Все новости Херсона

Лента новостей
События
Водна криза на ТОТ: на окупованій Херсонщині геологи будуть шукати підземні запаси води
21 февраля 02:03
192
Водна криза на ТОТ: на окупованій Херсонщині геологи будуть шукати підземні запаси води

Водна криза на ТОТ: на окупованій Херсонщині геологи будуть шукати підземні запаси води

Водна криза на захоплених територіях України з кожним роком окупації посилюється все більше. Знищивши Каховську ГЕС, тепер Росія буквально вичавлює воду з підземних запасів, намагаючись забезпечити хоч якесь водопостачання та зрошення.
Днями російський міністр природи Козлов заявив, що після 3 років досліджень геологи виявили на окупованій Донеччині 14 родовищ підземних вод. І тепер схожі дослідження вони мають намір проводити на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей.
 
«Водночас у проблемах водопостачання традиційно звинувачують Україну, замовчуючи наслідки власної окупації та руйнування інфраструктури.
Насправді такі заяви – інформаційне прикриття, покликане створити видимість «роботи» окупаційної влади. За 12 років окупації Росія не провела повноцінної модернізації водогонів і комунальних мереж. Інфраструктура роками функціонувала в аварійному режимі та нині масово виходить з ладу, особливо взимку.
 
 
Кремль розглядає захоплені території не як простір для життя людей, а як ресурс для реалізації своїх військових і політичних цілей», – підкреслюють в українському Центрі протидії дезінформації.
Додамо, що окупаційна влада ТОТ Херсонщини сама ж визнає проблеми з водою в регіоні, пов’язуючи їх з різким падінням рівня води в артезіанських свердловинах, що стало наслідком знищення російськими окупантами Каховської ГЕС.
 
Як заявив наприкінці минулого літа так званий заступник голови окупаційного «уряду Херсонської області» Руслан Циганенко, найбільш катастрофічною ситуація з водою була в колишніх Каховському, Верхньорогачицькому та Великолепетиському районах. Подекуди там фіксували повне осушення водозаборів.
 
Для зрошення полів на ТОТ Херсонщини у 2025 році окупанти теж використовували артезіанську воду. Окупаційна влада масово видавала дозволи на буріння свердловин глибиною від 50 до 120 метрів. Як розповідали «Гривні» жителі окупованого Каховського району, ґрунтові води на ТОТ для поливу полів викачували хаотично й неконтрольовано.
Тепер же окупанти вирішили – хай геологи шукають запаси підземних вод. З таким підходом ще кілька років окупації – і води на ТОТ не стане зовсім…
 
 
0 комментариев
29 июня 2026, 00:18
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Учениці Херсонського академічного ліцею Кароліна Бородавко та Катерина Маркелова отримали максимальні 200 балів з на національному мультипредметному тесті 2026 року.  Про це повідомило управління о...
09 июня 10:18
2083
Росіяни вдарили КАБами по передмістю Херсона
Росіяни вдарили КАБами по передмістю Херсона
Вранці 13 червня 2026 року російська армія завдала авіаційного удару по передмістю Херсона – Зеленівці. Про це повідомляє Херсонська міська військова адміністрація. Близько 05:00 окупанти атакув...
13 июня 11:58
1461
У Херсоні через удар російського FPV-дрона згоріла “швидка”
У Херсоні через удар російського FPV-дрона згоріла “швидка”
Минулої доби росіяни вдарили FPV-дроном по території медичного закладу у Херсоні. Про це повідомили у поліції Херсонської області. У результаті атаки згорів автомобіль екстреної медичної допомог...
02 июня 10:43
1370
Російська авіація вдарила по підприємству в Херсоні (фото)
Російська авіація вдарила по підприємству в Херсоні (фото)
У Херсоні внаслідок російського авіаудару сталась пожежа на території одного з підприємств. Про це повідомили у соціальних мережах ДСНС України. За даними рятувальників, вогонь охопив два складс...
13 июня 14:58
1198