Все новости Херсона

Лента новостей
Экономика
«Комунізм» закінчився. Окупанти шокували мешканців лівобережної Херсонщини тарифами на комунальні послуги
21 апреля 11:19
392
«Комунізм» закінчився. Окупанти шокували мешканців лівобережної Херсонщини тарифами на комунальні послуги

«Комунізм» закінчився. Окупанти шокували мешканців лівобережної Херсонщини тарифами на комунальні послуги

З 1 березня 2025 року російська окупаційна влада зобовʼязала мешканців тимчасово окупованої частини Херсонщини платити їй за комунальні послуги. Заявляли, що розцінки на них будуть на 55% нижчі, ніж у середньому по Росії. Однак у дійсності розміри запроваджених окупантами тарифів і жорсткі вимоги щодо їх стягнення шокували багатьох людей.

Центр журналістських розслідувань розібрався, що стоїть за нібито доступними для населення новими тарифами від окупантів.
Немає потрібного лічильника – плати по повній

Понад три тисячі рублів на місяць лише за полив свого городу буде змушена сплачувати мешканка одного з населених пунктів Генічеського району . 

«І це не враховуючи водопостачання для самого будинку, плати за водовідведення та інші комунальні послуги. Мені ще пощастило: мої знайомі з сусідньої громади сказали, що їм доведеться платити за воду майже 13 тисяч рублів на місяць, а з 1 липня 2025 року – майже 16 тисяч рублів, бо у них город вчетверо більше за мій. На додачу до цього доведеться платити за полив прибудинкової території і за водопостачання до будинку», – говорить жінка.

На перший погляд  оприлюднені російськими окупантами нові тарифи на воду можуть здатися не такими вже й захмарними. До 30 червня цього року вартість водопостачання для населення на ТОТ Херсонщини становитиме 33,03 руб/кубометр, на водовідведення – 17,14 руб/кубометр. З 1 липня тарифи виростуть: відповідно – 39,21 і 22,01 руб/кубометр.
Проте ці тарифи діятимуть лише за наявності сертифікованого і зареєстрованого самими окупантами лічильника. Нещодавно представники незаконно створеного на Херсонщині підприємства «Облводоканал» роз’яснили, що недійсними вони вважатимуть усі лічильники, встановлені до 2018 року! Часу для їх заміни вони дали зовсім небагато – до 1 квітня,  однак продовжили його ще на 20 днів.

«Через це виник шалений ажіотаж на нові лічильники. За нього треба заплатити орієнтовно три тисячі рублів. За лічильниками були черги, на всіх не вистачає, багатьом людям доводилося по кілька разів їздити за ними до райцентру. А це – додаткові і шалені витрати на таксі, бо рейсові автобуси в нашій громаді не ходять. Після купівлі лічильника треба вирити за російськими нормативами яму і теж за це заплатити гроші. Тому у нас виник великий попит на послуги копачів. Потім потрібно викликати комунгосп, щоб опломбувати цей лічильник і зареєструвати. Ці послуги теж платні. І все це потрібно встигнути до 21 квітня», – розповіла ЦЖР мешканка Генічеського району Херсонщини.

Тим, хто не встигне до цієї дати, окупаційна влада обіцяє нараховувати за водопостачання за встановленими нею ж нормативами. У постанові «правительства» Херсонської області №55-пп від 8 травня 2024 року норматив на полив присадибної ділянки наразі складає близько 600 рублів на місяць за кожну сотку, а з 1 липня – на 100 рублів більше.  Додатково доведеться платити за витрати води на кожну корову, курку чи качку і навіть за полив прибудинкового тротуару. На «нормативний» тариф з водопостачання в будинку впливатиме навіть довжина ванної! 

Дивно, як за такого розкладу окупанти ще не взялись встановлювати нормативи витрат води за фізіологічними параметрами херсонців – ростом, вагою чи довжиною волосся. З них станеться!
За словами мешканців Херсонщини, окупанти попередили про виставлення рахунків за воду за нормативами всім,  хто не має «нових» лічильників, незалежно від того є вода в кранах, чи ні – а її часто взагалі немає. В разі несвоєчасної сплати погрожують штрафними санкціями.«В нашій Нижньосірогозькій, як і в сусідній Іванівській громадах є села з дуже великими городами у людей. Раніше вони їх поливали водою з балки. Коли балка пересохла, то люди почали засаджувати городи ячменем і багаторічними травами на сіно. А іноді вони просто заростали бур’янами, тож власники тих городів, звісно ж,  тими лічильниками особливо не морочались. Тепер же окупанти погрожують виставляти їм космічні рахунки за «полив», навіть якщо цей полив їм не потрібен», – сказали джерела ЦЖР.

Такі ж вимоги щодо лічильників і такі ж розцінки окупанти виставляють і мешканцям прибережних населених пунктів у Каховському районі Херсонщини. Росіяни стверджують, що тарифи тут усе одно нижчі на 55% від середньоросійських і описують це як свою величезну турботу про людей.«Сміттєвий терор» окупантів

З платою за вивезення сміття інша історія. На додачу до неї російські окупанти вимагають від людей закуповувати спеціальні пакети, виключно чорного кольору. Вартість одного – 25 рублів.

«Знайомим нарахували 1500 рублів на місяць за вивезення сміття з їхнього приватного будинку. Ще треба сплатити 300 рублів за 12 пакетів, якщо вони виставлятимуть сміття тричі на тиждень. Якщо ж за сміття ви не платите і звикли спалювати його взимку в плиті або влітку на городі, то росіяни пригрозили додатковим штрафом за забруднення навколишнього середовища і організацію стихійного сміттєзвалища. Буде дешевше заплатити за чималим тарифом, ніж витрачатися ще й на штрафи», – розповіли ЦЖР мешканці Генічеського району Херсонщини.

У базарні дні у них  зараз головні теми для обговорень – тарифи на воду, вимоги до лічильників і «сміттєвий терор» від окупантів.

З введенням «платних тарифів» росіяни припинили і масову видачу «соціального» вугілля. Тепер його потрібно купувати за гроші – приблизно по 17 тисяч рублів за тонну. За словами мешканки тимчасово окупованої Херсонщини, загарбники обіцяють видавати безоплатно лише по півтонни вугілля людям старшим за 80 років і тим, хто має інвалідність.«Але росіяни вимагають від них дуже великого пакету документів і двох свідків, які підтвердять, що ви дійсно інвалід і що дійсно отримали півтонни вугілля. Тому в кожному старостинському окрузі виходить по дві-три людини, які реально можуть отримати те «дармове» вугілля.
При цьому їм потрібно самим організувати транспорт, самим його привезти і розвантажити. «Комунізм» від окупантів закінчився. Тепер вони деруть з нас три шкури, надолужують раніше надані «безоплатні» послуги»
, – сказала жінка.


0 комментариев
27 июня 2026, 10:21
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
РФ атакувала 50 населених пунктів Херсонщини: 6 загиблих і 27 поранених
РФ атакувала 50 населених пунктів Херсонщини: 6 загиблих і 27 поранених
Минулої доби армія РФ завдала ударів по 50 населених пунктах Херсонщини. Унаслідок цих атак 6 людей загинули, ще 27 —  дістали поранення. Про це повідомили у Херсонській ОВА. За даними ОВА, під...
06 июня 08:14
1273
У Херсоні внаслідок нічної атаки РФ згоріла квартира голови “МолоДіжки”
У Херсоні внаслідок нічної атаки РФ згоріла квартира голови “МолоДіжки”
У Херсоні внаслідок нічної російської атаки згоріла квартира голови молодіжної організації “МолоДіжка” Володимира Рагульського. Про це повідомили на сторінці організації у Facebook. За словами с...
03 июня 11:52
1225
Ексочільниця управління освіти Херсона претендує на посаду в Печерській РДА
Ексочільниця управління освіти Херсона претендує на посаду в Печерській РДА
Ексочільниця управління освіти Херсонської міської ради Наталя Журженко претендує на посаду у Печерській РДА. Про це стало відомо з декларації, яка опублікована на сайті НАЗК. Так, Наталя Журжен...
14 июня 16:54
1124
Сальдо міг таємно одружитися з колишньою секретаркою у Москві
Сальдо міг таємно одружитися з колишньою секретаркою у Москві
Окупаційний губернатор захопленої Росією частини Херсонської області Володимир Сальдо рік тому міг таємно одружитися зі своєю колишньою секретаркою Світланою Запорожською. Такого висновку ми дійшли...
04 июня 17:39
1002