Яку заробітну плату отримуватимуть рибні патрульні?
Рибоохоронний патруль Чорноморського басейнового управління буде органом із якісно-іншими стандартами та підходами до роботи – прозорими і зрозумілими для суспільства. Патрульні регулярно звітуватимуть про результати своєї роботи, мають проводитися спільні рейди з представниками громадськості. Зоною діяльності відомства є Чорне море в межах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
«Достойні умови роботи для патрульних – необхідна складова реформи. Патрульні Управління отримають сучасну форму, човни, автівки, що допоможе вибудувати якісно нову систему контролю. Важлива складова – це паливно-мастильні матеріали, ми передбачили в бюджеті на 2017 рік кошти на їх придбання в достатньому об’ємі.
Заробітна плата рибоохоронних патрульних буде складати 7-8 тис грн. – за рахунок внутрішньої оптимізації та отримання додаткового фінансування в рамках державного бюджету. В порівнянні, працівники ліквідованої рибоохорони отримували заробітну плату в 1,2 тис грн», – розповів Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.
Нагадаємо, запуск рибоохоронного патруля в регіонах України є складовою Концепції реформування рибного господарства. Відповідно до неї 30.09.2015 р. КМУ було прийнято Постанову №894 «Питання функціонування територіальних органів Державного агентства рибного господарства», відповідно до якої розпочалася реформа органів рибоохорони: ліквідація діючих органів рибоохорони та створення нового органу «рибоохоронного патруля». Рибні патрульні Управління будуть набрані на основі відкритого конкурсу, пройдуть фахове навчання, курси підвищення кваліфікації у європейських експертів, а також будуть оснащені сучасною технікою.
Перший в Україні рибоохоронний патруль розпочав роботу 16.06.2016 на Київщині. 45 рибних патрульних Київщини було відібрано з 2000 претендентів через відкритий конкурс, вони пройшли фахове навчання в українських та стажування у європейських фахівців. За період роботи виявлено 529 порушень із збитками державі на суму близько 1,2 млн грн.