають 4,2 млн українців, які користуються тимчасовим захистом. Але останнім часом кількість людей із таким статусом знижується, повідомляє Євростат.
На кінець лютого 2024 року країнами ЄС, які прийняли найбільшу кількість шукачів тимчасового захисту з України, були:
• Німеччина (1 286 580 осіб; 30,4% від загальної кількості ЄС),
• Польща (957 200; 22,6%),
• Чехія (385 075; 9,1%).
За місяць (від січня до лютого) найбільше абсолютне зростання кількості шукачів притулку спостерігалося в Німеччині (+16 430; +1,3%), Польщі (+5 640; +0,6%) та Чехії (+3 885; + 1,0%).
Водночас у лютому стало менше українців із тимчасовим захистом у п’яти країнах ЄС:
• Австрії (-1 420 осіб; -1,7%);
• Франції (-685; -1,1%);
• Естонії (-550; -1,5%);
• Нідерландах (-120; — 0,1%);
• Мальті (-20; -1,0%).
Порівняно з чисельністю населення кожної країни ЄС, найбільша кількість тих, хто отримував тимчасовий захист на тисячу осіб місцевого населення на кінець лютого 2024 року спостерігалася в Чехії (35,6 на тисячу осіб), Литві (26,5) і Польщі (26,0), тоді як відповідний показник на рівні ЄС становив 9,4 на тис. осіб.
Громадяни України становили понад 98% тих, хто отримав тимчасовий захист. Дорослі жінки становили майже половину (46,0%) бенефіціарів тимчасового захисту в ЄС. Діти становили майже третину (32,9%), а дорослі чоловіки — 21,2%.
______________________________________________________________
Круглов: наші біженці це безцінний людський капітал як для України, так і для Європи
Мільйони українців були змушені шукати притулок у країнах Європейського Союзу, зіткнувшись з серйозними викликами інтеграції та адаптації. Константин Круглов, засновник інституту психології та підприємництва IPE, який займається дослідженнями в галузі людського капіталу та навчанням фахівців у ключових сферах цієї дисципліни, дав розширений коментар з цієї теми для європейського видання EUReporter. Круглов стверджує, що українські біженці представляють собою "безцінний людський капітал як для України, так і для Європи".
Круглов розглядає поточну міграційну хвилю не як втечу за соціальними виплатами, а як прагнення до безпеки та майбутнього для своїх дітей. Він критикує уявлення про те, що українці їдуть за соціальними допомогами, підкреслюючи, що більшість мігрантів інвестують у вивчення нових мов та створення соціальних зв'язків, що сприяє їх асиміляції.
"Ми сьогодні є планетарною нацією, і українська діаспора тепер присутня в кожному європейському місті. Це не просто тимчасове явище, багато хто пов'яже своє життя з Європою на постійній основі," - каже Круглов. Він також підкреслює, що українці швидко адаптуються до нових умов завдяки своєму високому рівню освіти та християнським корінням, які допомагають їм легше асимілюватися в європейські спільноти.
Військовий конфлікт та економічні проблеми спонукали багатьох українців шукати нове життя в Європі, де вони стали важливою частиною місцевих економік, сплачуючи податки та вносячи свій вклад у соціальну структуру. У коментарі для видання EUReporter Круглов також звертає увагу на перспективи співпраці з ОЕСР та позитивні моменти, що склалися в ситуації для України та Європи. Більш детально можна прочитати за посиланням.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Врачи запретили пить кофе выздоровевшим от "Омикрона"
Украинцам сообщили о мобилизации в ВСУ мужчин старше 60 лет
Польша будет отправлять украинцев домой: названы сроки, сколько еще можно там побыть
Украинских пенсионеров обяжут проходить ежегодную идентификацию, иначе лишат пенсии
СМИ узнали имена нардепов, которые покинули Украину
Курс доллара вздрогнул после последних заявлений НБУ
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Пенсіонерам старше 65 років запровадили доплати до пенсій: які суми можна отримати
Примітною особливістю пенсійної системи стала прогресивна шкала вікових надбавокПенсіонер у відділенні ПФУПенсионный фонд Украины, FacebookПенсійна система України встановила нові стандарти соціальног...
РФ відпрацьовує напад на Фінляндію та інші країни на східному фланзі НАТО, - ЗМІ
Росія відпрацьовує напад на Фінляндію та інші країни на східному фланзі НАТО.Про це з посиланням на джерела в Альянсі пише фінське видання Iltalehti Journal . За оцінками джерел, Росія намагатиметься...
Прифронтовий Херсон перед Новим роком. Чи планують жителі міста святкувати
Антон Стрельбицький продає ялинки кілька років. Він розповів, що ближче до свят херсонці купують їх активніше."Людям треба свято, людям треба якось відпочити. Всі хочуть трішечки повернутися в дитинст...
У Миколаєві пройшов турнір з футзалу "Кубок Херсона"
Команда ДЮСШ "Херсон" здобула перемогу на турнірі з футзалу "Кубок Херсона" серед юнаків та дівчат 2012-2013 року народження.Про це повідомив у Фейсбук керівник Херсонської МВА Роман Мрочко.Турнір ві...