Зміни в законодавстві чи в житті херсонців?
Влада взяла на себе політичну відповідальність за стан справ у країні, та чи вийшло все те, що було заплановано? Що вдалося, а що забуксувалося?
За проведенням реформ у країні активно спостерігають експерти Реанімаційного Пакету Реформ, які приїхали до Херсона аби представити мешканцям обласного центру результати щодо ухвалення та імплементації невідкладних для країни реформ.
В обговоренні реформ взяла участь і місцева влада, а саме заступник міського голови Інна Трибух.
Відповідно до специфіки південного регіону, представники ініціативи обговорили зміни в податковій системі України та адміністративні послуги, які надаються в ЦНАП. Також йшла мова про особливості проведення місцевих виборів у Херсоні, які відбудуться восени відповідно до нового виборчого законодавства.
Податкова реформа. Саме ця реформа є основою зростання економіки в Україні, адже показники, які ми маємо сьогодні є досить невтішними: падає промислове виробництво, катастрофічно збільшується кількість безробітних, зменшуються доходи населення і так далі.
Експерт групи РПР "Податкова реформа" Ілля Несходовський зазначає, що такі чинники призводять до дуже негативних наслідків: "Коли держава постійно заморожує заробітну плату, зменшує виплати з державного бюджету, населення починає отримувати менше доходів, які в свою чергу, впливають на підприємства. Люди менше купують, менше сплачують за товари та послуги, а підприємства отримують менше обсягів реалізації та менше платять податків, тому продовжуються зменшуватися реальні доходи населення. Якщо таке замкнуте коло буде в нашій країні існувати і надалі, воно призведе до дуже негативних явищ", - каже Ілля Несходовський.
Податкова реформа започаткована урядом має певні позитивні моменти: спрощення розрахунку податку на прибуток, зменшення навантаження на заробітну плату за певних умов, впровадження електронного адміністрування ПДВ (без грошового забезпечення).
Однозначно негативними є: грошове забезпечення ПДВ, впровадження нових ставок і зборів, зокрема, додатковий імпортний збір, додатковий акцизний податок, військовий збір тощо. Проте більшість з цих заходів є тимчасовими.
"Зміни, що пропонує Реанімаційний Пакет Реформ є наступні: реформа Державної фіскальної служби і перетворення її на сервісну, широке запровадження електронних сервісів для платників податків, оподаткування розділеного прибутку, об'єднання ЄСВ (37 % та 3,6 %) і ПДФО (15 %, 20 %) в один податок у розмірі 29 %, дворівнева ставка ПДВ в розмірі 10 % та 20 %. Усі ці пропозиції дасть збільшення внутрішнього інвестиційного ресурсу до 100 млрд. грн., який, як і в інших країнах стане поштовхом для українського економічного стрибка", - зазначає Ілля Несходовський.
Виборче право. Близько 1 млрд. гривень сукупно витрачають українські партії на кожні вибори національного рівня. Такі великі кошти в політику можуть принести лише олігархи, які потім бажають повернути вкладене у вигляді лояльних законів. Саме тому РПР спільно з міжнародними інституціями наполягає на запровадженні державного фінансування політичних партій – для тих, хто пройшов до Парламенту.
На думку експертів, це дозволить партії не лише вижити без коштів олігарха, а й зробити, прозорим джерела надходження і витрачання кожної копійки на партійних рахунках.
P.S. Реанімаційний Пакет Реформ виник рік назад, коли громадськість України вирішила розпочати новий етап в житті українського народу. Експерти РПР стали не просто критикувати владу, але і пропонувати своє бачення стосовно вирішення тих чи інших проблем у державі.
Результатом роботи експертів стала "Дорожня карта реформ" - план дій в конкретних реформах, де чітко по плану сказано, які заходи потрібно втілити в нашій державі, щоб реформа децентралізації, чи освіти справді почала діяти. Спільнота РПР складає 70 всеукраїнських потужних громадських організацій, а це понад 300 експертів, які працюють у 26 робочих групах, саме вони досліджують різноманітні сфери життя, напрацьовують законопроекти та пропонують їх у Верховну Раду.
"Херсонці"