Лента новостей
События
Виник гострий дефіцит покупців нерухомості: чому українці відмовляються від квартир
Виник гострий дефіцит покупців нерухомості: чому українці відмовляються від квартир
В Україні відбулися зміни на ринку нерухомості: покупців стало набагато менше, ніж до початку повномасштабної війни. Громадяни частіше обирають оренду житла, тому що вважають це вигіднішим варіантом.
Фахівець з нерухомості Юрій Піта повідомив, що на ринку оренди нерухомості попит залишається стабільно високим. Але у центральних та західних регіонах ціни вищі у порівнянні з рештою. Спостерігається зростання пропозиції, що призводить до падіння цін на нерухомість.
Восени очікується підвищення попиту та вартості квартир у зв'язку із початком нового бізнес-сезону. Але це залежатиме від фінансових можливостей українців та розвитку подій на фронті.
В цілому ситуація на вітчизняному ринку нерухомості пов'язана з рівнем міжнародної допомоги, державної підтримки, стабільністю ринку праці та станом економіки. Спостерігаються цілком очікувані тенденції. Але громадяни не готові купувати квартири.
"Ціни зросли в більшості регіонів України, особливо в центральних і західних. Скоріш за все, це пов'язано з тим, що покупці не готові купувати нерухомість, віддаючи перевагу оренді. Проте ринок нерухомості все ще неоднорідний, тому що у центральних та західних регіонах попит та ціни більші", - пояснив Піта.
Зазначено, що спостерігається зниження попиту та зростання пропозиції по всій країні, тому ціни частіше знижуються. Громадяни, як і раніше, віддають перевагу вторинному ринку. А первинному потрібна підтримка у вигляді державних програм.
За словами аналітика, на рішення населення впливає як воєнна ситуація, так і фінансові можливості.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Врачи запретили пить кофе выздоровевшим от "Омикрона"
Украинцам сообщили о мобилизации в ВСУ мужчин старше 60 лет
Украинских пенсионеров обяжут проходить ежегодную идентификацию, иначе лишат пенсии
Польша будет отправлять украинцев домой: названы сроки, сколько еще можно там побыть
СМИ узнали имена нардепов, которые покинули Украину
Курс доллара вздрогнул после последних заявлений НБУ
Читают
/
Обсуждают
Директору “Ритуальної служби м.Херсона” продовжили контракт
Директору комунального підприємства “Ритуальна служба м. Херсона” Сергію Чорному продовжили термін перебування на посаді.
Про це стало відомо з оновлених даних про зміну уповноважених осіб підприє...
Хто відповість за втрату музейної колекції Херсона?
Раніше ми писали, що окупанти незаконно викрали понад 10 тисяч експонатів із Херсонського художнього музею.
Детальніше про професійну недбалість керівництва музею можна ознайомитися в матеріалах:...
Колишній мер Херсона Миколаєнко ініціює кампанію підтримки цивільних полонених
Колишній міський голова Херсона, колишній полонений Володимир Миколаєнко майже з перших днів після звільнення з російської неволі, де він перебував з квітня 2022 року до 24 серпня 2025 року, включився...
Війська РФ атакували дроном багатоповерхівку у Херсоні (відео)
Російські військові вдень атакували дроном багатоповерховий будинок у Центральному районі Херсона.
Про це повідомляють кореспонденти МОСТа.
Внаслідок атаки у квартирах пошкоджені вікна. Також че...