Україною шириться небезпечна хвороба
З метою попередження нещасних випадків відділ з питань цивільного захисту м. Херсона міської ради інформує про небезпечну хворобу:
Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба, що перебігає із гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом. В Україні він реєструється в усіх областях, причому зберігається тенденція до подальшого зростання захворюваності.
Резервуаром збудника лептоспірозу є дикі гризуни (щури, миші), свійські (свині, велика рогата худоба, собаки) і промислові (лисиці, песці) тварини, які виділяють лептоспір у довкілля з сечею. Основним носієм серогрупи grіppotyphosa в Україні є звичайні полівки, pomona – польові миші, icterohaemorrhagіae – сірі щури. Хвора людина не становить небезпеки щодо зараження інших людей. Зараження відбувається під час вживання води і харчів, купання, риболовлі, догляду за хворими тваринами, укусу гризуном. До групи ризику належать тваринники, меліоратори, працівники м’ясокомбінатів, робітники очисних споруд і каналізації, мисливці, рибалки,шахтарі.
Інкубаційний період триває від 1 до 20 діб, частіше – 7-14 діб. Початок захворювання гострий, часто раптовий з трясучим ознобом, гарячкою (підвищення температури тіла до 39-40 °С і вище), загальною слабкістю, сильним головним болем, запамороченням, нудотою, блюванням; можливі збудження, марення, непритомний стан, майже у половини пацієнтів відзначається подальше погіршення ниркових показників.
Профілактика:
Необхідні дератизаційні заходи, охорона джерел водопостачання і продуктів харчування від забруднення виділеннями гризунів; заборона вживання води з відкритих водойм; використання захисного одягу під час робіт у несприятливих умовах, догляду за хворими тваринами. За епідемічними показаннями дорослих і дітей з 8 років можна імунізувати.
В епідемічному осередку роблять заключну дезінфекцію (як при кишкових інфекціях), дератизацію.