Лента новостей
События
Українців з автономкою зобов'язали платити за тепло у під'їзді: експерт назвав причину
Українців з автономкою зобов'язали платити за тепло у під'їзді: експерт назвав причину
В Україні власники квартир з індивідуальним опаленням у багатоквартирних будинках за законом зобов’язані платити за тепло в місцях загального користування, навіть якщо там відсутні батареї.
Як передає "Хвиля", експерт у сфері ЖКГ та енергетики Олег Попенко пояснив, чому відмовитися від цих платежів неможливо та як працює Постанова №315.
Згідно з чинним законодавством, усі мешканці багатоквартирних будинків, незалежно від наявності автономного опалення, зобов’язані оплачувати послуги теплопостачання місць загального користування. Постанова №315 Кабінету Міністрів детально регламентує цей процес і не залишає споживачам простору для маневру.
"Це чітко прописано на державному рівні згідно з Постановою №315: якщо у людини є індивідуальне опалення, але вона мешкає в багатоквартирному будинку, то незалежно від того, вмикає вона опалення чи ні, є в неї батареї чи ні – вона в будь-якому випадку зобов’язана платити за тепло, яке їй буде нараховувати теплокомуненерго за нормативом 14 градусів температурного режиму у квартирі", – пояснив Попенко.
За словами експерта, навіть наявність окремого входу в квартиру чи повна відсутність теплового обладнання в місцях загального користування не звільняє власників від оплати.
"Ти живеш у багатоквартирному будинку і зобов’язаний оплатити як тепло своєї квартири при 14 градусах, так і опалення місць загального користування. Навіть якщо в цих місцях немає батарей, ти зобов’язаний платити згідно з Постановою №315", – наголосив він.
Попенко зазначив, що ця норма є одним із прикладів законодавства, яке працює проти інтересів споживачів комунальних послуг, і боротися з нею юридичними методами практично неможливо.
"Це абсолютна аксіома, яку не треба доводити. Ось такий закон ухвалили, ось так він працює. Добрий, поганий – ми не обговорюємо, але він уже є", – сказав експерт.
На думку Попенка, сфера ЖКГ та енергетики відзначається особливо незбалансованим законодавством.
"Усі норми, починаючи із Закону №417 і закінчуючи Постановою №315, кожен документ, який виходить з-під пера Верховної Ради або Кабінету Міністрів, спрямований проти інтересів громадян", – заявив фахівець.
Експерти рекомендують власникам квартир з автономним опаленням враховувати ці обов’язкові платежі при плануванні бюджету на комунальні послуги в опалювальний сезон, оскільки відмовитися від них на даний момент неможливо.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Врачи запретили пить кофе выздоровевшим от "Омикрона"
Украинцам сообщили о мобилизации в ВСУ мужчин старше 60 лет
Польша будет отправлять украинцев домой: названы сроки, сколько еще можно там побыть
Украинских пенсионеров обяжут проходить ежегодную идентификацию, иначе лишат пенсии
СМИ узнали имена нардепов, которые покинули Украину
Курс доллара вздрогнул после последних заявлений НБУ
Читайте также:
Читают
/
Обсуждают
У Херсонській МВА назвали найнебезпечніші райони міста
Безпечних місць у Херсонській громаді наразі немає, водночас найбільшу небезпеку становлять прибережні райони, розташовані поблизу Дніпра.
Про це в ефірі Громадського радіо повідомив перший заступн...
У Корабельному районі Херсоні через російський удар загинув 47-річний чоловік
Унаслідок російського обстрілу у Херсоні загинув 47-річний чоловік.
Про це повідомили у Херсонській МВА.
Зазначається, що близько 18:00 окупанти обстріляли Корабельний район міста. Під удар потр...
Президент присвоїв Прокудіну звання «Заслужений юрист України»
З нагоди Дня Української Державності Президент України Володимир Зеленський присвоїв начальнику Херсонської ОВА Олександру Прокудіну почесне звання «Заслужений юрист України».
Відповідний указ опри...
У Херсоні через російську дронову атаку загинула працівниця “Херсонобленерго”
Під час атаки російських безпілотників на Херсон 1 липня загинула працівниця АТ “Херсонобленерго” Світлана Нестерович.
Про це повідомили в на сторінці підприємства.
Жінка працювала контролеркою...
Окупанти атакували “швидку: у Дар’ївці на Херсонщині (фото)
Російські війська атакували з безпілотника карету екстреної медичної допомоги у селі Дар’ївка на Херсонщині.
Про це повідомили у Херсонській ОВА.
Зазначається, що дрон цілеспрямовано був скерова...
У мікрорайоні Корабел внаслідок атаки безпілотника РФ загинув чоловік
Вночі у мікрорайоні Корабел у Херсоні внаслідок скидання армією РФ вибухового пристрою з безпілотника загинув 48-річний чоловік, ще двоє людей поранені.
Про це повідомив начальник Херсонської МВА Я...
Окупанти знищили перевалку фермерів на Херсонщині: згоріла техніка та обладнання (відео)
Вчора російські війська атакували безпілотниками перевалку сільськогосподарського підприємства в селі Урожайне Херсонської області. Внаслідок удару знищено техніку, обладнання та майно фермерів.
Пр...
«Конституція — це про кожного»: у Херсоні провели вуличне опитування до Дня Конституції України
До Дня Конституції України активісти Херсонського обласного осередку ГО «Захист Держави» провели в центрі Херсона всеукраїнську акцію «Конституція — це про кожного». Мето...