Вікторина: скільки податків в Україні у 2016 році?
В Україні відносини у сфері справляння податків та зборів регулюються Податковим кодексом України.
Відповідно до ст. 6 ПКУ податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку. При цьому збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій.
Наразі, нормами ПКУ передбачено 9 загальнодержавних і 4 місцеві податки та збори.
Зокрема, до загальнодержавних податків належать: податок на прибуток підприємств; податок на доходи фізичних осіб; податок на додану вартість (ПДВ); акцизний податок; екологічний податок; рентна плата; мито.
До місцевих податків та зборів належать: податок на майно; єдиний податок; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір.
До компетенції органів фіскальної служби також належить адміністрування єдиного соціального внеску (ЄСВ), справляння якого регулюється Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
Крім того, на період реформування Збройних сил України в Україні справляється військовий збір.