У Новій Каховці крадуть авто із гаражів
Більшість гаражних кооперативів Нової Каховки йдуть на добровільну чи вимушену співпрацю з окупантами. Проте дехто вирішив скористатися скрутним становищем у місті і взявся мародерити. Деталі про всіх міських "автолюбителів" розповідає NovaKahovka.City.Авто крадуть
У Новій Каховці нині багато автовласників бояться за свої транспортні засоби, але весною почастішали випадки мародерства.
– В одному з гаражних масивів сусіди мали приміщення. Там вони залишили одне зі своїх авто, а на другому виїхали через Крим у Європу, – розповідає місцева жителька NovaKahovka.City, – напевно, хтось дізнався, що вони виїхали. Двері з гаражу знесли, машину угнали. Мені чомусь здається, що це хтось із місцевих.
Інші місцеві діляться:
"У нас немає гаража, проте ми боїмося, що до нашого двору зайде хтось чужий і вкраде авто".
Куди звертатися у таких випадках містяни не дуже розуміють, адже, окрім пари кабінетів, у захопленому міськвиконкому нічого не працює. Хоч містом часто пересувається транспорт "військової поліції" окупантів, але як звертатися до російських правоохоронців по справедливу допомогу, наразі не зрозуміло.
Транспорт часто продають онлайн
На дошках онлайн-оголошень останнім часом публікується багато об'яв щодо продажу мотоциклів і авто в Новій Каховці. На окупованій території, як правило, купівля-продаж здійснюється через довіреність від автовласника, яка робиться на основі техпаспорту.
При цьому, нотаріуси на підконтрольних територіях не працюють, але в місцевих чатах є люди, які все одно займаються оформленнями довіреностей. Купівля транспорту таким чином була можлива й у довоєнні часи, проте зараз в окупації цей спосіб отримав велику популярність.
Ціни на машини не дуже скидають. Відтак радянська “легковушка” 1985 року випуску з технічними проблемами, де зі слів власника "пороги и днище требует внимания", коштує 50000 рублів. За "Ford Focus" 2005 року просять уже 9000$. За ВАЗ 2106 (у народі "Жигуль") просять 90000 рублів, проте тут одразу вказують, що з документами.
Кооператив "Мотор" вдався до шантажу
У гаражному кооперативі "Мотор" нині співпрацюють із окупантами. Мова йде про ремонт і пошук транспорту для російських військових. Проте керівники кооперативу не нехтують і вимаганням грошей. Ті власники автотранспорту, які виїхали до ЄС або України і залишили свої авто на території кооперативу, скаржаться на колаборантів.
Очільники гаражного кооперативу "Мотор", які фактично працюють на окупантів, вимагають від містян, що виїхали, заплатити їм гроші. А в іншому випадку власникам доведеться попрощатися зі своїми транспортними засобами. Мова йде про шантаж автовласників викраденнями їх авто.
Нагадаємо, що раніше Nоvakahovka.city писали про те, що відшкодувати зруйноване чи втрачене майно можна за допомогою документування доказів. Як це зробити радять юристи Української Гельсінської спілки з прав людини тут.