Все новости Херсона

Лента новостей
Экономика
В Україні дорожчає оренда квартир: скільки тепер коштує та чого очікувати найближчим часом
23 декабря 08:42
74
В Україні дорожчає оренда квартир: скільки тепер коштує та чого очікувати найближчим часом

В Україні дорожчає оренда квартир: скільки тепер коштує та чого очікувати найближчим часом


В Україні спостерігається поступове зростання цін на оренду нерухомості. Лідери за кількістю угод та цінами – Львів та Київ – зберігають конкурентний ринок: попит балансує з пропозицією. При тому ціни найбільше зросли в Вінниці (на 29,3%), тоді як Харків і Дніпро демонструють зниження на рівні 3-4%.

Про те, скільки доведеться платити за оренду квартир та як змінюватимуться ціни взимку, читайте в матеріалі OBOZ.UA.

Що з цінами на нерухомість

На ринку нерухомості період зимових свят – традиційно "мертвий сезон". У цей момент значно знижується попит (особливо в грудні-січні), тому значно більше шансів знайти потрібне житло без конкуренції. "А хто хоче переїзд на свята?" – пояснює таку тенденцію київський рієлтор Максим Б. За його оцінками, вже зараз кількість шукачів житла значно скоротилась, однак ринок продовжує працювати. Погана новина для тих, хто шукає квартиру для оренди: також зменшилась і пропозиція.

"Найактивніший попит спостерігається в п'яти найбільших містах України: Києві, Одесі, Дніпрі, Львові та Харкові. Важливо враховувати, що ринок оренди надзвичайно конкурентний, особливо у Львові та Києві, де пропозиція та попит постійно балансують", – розповідає Оксана Остапчук, керівниця сектору з розвитку продажів OLX Нерухомість.

В опалювальний сезон з'явились нові аргументи для торгу: якщо будинок не обладнаний генератором, то можна просити знижку на оренду квартир на верхніх поверхах. Без електроенергії не працюють ліфти, теплові та водні насоси, тому вартість такого житла має бути нижчою. Також на ринку вже сформувався консенсус між орендарями та орендодавцями: підвищення цін тим, хто вже орендує житло, найчастіше переносять на неопалювальний період.

Юрій Піта, виконавчий директор Асоціації фахівців нерухомості, розповідає OBOZ.UA: ті ціни, які зараз діють, сформовані в період до листопада. "Традиційно в період листопада-березня ринок оренди житлової нерухомості заспокоюється і зміна ціни не відбувається. Отже, ціни сформовані в період серпня-жовтня, а це достатньо активний період попиту на оренду, будуть діяти в зимовий період"– пояснює Піта.Згідно зі статистикою одного з великих порталів нерухомості, в Києві середня вартість оренди однокімнатної квартири складає 16,5 тис. грн. За двокімнатну доведеться заплатити в середньому 22,9 тис. грн, а за трикімнатну – 37,5 тис. грн. За даними цього ж порталу, зараз у середньому квартиру вдається здати в оренду за сім днів. Ще у вересні (високий сезон) треба було 5 днів. Найспокійніший для ринку місяць – січень (квартира здається за 11 днів).

Орендувати квартиру у Львові все ще дорожче, ніж у столиці. Тут у середньому за однокімнатну квартиру доведеться заплатити 17 тис. грн. Двокімнатна коштує 20 тис. грн, а трикімнатна – 22,9 тис. грн. В Ужгороді однокімнатну квартиру можна орендувати за 16,7 тис. грн (двокімнатна коштуватиме 11,5 тис. грн, трикімнатна – 8,5 тис. грн).

В OLX Нерухомість зазначають: найактивніший попит спостерігається в п'яти найбільших містах України – Києві, Одесі, Дніпрі, Львові та Харкові. 

"Найбільше зростання цін, наприклад, на однокімнатні квартири спостерігається у Вінниці – на 29,3%, що значно перевищує середньоринкові показники. Львів також показав суттєве підвищення на 22,4%. Київ та Одеса мають більш помірне зростання – близько 10-11%. Водночас Харків і Дніпро є винятком, продемонструвавши незначне зниження цін на рівні 3-4%", – зазначає Оксана Остапчук.
Як зміниться вартість оренди взимку: ціни можуть зрости до 10%, але можливий і інший сценарій

Юрій Піта вважає, що ціни взимку можуть змінюватись у межах 5-10%. Причому як у бік зростання, так і зниження. Водночас аналітики OLX Нерухомість вважають, що "можна очікувати збереження наявної динаміки з м'яким зростанням у найбільших містах". Робити прогнози зараз вкрай складно. "Багато що залежить від ситуації в країні", – каже Піта. Прогнозувати ситуацію в країні в умовах повномасштабної війни дуже складно.

На прохання OBOZ.UA в OLX Нерухомість дослідили статистику за минулі кілька років. Вона показала, що грудень та лютий традиційно характеризуються затишшям, проте протягом цього сезонного періоду відбувається перехід на стабільний попит з несуттєвим падінням.

Попит протягом зими поводить себе передбачувано: трохи знижується в грудні, виходить на певне плато в січні та закріплюється на цьому рівні до березня. Найбільша активність традиційно спостерігається в мегаполісах – Києві, Одесі, Дніпрі, Львові та Харкові, причому навіть у прифронтовому Харкові зберігається стійкий інтерес до оренди.

"Загальна тенденція цін залишається незмінною – поступове зростання. Утім, є певні регіональні особливості. Зокрема, території, наближені до зони бойових дій, мають вищий попит на подобову оренду, тому довгострокова оренда там майже не демонструє цінового зростання. Натомість такі міста, як Київ, Ужгород та Львів, продовжують демонструвати стійке зростання цін на оренду. Важливо враховувати, що ринок оренди надзвичайно конкурентний, особливо у Львові та Києві, де пропозиція та попит постійно балансують", – каже Остапчук.

Київський рієлтор Максим Б. радить: якщо ви хочете змінити квартиру для оренди, або задумуєтесь про переїзд у Київ, краще це зробити у відносно "мертвий сезон", поки попит не почав зростати. При тому рієлтор радить розглянути і ті варіанти, які не мали значної популярності.

"Якщо ж хочете заощадити, але ви, наприклад, молода пара і вам легко підніматись на сьомий поверх, розглядайте варіанти і на високих поверхах без генератора. У таких квартирах будуть більші можливості для торгу", – каже Максим Б.

Неліквідними вважаються не лише старі будинки, але й квартири, які не відповідають сучасним вимогам орендарів. Люди віддають перевагу новобудовам або районам з розвиненою інфраструктурою, де є якісний ремонт, сучасні матеріали будинку, прийнятна площа квартири та зручна транспортна доступність.

"Визначальним фактором для оренди є близькість до громадського транспорту, оскільки люди обирають житло, враховуючи відстань до роботи та інших важливих місць. Неліквідність – це не просто старий будинок, а передусім зношена квартира без ремонту, яка потребуватиме додаткових інвестицій від нових орендарів. Такі квартири, звісно, мають нижчу ціну, однак ця знижка не завжди компенсує незручності та додаткові витрати на утримання", – зазначають в OLX Нерухомість.

У випадку, якщо безпекова ситуація в країні стабілізується, це також матиме вплив і на ситуацію на ринку нерухомості. Попит на оренду зростатиме, разом з цим варто очікувати зростання цін. Загалом в Україні спостерігається достатньо висока інфляція та відносно швидкі темпи зростання зарплат. Очікувати, що за таких умов знижуватимуться ціни на квартири, не варто.
0 комментариев
23 декабря 2024, 12:46
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Херсонщина переймає європейські практики у сфері регіонального розвитку
Херсонщина переймає європейські практики у сфері регіонального розвитку
Директорка Агенції регіонального розвитку «Офіс євроінтеграції» Херсонської області Аліна Кузьміна у складі української делегації взяла участь у навчальному візиті до Румунії.Мета поїздки — вивчити ус...
24 ноября 15:01
1256
Ukraine’s Fight Against Corruption
Ukraine’s Fight Against Corruption
Corruption has been a longstanding issue in Ukraine, affecting political stability and economic growth. Since the 2014 Euromaidan revolution, Ukraine has been striving to combat corruption through ref...
28 ноября 14:44
1185
У 2025 році в Україні змінять світлофори: з'явиться новий колір
У 2025 році в Україні змінять світлофори: з'явиться новий колір
В Україні 1 травня 2025 року почне діяти нова редакція Державного стандарту ДСТУ 4092 "Світлофори дорожні", згідно з якою у світлофорів замість зеленого кольору буде смарагдовий колір. Про це повідоми...
27 ноября 10:00
1150
Очки ночного видения: технологии, которые открывают тьму
Почему стоит купить очки ночного видения? Очки ночного видения — это устройства, которые позволяют видеть в полной темноте или при слабом освещении, используя технологии усиления света или те...
30 ноября 23:26
807
Як у Криму переслідують журналістів та що робити для їх звільнення? Відповіді шукали учасники правозахисного форуму НСЖУ
Як у Криму переслідують журналістів та що робити для їх звільнення? Відповіді шукали учасники правозахисного форуму НСЖУ
Понад 70 учасників зібрав 11 грудня правозахисний онлайн-форум «Судилища над свободою слова в Криму: ціна журналістської роботи», організований Національною спілкою журналістів України у співпраці зі...
16 декабря 21:49
282
1
На Херсонщині знищили всі ДРГ окупантів, які намагалися переправитися через Дніпро - Прокудін
На Херсонщині знищили всі ДРГ окупантів, які намагалися переправитися через Дніпро - Прокудін
Українські військові знищили всі ворожі диверсійно-розвідувальні групи, які намагалися закріпитися на правобережжі Дніпра. Ситуація залишається під контролем.Про це повідомив голова Херсонської ОВА Ол...
20 декабря 16:46
129
1
Переселенці з Херсонщини у Києві можуть отримати гуманітарну допомогу: як подати заявку
Переселенці з Херсонщини у Києві можуть отримати гуманітарну допомогу: як подати заявку
Global Empowerment Mission Ukraine (GEM) у співпраці з фондом Howard G. BUFFETT Foundation (HGBF) надали допомогу  переселенцям з Херсонщини, – про це повідомляє Гуманітарний  хаб Херсонської області...
26 ноября 11:52
914
1
Херсонська гімнастка виборола золото на ХХІХ традиційному турнірі з художньої гімнастики "Багіра–2024".
Херсонська гімнастка виборола золото на ХХІХ традиційному турнірі з художньої гімнастики "Багіра–2024".
Вихованка Херсонської дитячо-юнацької спортивної школи №6 Ольга Мацюта виборола золото на ХХІХ традиційному турнірі з художньої гімнастики "Багіра–2024".Про це у Фейсбук повідомив керівник Херсонської...
10 декабря 16:41
408
1