Як на Херсонщині торгували людьми
До Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, сьогодні, 29 липня, у прес-клубі «Нового дня» відбулась прес-конференція.
Спікерами виступили керівник програми протидії торгівлі людьми ХОЦ «Успішна жінка» Анжела Литвиненко, заступник начальника управління патрульної поліції у м.Херсоні Євген Лєхновський, відповідальна особа за встановлення статусу постраждалих від торгівлі людьми Ігор Погорілий.
З 2000 року на Херсонщині йде допомога постраждалим:
- Повернення додому;
- Соціальна підтримка;
- Психологічна
- Матеріальна допомога
Все відбувається конфіденційно.
За останній місяць з 20 людей, що були піддані рабству, звільнено було 5 3 з яких жителі інших регіонів України (Луганська, Миколаївська, Запорізька).
Найбільша у світі кількість випадків з експлуатації та торгівлі людьми, зафіксовано на території Російської Федерації.
Найбільше постраждалих від сексуального рабства та примусового жебрацтва.
«Ми робимо усе можливе, аби запобігти торгівлі людьми на Херсонщині та і у всій Україні. Та нажаль від впливом страху, сорому та погроз, часто люди самі не хочуть, аби їх було врятовано, почуто», - розповідає Анжела Литвиненко. – Ми намагаємось все більше робити акцент на рекламі на біг-бордах, вивісках. Адже навряд, людина, яку силою везуть кудись, побачить по телевізору, почує по радіо чи прочитає в газеті про місця допомоги, куди можна звернутись.
А так, коли реклама масивна, вона кидатиметься в очі».
В Україні частими стали випадки з сексуальної експлуатації молодих дівчат, продажі органів, работоргівлею (про це детальніше ми повідомляли у статті «Примусове рабство на Херсонщині у 21 столітті»)
З цим необхідно боротись.
Тому з метою виявлення жертв насильства 30 липня, у місцях масового скупчення приїжджих та від`їжджаючих людей, відбудеться акція у херсонському аеропорті, на залізно-дорожньому та автовокзалах Херсону експерти разом із патрульною поліцією проведуть перевірки та опитування людей.
В минулому році за 1 годину Литвиненко змогла допомогти 4 імовірним жертвам.