В Херсоні створять місцеву пожежну охорону
м. Херсон: в обласній службі ДСНС обговорили створення місцевої пожежної охорони в процесі децентралізації, про це повідомляє прес-служба ГУ ДСНС України у Херсонській області.
24 листопада за ініціативи керівництва обласної служби ДСНС у кризовій залі відомства відбувся відеоселектор за участі заступника начальника ГУ ДСНС області Катерини Гаврилової та координатора Офісу реформ та регіонального розвитку Оксани Селюкової з керівниками міських та районних підрозділів. Під час селектору обговорювалась актуальна тема сьогодення: «Створення підрозділів місцевої пожежної охорони в об’єднаних територіальних громадах під час реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади».
Катерина Гаврилова повідомила, що вже у кінці грудня на Херсонщині повинні бути 12 об’єднаних територіальних громад. Їх повноціннне існування неможливе без забезпечення пожежної безпеки у населених пунктах. Цілком очевидно, що ефективність виконання завдань із забезпечення пожежної безпеки на території громад можливе виключно шляхом створення місцевої пожежної охорони у складі місцевих пожежних команд та формування добровільної пожежної охорони.
Координатор Офісу реформ Оксана Селюкова наголосила, що саме на цьому етапі новостворені територіальні громади потребуватимуть підтримки та консультацій від професійних рятувальників. Представники пожежно-рятуальних підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуцій повинні входити до складу комісій і брати аткивну участь у формуванні місцевої пожежної охорони.
Насамперед – це визначення максимально раціонального місця для облаштування пожежного депо з врахуванням густоти населення, радіусу виїзду пожежної команди; облаштування пожежного депо відповідними транспортними засобами, обладнанням, форменним одягом тощо. Також не виключається можливість передання територіальним громадам надлишкової техніки обласної служби ДСНС. Й головне необхідно проконролювати аби в програмах економічного і соціального розвитку територіальних громад були передбачені кошти на створення місцевих пожежних команд.
У ході селектору обговорено, що фінансування з придбання техніки, обладнання та інших матеріальних засобів для функціонування підрозділів місцевої пожежної охорони передбачається за рахунок бюджетів територіальних громад із допомогою надання субвенцій з державного фонду регіонального розвитку. Коли ж об’єктивно фінансово-економічний стан обєднаної територіальної громади не дає можливості створити та утримувати належним чином місцеву пожежну команду – її створення і утримання можливе шляхом співфінасування з поряд розташованими громадами.
Загалом в Офісі реформ будуть раді слушним пропозиціям від представників обласної служби ДСНС, які обєктивно можуть покращити створення та подальше функціонування місцевої пожежної охорони. Тож, йдучи в ногу з часом, пришвидшити та удосконалити хід реформ з децентралізації можна за тісної співпраці державних структур та громад.