Лента новостей
События
У Миколаєві на згадку про загиблих льотчиків спалили фортепіано (відео)
У Миколаєві на згадку про загиблих льотчиків спалили фортепіано (відео)
На згадку про загиблих льотчиків 299-ї бригади тактичної авіації імені Василя Никифорова, яка базується в Миколаєві, спалили фортепіано.
Відповідне відео з'явилося на сторінці бригади у соцмережі.
Відомий музикант Володимир Алексєєв продовжував грати, доки горів інструмент.
Традиція спалювати піаніно на згадку про льотчиків, які загинули під час виконання бойових завдань, бере початок з часів Другої світової війни, а саме битви за Британію. У Королівських ЗС служив британський льотчик, який віртуозно грав на піаніно. Після важких бойових вильотів увечері навколо нього збиралися його втомлені товариші, і він грав для них чудові мелодії.
В один із вильотів талановитий пілот-музикант загинув після того, як його літак збили. Його брати по зброї розуміли, що тепер ніхто не зможе грати на піаніно так само добре, як він, і ніхто його не замінить у їхньому співтоваристві. Тому було ухвалено рішення урочисто спалити його інструмент.
Згодом підрозділи американських авіаторів-добровольців увійшли до складу ЗС США, і з того часу в їх звичаях зміцнилася традиція підпалювати піаніно на згадку про загиблих при виконанні завдання льотчиків.
Популярные статьи сейчас
Смотреть все
Врачи запретили пить кофе выздоровевшим от "Омикрона"
Украинцам сообщили о мобилизации в ВСУ мужчин старше 60 лет
Польша будет отправлять украинцев домой: названы сроки, сколько еще можно там побыть
Украинских пенсионеров обяжут проходить ежегодную идентификацию, иначе лишат пенсии
СМИ узнали имена нардепов, которые покинули Украину
Курс доллара вздрогнул после последних заявлений НБУ
Читают
/
Обсуждают
Росіяни вдарили КАБами по передмістю Херсона
Вранці 13 червня 2026 року російська армія завдала авіаційного удару по передмістю Херсона – Зеленівці.
Про це повідомляє Херсонська міська військова адміністрація.
Близько 05:00 окупанти атакув...
Сальдо міг таємно одружитися з колишньою секретаркою у Москві
Окупаційний губернатор захопленої Росією частини Херсонської області Володимир Сальдо рік тому міг таємно одружитися зі своєю колишньою секретаркою Світланою Запорожською.
Такого висновку ми дійшли...
Ексзаступницю директора школи на окупованій Херсонщині засудили за співпрацю з РФ
Жительку Херсонщини Оксану Задорожну засудили за співпрацю з окупаційною владою та поширення проросійської пропаганди.
Про це стало відомо з відповідного вироку суду.
Як встановило слідство, Зад...
Росіяни зранку завдали 7 авіаударів по Центральному району Херсона
Росіяни завдали сьогодні зранку по Центральному району Херсона 7 авіаударів.
Про це повідомили кореспонденти МОСТа.
Нагадаємо, внаслідок них постраждало двоє людей, серед них комунальник.
Так...