Все новости Херсона

Лента новостей
Аналитика
Херсонці спиваються з пелюшок?
22 декабря 07:41
260
Херсонці спиваються з пелюшок?

Херсонці спиваються з пелюшок?

Сьогодні алкогольні напої вживають в усіх без виключення країнах світу. І в більшості з них пристрасть до спиртного набрала масштабів справжнього національного лиха. З року в рік до рейтингів країн із високим рівнем алкоголізму населення потрапляють Молдова, Естонія, Латвія, Росія, Казахстан. У першій десятці таких держав ви зустрінете і Україну.

Алкоголізм, на жаль, уже давно став національною проблемою українців. Згубна пристрасть до міцних напоїв є однією з основних причин передчасної смерті наших громадян, адже більшість нещасних випадків стаються через алкогольне сп’яніння, до того ж, тривалість життя залежних від алкоголю скорочується у середньому на 20 років. Щорічно жертвами «зеленого змія» у  нашій країні стають близько 40 тис. людей.

Станом на жовтень цього року Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало більше 650 тис. людей, які перебувають на обліку як хворі на алкоголізм. Однак слід розуміти, що реальна цифра вища щонайменше в 3 – 5 разів, адже по допомогу до спеціалістів звертається лише невелика частина алкоголіків. При цьому більшість таких людей мають дітей, які зростають, споглядаючи нетверезі обличчя своїх батьків та їх товаришів по чарці. Дехто може сказати, що подібні картини з дитинства викликають у молоді огиду до спиртного і відбивають найменше бажання його спробувати. Проте такі роздуми не більше як оптимістичне самонавіювання, адже як свідчить світовий рейтинг Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна є лідером за рівнем дитячого споживання алкоголю.

Згідно опитування, проведеного Дитячим фондом ООН, майже 90% українських підлітків вперше скуштували спиртне у віці до 14 років. 40% із них вже мають «стаж» вживання алкоголю. Таким чином, кожна сота українська дитина страждає на алкоголізм.

Частіше за все дитина починає вживати алкоголь, наслідуючи спосіб життя своїх батьків та оточуючих. Вона починає сприймати спиртне не як згубну звичку, а як буденність будь-якого дорослого. Тому, аби і собі швидше «подорослішати» і набути ваги в очах однолітків, дитина, так само як і дорослі, береться за пляшку.

У погоні за «дорослістю» дитина не здатна збагнути наслідки свого вчинку, і це при тому, що про шкідливий вплив спиртного на дитячий організм розповідають мало не з першого класу. Вчительки старанно пояснюють учням, їх органи ще остаточно не сформовані, тому навіть невеликі дози алкоголю впливатимуть на розвиток дитячого організму і є для нього вкрай небезпечними. У першу чергу алкоголь вражає клітини головного мозку дитини і буквально спустошує її психіку. Вона припиняє інтелектуально і емоційно розвиватися. До того ж, печінка дитини не має спеціального ферменту, який розщеплює етиловий спирт, тому токсична дія алкоголю на дитячий організм у кілька разів сильніша, ніж на організм дорослого.

Навіть одноразове вживання спиртного можуть мати найсерйозніші наслідки. Сильно сп’янівши, дитина може померти не лише через алкогольне отруєння, але й через зупинку серця, травму або нещасний випадок.

Тривале зловживання алкоголем стимулює розростання тканини у внутрішніх органах, що призводить до атеросклерозу судин. Внаслідок цього порушується живлення органів і наступає передчасна старість. Окрім цього систематичне вживання алкогольних напоїв призводить до підвищення стійкості організму до спирту. Через це для того, щоб п’яніти, алкоголіку необхідно збільшувати дозу. На фоні цього в організмі розвиваються такі тяжкі недуги як гастрит, гепатит, цироз печінки, панкреатит, хронічні захворювання легень. І все це у 18 – 19-річної людини. Не лякає? Та, на жаль, зараз така ситуація доволі поширена.

Більше того, сьогодні збільшується кількість дітей-алкоголіків із благополучних родин, чиї батьки ніколи не зловживали спиртним. Такі мама з татом часто навіть не здогадуються на що їх чадо витрачає свої кишенькові. В цій ситуації виною усьому подекуди вільний доступ підлітків до алкоголю, адже в нашій країні безвідповідальні продавці спиртного не гребують збагачуватися навіть ціною дитячого пияцтва. От і маємо, що за результатами все того ж опитування, проведеного Дитячим фондом ООН, 68% підлітків не мають жодних складнощів з придбанням слабоалкогольних напоїв, а 61% – без жодних перешкод купують пиво. До того ж, часто підприємці свідомо розміщують точки продажу алкоголю поблизу навчальних закладів, ігноруючи при цьому відповідні заборони.

Спиртне дітям продають і херсонські бізнесмени. Так, з початку року за фактами продажу алкогольних напоїв неповнолітнім фахівці Державної фіскальної служби в Херсонській області вилучили 18 ліцензій на збут спиртного. Таку ж кількість ліцензій вилучили минулого року. У 2012 році через недобросовісних продавців підприємці втратили 41 ліцензію. Окрім анулювання ліцензій, кожен бізнесмен, чий продавець продав алкоголь дитині, сплатив 6 тис. 800 грн. штрафу. Та невже це достатнє покарання за споювання підростаючого покоління? Невже одна скалічена алкоголем дитяча доля коштує всього 6 тис. 800 грн.? Цікаво, у яку суму безчесні продавці оцінили б здоров’я та благополуччя власних дітей? Та й хіба про гроші вони вели б мову? Навряд чи, бо ж ми говоримо про безцінні речі.

Торік у Верховній Раді намагалися зменшити продажі алкогольних напоїв неповнолітнім. З цією метою у парламенті був зареєстрований законопроект про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Документ передбачав посилення вимог до роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами, зокрема збільшення мінімального віку покупців алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів з 18 до 21 року.

Окрім цього пропонувалося відокремити магазини або відділи, які здійснюють продаж алкогольних напоїв, від точок продажу інших товарів, особливо товарів для дітей. За словами авторів законопроекту, такий крок спрямований на те, щоб не дати змоги дітям вже з молодшого віку психологічно сприймати алкоголь як нормальний товар, такий же звичний як і іграшка.

Також законопроектом передбачалося заборонити продаж алкогольних напоїв у радіусі двохсот метрів від наявних загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.

Більше того, документ передбачав обмеження видачі ліцензій на роздрібний продаж алкоголю і тютюну залежно від кількості населення, а також розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо регулювання роздрібного продажу спиртних напоїв і тютюнових виробів. Зокрема пропонувалося надати міським, сільським та селищним радам повноваження визначати кількість ліцензій на роздрібну торгівлю алкоголем і тютюном із розрахунку одна ліценція на 10 тис. мешканців. Також пропонувалося надати органам місцевого самоврядування право запроваджувати додаткові обмеження місць та часу продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Беручи до уваги перераховане, документ однозначно зменшив би продажі спиртного дітям, однак законопроекту так і не судилося стати законом – депутати його не підтримали. Сумно, проте не дивно, адже більшості наших народних обранців просто не збагнути, що ж воно таке – те дитяче пияцтво. Ця проблема ніколи не торкнеться їхніх власних дітей, бо ж, погодьтеся, депутатським чадам буде вкрай важко знайти бодай єдиний спиртний ларьок поруч зі своїм вишем посеред Парижу, або ж Лондону. От і не звертають уваги наші чиновники на проблеми простих, як то кажуть, смертних людей.

Коли надії не залишається на владні ешелони, до справи долучаються зіркові. На думку багатьох психологів, зіркові кумири мають неабиякий вплив на свідомість молодого покоління, популяризуючи серед підлітків ті чи інші вподобання та звички. Через це у всесвітній День відповідального споживання пива українські зірки закликали молодь до здорового способу життя та зняли відео, в якому запропонували батькам не висувати дітям ультиматуми, а відкрито і чесно поговорити з ними про неприпустимість вживання спиртного у ранньому віці.

Залишається сподіватися, що зіркові настанови вплинули на підростаюче покоління. А от тим підприємцям, які збувають алкоголь чи тютюн неповнолітнім, нагадаємо, що на них чекає анулювання ліцензії та штрафні санкції згідно ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

0 комментариев
29 сентября 2023, 03:07
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Пора бежать в обменник? Такого с долларом не было с начала войны
Пора бежать в обменник? Такого с долларом не было с начала войны
Национальный банк Украины намерен вернуться к гибкому курсу доллара. Поэтому уже в ближайшее время курс доллара может значительно превысить фиксированный курс, который сейчас зафиксирован на уровне 36...
18 сентября 02:02
11492
Украинцы массово покидают Польшу, но зарплаты их не интересуют
Украинцы массово покидают Польшу, но зарплаты их не интересуют
Количество украинских беженцев в Германии за последний год выросло на более чем 400 тысяч человек. При этом число беженцев в Польше сократилось на 350 тысяч. Исследования показывают, что беженцев в пе...
22 сентября 11:32
8665
Украинцам разрешили не платить за транспортировку газа: надо выполнить одно условие
Украинцам разрешили не платить за транспортировку газа: надо выполнить одно условие
С 1 октября часть украинцев получит право не платить за транспортировку газа. Однако это коснется не всех граждан. Теперь при вычислении минимальной заказанной ручной мощности будет учитываться только...
25 сентября 01:02
6491
В Украине меняют подход к мобилизации: как это повлияет на рядового украинца
В Украине меняют подход к мобилизации: как это повлияет на рядового украинца
Совету национальной безопасности и обороны предлагают убрать формулировку “ограниченно годный”. По словам уполномоченного по правам человека Дмитрия Лубинца, даже те граждане, которые имеют проблемы с...
11 сентября 03:00
5573
С октября все изменится: больше никто не сможет укрыться от ТЦК
С октября все изменится: больше никто не сможет укрыться от ТЦК
В Украине идет общая мобилизация, и над ней очень активно работают, чтобы сделать процесс призыва мужчин более эффективным. Несмотря на то, что мобилизация продолжается уже второй год, она все еще нес...
24 сентября 11:00
17073
6
Зима 2023-2024 в Украине: синоптик рассказал о надвигающихся катаклизмах
Зима 2023-2024 в Украине: синоптик рассказал о надвигающихся катаклизмах
Погода в Украине, после теплого сентября, резко ухудшится в первых числах октября. Как рассказал народный синоптик Станислав Щедрин в эксклюзивном комментарии Главреду, Украину также окутают ранние за...
28 сентября 11:32
1794
1
Украинцы массово покидают Польшу, но зарплаты их не интересуют
Украинцы массово покидают Польшу, но зарплаты их не интересуют
Количество украинских беженцев в Германии за последний год выросло на более чем 400 тысяч человек. При этом число беженцев в Польше сократилось на 350 тысяч. Исследования показывают, что беженцев в пе...
22 сентября 11:32
8665
1
У Херсоні судитимуть ексдиректорку школи №30 Оксану Барнаш
У Херсоні судитимуть ексдиректорку школи №30 Оксану Барнаш
У Херсоні за колабораціонізм та пособництво державі-агресору судитимуть колишню директорку школи №30 Оксану Барнаш. Їй загрожує до 12 років позбавлення волі.Про це у Telegram повідомила Херсонська обл...
09 сентября 03:45
4155
1