Лента новостей
Политика
На ТОТ досі немає мобілізації, бо ворог відчуває настрій херсонців, - Юрій Соболевський
На ТОТ досі немає мобілізації, бо ворог відчуває настрій херсонців, - Юрій Соболевський
На Херсонщині загалом із 49 громад наразі деокуповано 17. З початку широкомасштабного вторгнення область переживала російський терор, обстріли, до цього ворог додав бід, підірвавши Каховську ГЕС. Про те, чим живе вільний правий берег області й тимчасово окуповане росіянами лівобережжя – розмова з першим заступником голови Херсонської облради Юрієм Соболевським. Нагадаємо, що пан Юрій один з представників місцевого самоврядування, що залишався в окупації для організації мирного спротиву, наразі він працює у Херсоні й тримає зв'язок з громадами на загарбаній РФ території регіону. Ми говоримо про те, для чого потрібна облрада в нинішній ситуації, де перебувають депутати, про те, чим може допомогти держава бізнесу і яка ситуація складається на лівобережжі – як виживають люди і трохи – про корупцію і мародерство у стані ворога.МИ ПЕРЕФОРМАТУВАЛИ КОМІСІЇ Й ГОТУЄМО СЕСІЮ ОБЛРАДИ НА ВЕРЕСЕНЬ
- Ваш колега, депутат Сергій Хлань вимагає призупинити діяльність облради, він також звернувся до начальника Херсонської ОВА щодо дострокового припинення повноважень керівництва облради. Ваша думка з приводу цього?
- Обласна рада не припиняла взагалі свою діяльність. І, якщо ви пам’ятаєте, то ми проводили сесію онлайн навіть в умовах окупації, приймаючи рішення про невизнання будь яких «референдумів» щодо зміни територіального статусу Херсонської області. Зараз так само рада продовжує свою діяльність, вона повноважна, звичайно, з урахуванням вимог законодавства, яке діє під час військового стану. Загалом, дивна позиція Хланя, тому що він брав участь у всіх цих сесіях. Бюджетні питання – вони дійсно зараз у компетенції обласної військової адміністрації.
Враховуючи безпекову ситуацію, ми вимушені проводити засідання сесій в режимі онлайн. І хочу зазначити, що в такому самому режимі зараз працюють і Миколаївська обласна рада, й Одеська обласна рада, як мінімум ці дві ради також працюють у режимі онлайн.
- Але вже давно не збиралася Херсонська облрада на сесію, з кінця квітня 2023 року.
- Якщо згадувати сесії до початку широкомасштабного вторгнення, обласна рада не збиралася кожного місяця. Це не є орган місцевого самоврядування такий, як міська рада, коли дуже багато господарських питань життєдіяльності й тому вони проводять сесії в середньому раз на місяць. Ми проводимо, в середньому, сесії раз на квартал. І в цьому році у нас уже була сесія.
Зараз ми готуємо матеріал для проведення наступної сесії, яка запланована орієнтовно на вересень. Питання, які необхідні для розгляду, вже є.
До речі, ми переформатували постійні комісії облради з урахуванням депутатів, які беруть активну участь, і тих, кого немає, кому оголосили підозри. Тобто, у нас повноцінно працюють вже сформовані комісії, ми зменшили їх кількість, провели оптимізацію.
- Все таки, певна логіка в закидах Хланя є – я про те, що витрачаються кошти на зарплати керівництву облради…
- Можна вважати, що в цьому є логіка, тільки якщо вважати, що Україні не потрібне місцеве самоврядування. Тоді дійсно є логіка, можна відмовитися від усіх органів місцевого самоврядування, це буде економія бюджету. Нам не потрібні тоді громади, не потрібні обласні ради, місцеві ради, мери, достатньо буде тоді військових адміністрацій.
- Ну, власне у Херсонській міській раді звільнили секретаря…
- Ця рада не відновила свою діяльність. Дійсно, коли орган місцевого самоврядування не відновив свою діяльність, тоді військова адміністрація самостійно вирішує питання. Але в інших областях, незважаючи на військовий стан, проводять засідання місцевих рад. Насправді, це дуже важливо – тримати баланс у системі влади.
ПРО КОЛАБОРАНТІВ, ТА ТИХ, ХТО ВИЇХАВ ЗА КОРДОН
- Скільки депутатів облради, місце перебування яких ви не знаєте? Чи відомо достеменно, скільки ваших колег перебуває за кордоном, скільки на окупованій території, хто на території, яку контролюють ЗСУ?
- У нас є інформація щодо наших депутатів, але ми не можемо її офіційно давати, бо в нас немає повноважень встановлення місцезнаходження особи. І жоден з депутатів не повідомляв нам офіційно про своє місцезнаходження.
Я знаю точно, де знаходяться депутати від Слуги народу, які всі беруть участь у сесіях, крім двох. Щодо них ми ініціювали застосування імперативного мандату. Ці люди втратили зв'язок з політичною силою, що делегувала їх, тому ми ініціювали цю процедуру, щоб потім провести законну зміну в депутатському складі для того, щоб фракція Слуги народу повноцінно працювала і виконувала свої зобов’язання перед виборцями. На жаль, інші політичні сили такого не зробили.
- Якщо казати про депутатів облради, яким повідомили про підозру в колаборації, за оновленими даними – скільки вже таких і скільки, за вашою інформацією, «на підході».
- Ми можемо зараз сказати про те, що три депутати облради отримали підозри – це Валерій Літвін, Едуард Репілевський і Віталій Булюк. Стосовно інших, дочекаємося, все таки, позиції правоохоронних органів. Тому що навіть підозра не є визнанням вини, має бути вирок суду.
- Ну, ми можемо хоча б казати про кількість тих, хто, на вашу думку, заслуговує на повідомлення про підозру?
- Не хочу розповсюджувати інформацію, якщо немає хоча б підозри. Я вважаю, що це неправильно.
- Якщо не про колаборантів, а про тих, хто виїхав за кордон. Чи спілкувалися ви з ними, чи переконували повертатися?
- Ми звертаємося до всіх наших депутатів для того, щоб вони працювали безпосередньо на території області. Тому що тут їх виборці й їх відповідальність. Звісно, депутати теж люди і у них різна ситуація, у окремих дійсно проблеми зі здоров’ям і вони на лікуванні, у когось проблеми зі здоров’ям у близьких родичів і вони не можуть залишити їх.
Є люди, які не знаходяться зараз фізично на деокупованій Херсонщині, але дуже активно допомагають області, нашим Силам оборони, беруть участь у гуманітарній допомозі регіону і їх внесок дуже вагомий.
Стосовно тих, хто не працює і зараз не знаходиться на Херсонщині – питання є, але на них вони повинні особисто відповідати перед виборцями.
- А немає такого плану провести не онлайн сесію, а офлайн, нехай не в Херсоні?
- Я готовий її проводити навіть у Херсоні, незважаючи на безпекову ситуацію. Але це питання насправді до депутатів, які не знаходяться тут. Рада повинна працювати у будь-якому випадку, виконувати свою роботу і приймати рішення, що мають важливе значення для нашого регіону.
- Наприклад?
- Можете взяти порядок денний нашої крайньої сесії і побачити рішення, які приймалися. Є такі, що не можна оприлюднювати. Ще зазначу, що дуже важлива політична діяльність обласної ради. Це те, що обласна рада робить для допомоги нашій країні на міжнародному фронті, дипломатичному. Ми зустрічаємо представників міжнародних організацій, це не питання недовіри до державних органів, але вони хочуть спілкуватися саме з людьми, яких обирали мешканці Херсонщини.
- Ще ситуація з заступником голови облради Юрієм Власовим. Як пише Хлань, той начебто мав бізнес у Новій Каховці, працював при росіянах досить довго, сам там знаходився і при цьому отримував зарплату від обласної ради.
- Власов – у простої фактично з початку широкомасштабного вторгнення. Звільнити його може тільки сесія за процедурою, це має бути таємне голосування, але хоча б від нього має надійти заява про звільнення. Підстав законних зараз звільнити його з простою просто юридично немає.
- А він виходить на контакт?
- Він бере участь у сесіях.
- Він перебуває зараз не на окупованій території?
- За його словами – так. Але я не можу цього стверджувати, тому що ще раз зазначу – листа офіційного від жодного депутата жодної фракції, зокрема, і фракції, яку очолює Хлань, де вони знаходяться, немає.
- А яка у нас фракція, де найбільше зрадників?
- Булюк – це “Наш край”, Репілевський – ОПЗЖ, Літвін – Блок Сальдо. ОПЗЖ та Блок Сальдо – це заборонені партії, таких фракцій не може бути. “Наш край”… як би працююча партія.
КОМІСІЇ З РОЗПОДІЛУ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ МАЮТЬ СКЛАДАЛИСЯ САМЕ З ВОЛОНТЕРІВ
- Ви заявили, що розподілом гуманітарки на даному етапі не повинні займатися чиновники. Який механізм пропонуєте?
- Щодо організації гуманітарної допомоги, то, звичайно, на першому етапі не могло це нормально працювати без допомоги адміністрації. Створення гуманітарних центрів, пунктів незламності, організація постачання та розподілу гуманітарної допомоги – дуже велику роботу зробили військові адміністрації. Вони були у комунікації з іншими областями, які відправляли вантажі, а для того, щоб Укрзалізниця безкоштовно перевозила їх, то отримувачем мала бути саме військова адміністрація. Але станом на зараз усе відпрацьовано, створена прозора система обліку гуманітарної допомоги – і те, що заходить, і те, що розподіляється. Тому я вважаю, що для більшої ефективності й для більшої довіри суспільства цим повинна займатися не адміністрація.
Механізм дуже простий, пропонується, щоб комісії з розподілу гуманітарної допомоги складалися або повністю, або значною більшістю, саме з волонтерів та представників благодійних організацій.
Звісно, підтримувати софт, вирішувати питання з логістикою та інші оргпитання допомагатимуть і далі військові адміністрації. Але от рішення, що от це обладнання піде в ту громаду чи іншу, в який населений пункт, якій категорії населення чи для якого гуманітарного центру – мають уже вирішувати не чиновники. Такої саме думки і начальник ОВА Олександр Прокудін. Над створенням цього механізму вже працюють. І велика кількість волонтерів готові брати на себе відповідальність, включатися у ці процеси.
Загалом, на жаль, я чую від наших благодійників, волонтерів (з багатьма з них ми працювали ще в умовах окупації, це дійсно дуже круті хлопці й дівчата) про негатив від людей щодо тих, хто займається гуманітаркою. Завжди є незадоволені: ось минулий раз дали це, а в цей раз даєте щось гірше, напевне, ви вкрали те, що мало бути. Або хтось там з якихось причин призупинив певній категорії громадян видачу гуманітарної допомоги, так само моментально негатив – ви все вкрали.
БОРГИ ТА ПЛАТЕЖІ
- Які наразі є проблеми на правобережжі, зокрема, внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС?
- Те, що ми в зоні ведення бойових дій, юридично обмежує проведення деяких процедур з обстеження пошкоджених будівель. Вирішенням цього питання займається військова адміністрація разом з центральними органами влади.
Щодо фізичних осіб – програми допомоги є, вони працюють, якщо й є проблеми, то немає сумніву, що їх вирішать.
Я вважаю, що більше треба уваги приділяти саме бізнесу, який був до початку вторгнення на Херсонщині. Йому зараз допомога дуже потрібна. Є питання заборгованості по енергоносіях, які виникли за період окупації. З того, що вже зроблено – обласна рада зверталася вже до суб’єктів, що беруть участь у процесі регулювання (Херсонська обласна рада звернулася до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, профільного комітету Верховної Ради і НКРЕКП щодо унеможливлення відключення від електромережі через заборгованість абонентів - юридичних осіб на деокупованих територіях – ред.).
Зараз є механізм для фізичних осіб, але лише для тих, хто виїхав з окупації і зареєструвався як ВПО – вони не мають сплачувати платежі, що нараховані до деокупації. Наше бачення вирішення ситуації – це скасування платежів для всіх фізичних осіб – і для тих, хто виїхав, і хто лишався в окупації.
Але необхідний механізм компенсації, тому що енергетичні компанії повинні працювати. Ускладнюється це тим, що це приватні компанії, якщо ми кажемо про Херсонгаз, обленерго. Хоча обленерго – в процесі націоналізації, наскільки мені відомо. Тобто, після завершення цього процесу буде простіше.
- Але це означає, що всі комунальні борги спишуть на платників податків, а не на Росію?
- Це потім, безумовно, має бути враховано під час репарацій. Але людям підтримка потрібна зараз, уже, негайно. Не можна ставити людей у ситуацію, коли вони повинні чекати перемоги, а потім стягнення цих репарацій; я вважаю, що херсонці заслуговують на краще.
- Напередодні 1 вересня давайте поговоримо про освіту. Чи є борги перед освітянами?
- Щодо заборгованості, станом на зараз потрібно звірку робити з управлінням освіти – ситуація динамічна. Але от проблеми, які були раніше, щодо заборгованості, вирішені, область отримала субвенцію, якою закрили питання (16 травня уряд схвалив розпорядження про погашення заборгованості з зарплати вчителям на Харківщині та Херсонщині – ред.).
- В ОВА повідомляли, що працюватимуть 190 шкіл області.
- Так, 166 шкіл у нас працювали у минулому навчальному році, в цьому – 190. Це як мінімум, я, насправді, розраховую, що буде ще трохи більше, що протягом навчального року доєднаються декілька навчальних закладів.
- Ви за відновлення Каховської ГЕС? Запитую, бо є дискусія з цього питання.
- Перед будь-яким масштабним проєктом треба готуватися, відповідно, проводити аналіз, думати про наслідки, оцінити ресурси. Якщо не буде відновлена ГЕС, то дуже велика проблема буде у наших аграріїв на значній території області через відсутність системи зрошення. Я чую думку й екологів про те, що природа краще знає, як повинно бути. Це складне питання. Я все-таки більше вважаю, що для нашого регіону, для наших аграріїв дуже потрібна ця ГЕС. Херсонщина – дуже крутий аграрний регіон, треба враховувати і можливу продовольчу кризу в майбутньому у світі.
В ОКУПАЦІЇ ШАЛЕНИЙ ТИСК НА ЛЮДЕЙ, ЯКІ НЕ ОФОРМИЛИ РОСІЙСЬКИЙ ПАСПОРТ
- Лівий берег – що там відбувається після теракту на ГЕС, чи відомо про кількість жертв?
- Окупаційна влада доклала максимум зусиль, щоб приховати наслідки свого злочину. Вони не реєстрували смерті саме внаслідок підтоплення, писали, що померла людина від хвороби серця, ще з якихось причин, лише б не визнавати, що причина – теракт на ГЕС. І, на жаль, є безвісти зниклі люди. Тіла росіяни забирали – їздили групи, які їх збирали і вивозили в невідомому напрямку. Тому про кількість жертв ми зможемо дізнатися, коли лівобережжя буде деокуповане.
Вода відійшла, але окупанти досі не відкачали воду з деяких об’єктів, ми маємо таку інформацію. Російське «МЧС» картинку зробило сяку-таку. Так, як на правому березі, роботи з ліквідації наслідків підтоплення на лівобережжі не проводилися. На лівобережжі місцеве населення окупанти залишили напризволяще. Коли все ж таки з часом евакуація хоч якась розпочалася, то в центри тимчасового розміщення росіяни приїжджали, щоб тиснути, аби вивезені люди оформлювали російські паспорти. Тобто, казали, якщо вони хочуть отримати допомогу фінансову, компенсацію за втрати, то треба оформити російський паспорт. Загарбники цю трагедію, цей теракт, який вони здійснили, ще й використали для примусової паспортизації.
- Якщо ми вже згадали про примусову паспортизацію. Чи є насправді у людей на цьому етапі можливість вижити без російського паспорта? Чи мають мешканці лівобережжя доступ до медпослуг без оформлення російських документів?
Росіяни завезли у навчальні заклади посібники, в яких просто переписали історію – і РФ, і СРСР, і України
- Це дуже складно, тому що тиск на людей, які не оформили цей паспорт – шалений просто. І через обмеження до медичних послуг. І через посилені перевірки на блокпостах, бо якщо людина пред’являє паспорт громадянина України – це вже відповідне ставлення і запитання, чому, мовляв, досі не отримали російський паспорт. Тому все більше людей вимушені брати той паспорт. Вони залякані, бояться, що до них у хату прийдуть окупанти і їх заберуть.
Зараз ще можливо отримувати медичні послуги за українським паспортом, але в деяких медзакладах знаємо факти відмов, така інформація надходить. Також людям кажуть: наступного разу без російського паспорта навіть не приходьте, лікувати не будемо. Особливо це стосується тих лікарів, які приїхали з території РФ. Місцеві медики по-іншому ставляться, а от ці «медичні туристи», назву їх так – там зовсім інше ставлення до наших людей.
Так само тиск іде на фермерів і власників земельних паїв. Про такі факти, які мені стали відомі, я поінформував СБУ. От до мене звернувся один з фермерів, не казатиму, який це район. Його фермерське господарство було повністю заарештоване окупантами за те, що він відмовився перереєстровувати цей бізнес у російську юрисдикцію і продовжував підтримувати своїх працівників, пайщиків тим, що видавав їм агропродукцію. Приїхали окупанти, сказали, що все це власність РФ, наказали нікому нічого не видавати, будуть, мовляв, самі розбиратися. Росіяни пояснюють, що виплати будуть пайщикам по російських паспортах на банківські рахунки в російському «банку».
- На лівому березі окупанти проводять особливо активну пропаганду, спрямовану на молодь та дітей. Чи відстежує українська влада цю ситуацію і чи знає конкретних злочинців, залучених у такій пропаганді?
Представники слідчого комітету РФ вимагають у вчителів збирати дітей на мілітаристські «заходи», незважаючи на те, що зараз канікули
- На жаль, це системна робота росіян, вона комплексна і має певний ефект щодо впливу на наше населення, на наших дітей. Залучені окупаційна «освіта», російські правоохоронні органи, російська армія у цих процесах. Окупанти створюють так звану юнармію (такі собі мілітаристські підліткові підрозділи), вивозять дітей на полігони, де російські військові їм дають у руки зброю, все це з пропагандою російської армії; представники слідчого комітету вимагають у вчителів збирати дітей на такі «заходи», незважаючи на те, що зараз канікули. Це все роблять громадяни РФ, колаборанти залучені як технічний персонал у цих процесах. Росіяни завезли у навчальні заклади посібники, в яких просто переписали історію – і РФ, і СРСР, і України, і взагалі – у них там зовсім інша альтернативна історія, якою зараз так само мозок дітям промивають. Крім того, вони намагаються якомога більше вивозити дітей на територію Російської Федерації, у різні регіони. Саме для того, щоб у дітей створювалися соціальні зв’язки з дітьми з РФ, це елементи інтеграційного процесу. Під час так званого оздоровлення – так само максимально пропагандистська прокачка – це гімн Росії, це розповіді про «велику Росію», про «велику історію», про те, що Україна, мовляв – васал США, одним словом, вся ця маячня, якою вони накачують власну аудиторію, – вони це роблять і з нашими дітьми. Звичайно, всіх причетних до такої російської пропаганди, спрямованої на наших дітей, правоохоронні органи фіксують, щоб можна було притягнути до відповідальності, в тому числі, на міжнародному рівні.
- А що з примусовою мобілізацією на тимчасово окупованих територіях?
- Юридично окупанти не можуть проводити мобілізацію, якщо людина не отримала паспорт РФ, чому ми й казали від початку, що цей паспорт становить значну загрозу, передусім, для чоловіків призовного віку.
Чому, на мій погляд, поки що немає масової мобілізації? По-перше, вони відчувають справжній настрій людей і бояться херсонцям давати зброю. А, по-друге, рівень паспортизації був дуже низьким через тихий спротив населення, люди з-під палки брали паспорти. Але це лише питання часу, коли вони проведуть таку примусову мобілізацію.
Ми знаємо випадки, коли мешканці Херсонщини за російськими паспортами виїхали на територію РФ і там отримали повістки. Вибратися з Росії вони не можуть тепер, внесені у відповідні бази. Ризики, що ці люди потраплять у ворожу армію, дуже великі.
От згадав, що окупанти ще десь рік тому створили свій «добровольчий батальйон імені Маргелова», але він використовується зараз виключно у пропагандистських цілях. За моєю інформацією, він не бере участь у бойових діях, тому що не укомплектований. Він бутафорський, на папері існує – певну кількість колаборантів набрали і змогли зробити картинку, але їх зовсім небагато і дуже сумнівна боєздатність і цих людей, і загалом, того «підрозділу».
- Якщо про колаборантів – у них є якась ротація, чи росіяни намагаються їх втримати на території області?
- Колаборанти можуть виїхати за межі області, але коли вони просять «теплі» місця в державних органах на території РФ, то, як правило, отримують відмову. Це ми знаємо точно. Вони не цікаві росіянам, ті не хочуть їх бачити на території РФ як чиновників. Вони потрібні як чиновники низького рівня на ТОТ, тому що окупанти не можуть заповнити все громадянами РФ, не дуже багато бажаючих їхати на Херсонщину. Але якщо колаборанти хочуть виїхати і просто жити на території РФ, не просять посад для себе – росіяни їх випускають, живіть, мовляв, собі якось.
ЯК ПОВОДИТИСЯ ЛЮДЯМ ПІД ЧАС ТАК ЗВАНИХ «МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ»
- Окупанти планують змусити жителів деокупованої території Херсонщини голосувати на псевдовиборах з 2 вересня, це так звані «місцеві вибори». Що ви радите людям в окупації, як їм поводитися?
Участь у підготовці російських «виборів» на ТОТ – стовідсоткова зрада
- Тут є дві історії. Перша історія – це участь у підготовці цього шоу, і це зрада 100%. За неї буде кримінальна відповідальність, це тільки питання часу.
- До речі, на вашу думку, чи не надто м’які вироки судів по цих справах?
- На мою думку – так, і я вже казав про це. Але хочу підкреслити, що наші суди незалежні і вони мають такими залишатися, на них не мають впливати заяви політиків чи посадових осіб. Але я, як і всі інші мешканці області, які в тому числі, пройшли через окупацію, для всіх зрадників хочу максимальної відповідальності.
- Якщо повернутися до «виборів» на лівобережжі…
- Так, участь у підготовці «виборів» – стовідсоткова зрада. Інше – участь безпосередньо у самому шоу просто як «виборець». Якщо є така можливість, то, звісно, треба уникати цих процесів, не створювати окупантам картинку «демократії», якої, звичайно, немає навіть на території Росії, не те що на окупованих територіях. Але я розумію, що іноді участі у тому фарсі від росіян місцевий мешканець не може уникнути. Це коли в селі у двір приходить «колобок» з урною, поруч стоїть російський військовий з автоматом, а в тебе в хаті діти – то, звичайно, ти візьмеш цей «бюлетень» і поставиш якусь галочку – немає значення за кого. Я це чудово розумію. У нас життя і здоров’я людини – найвища цінність. Якщо немає іншого виходу – не потрібно створювати додаткові ризики для себе, для своїх близьких, для населення, яке під примусом, Таке «голосування» не несе юридичних наслідків. Щодо самих «виборів» – то ні Україна зокрема, ні загалом цивілізований світ їх не визнає.
- Ви аналізували списки так званих кандидатів – хто там, лише колаборанти чи є громадяни РФ?
- Я можу сказати, хто їх дуже ретельно аналізує наша Служба безпеки України. Тому кожен громадянин України, який захотів узяти участь у тому шоу як «кандидат», повинен бути готовим до відповідних наслідків.
- Як і власне громадяни РФ?
- Це вже питання юридичної кваліфікації. Якщо в таких діях правоохоронні органи будуть вбачати ознаки злочину, ті так само будуть притягнені до відповідальності.
- Терор – на початку вторгнення росіяни викрадали незгодних, навіть не прикриваючись якимись юридичними нормами. Зараз у російських пабліках з’являються повідомлення про затримання на Херсонщині людей, незгодних з окупацією, яких притягують до відповідальності за російським законодавством. Чи відомо – росіяни відмовилися загалом від викрадення людей без всякого юридичного обґрунтування? Чи ці процеси йдуть паралельно?
- Не відмовилися, це йде паралельно. Так, вони створюють картинку якихось правових процедур, певна кількість людей справді притягується до кримінальної відповідальності за їхніми законами, хоча і це незаконно, звісно. Але є люди, яких забирають без оформлення будь яких юридичних обґрунтувань.
Все більше ми бачимо повідомлень, які свідчать, що для російських правоохоронних органів затримання на ТОТ – це просто бізнес. Тобто, вони шукають людей, у родинах яких є гроші, які платоспроможні, вони цю особу затримують, вигадують, нібито вона екстреміст, співпрацює з СБУ, надає інформацію ЗСУ. А потім росіяни просто чекають, коли хтось із родичів прийде і фактично викупить бранця, заплатить, щоб вони відпустили викраденого.
- Що відомо про російських військових на лівобережжі, хто там стоїть – кадирівці, зеки, мобілізовані, чи там мікс? Також повідомляли про випадки масового мародерства в таких населених пунктах як Олешки, у вас є подібна інформація?
Мародерство російських військових на ТОТ має просто фантастичні масштаби
- Там – мікс. Проте без деталей, адже ми на прохання військового керівництва країни – в режимі тиші. Тому ми не коментуємо ні дії наших військових, ні те, що стосується армії російської. Але оперативно надаємо інформацію, яку отримуємо з окупованої території, і нашим військовим, і СБУ – у нас збережений зв'язок із громадами. І кожен, хто допомагає на лівому березі з такою інформацією – це справжні герої, для них це – смертельна небезпека.
Щодо мародерства російських військових, то воно там фантастичні масштаби має. І деякі російські військові підрозділи навіть організували мініплавильні, просто в своїх розташуваннях, витягують плати з краденої комп’ютерної техніки, щоб потім відправляти це все на продаж у Росію. Хто не ділиться з керівництвом – тих іноді ловлять і карають показово, хоча насправді не за те, що вони роблять, а за те, що не взяли «в долю».
- Чи відстежують ситуацію на ТОТ міжнародні організації, чи передаєте ви їм інформацію як представник облради?
- Я особисто співпрацюю з міжнародними інституціями, які займаються встановленням таких злочинів на окупованих територіях. Але деталі я не можу надати… поки що не можу, скажімо так, з огляду на прохання цих міжнародних структур. Але робота в цьому напрямку триває.
Ірина Староселець,ukrinform.ua
Фото Олександра Корнякова
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Ігор Колихаєв: Не забувайте про Херсон. Нам зараз дуже складно
Польща, Чехія і Словенія висунули план порятунку України з 10 пунктів
В Херсоне с вертолетов обстреливают Антоновский мост, - СМИ
«Можу повернутися і надати пояснення»: Власник 4 каналу пояснив, чому перебуває на захопленій частині Херсонщини
Военная угроза: на Херсонщине начинается стихийная эвакуация
Стан укриттів у Херсоні визнано ганебним
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
Перереєстрував підприємство у російській податковій та постачав готову продукцію до рф – судитимуть підприємця з Херсонщини
За процесуального керівництва Скадовської окружної та Херсонської обласної прокуратур скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя регіону за фактом здійснення господарської діяльності у взаємо...
Пенсіонерам старше 65 років запровадили доплати до пенсій: які суми можна отримати
Примітною особливістю пенсійної системи стала прогресивна шкала вікових надбавокПенсіонер у відділенні ПФУПенсионный фонд Украины, FacebookПенсійна система України встановила нові стандарти соціальног...
Кримського політв’язня Аппаза Куртамета етапували до виправної колонії у Псковській області
Наймолодшого кримського політв’язня Аппаза Куртамета, засудженого незаконним російським судом до семи років за ґратами за нібито “фінансування ЗСУ”, етапували до Псковської області в РФ. Про це повідо...
РФ відпрацьовує напад на Фінляндію та інші країни на східному фланзі НАТО, - ЗМІ
Росія відпрацьовує напад на Фінляндію та інші країни на східному фланзі НАТО.Про це з посиланням на джерела в Альянсі пише фінське видання Iltalehti Journal . За оцінками джерел, Росія намагатиметься...
Удар по системі охорони здоров’я Херсона: некомпетентні управлінці звільняють справжніх професіоналів
Сьогодні, 11 січня, стало відомо, що керівнику лікарні їм. Корабелеша в Херсоні Аллі Павлівні Малицькій не продовжили контракт.
Ця подія сколихнула не лише медичну сферу, а й більшість містян, так як...
На Херсонщині знищили всі ДРГ окупантів, які намагалися переправитися через Дніпро - Прокудін
Українські військові знищили всі ворожі диверсійно-розвідувальні групи, які намагалися закріпитися на правобережжі Дніпра. Ситуація залишається під контролем.Про це повідомив голова Херсонської ОВА Ол...