Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
У Херсоні таки знайшли втрачених
09 апреля 11:30
3
У Херсоні таки знайшли втрачених

У Херсоні таки знайшли втрачених

Як ми повідомляли раніше, вчора в Херсоні говорили про право на громадянство України для мешканців окупованих територій.

Предметом розмови стали зміни до Цивільно процесуального кодексу України (а саме до ст. 257-1), які спрощують процедуру визнання фактів народження і смерті на тимчасово окупованих територіях.

У результаті тривалої роботи правозахисних організацій і державних інститутів були прийняті зміни до Цивільного процесуального кодексу України, ст. 257-1. Це стаття про спрощений визнання фактів народження і смерті на тимчасово окупованих територіях.

«Нововведення в тому, що звертатися можна в будь-який суд України, звертатися може як родич того, хто помер або народився, так й інші зацікавлені особи, наприклад бабуся новонародженого. Це також спрощує процедуру, бо часто молоді батьки не мають можливості звертатися в суд, І третє – такі заяви розглядаються невідкладно, тобто відразу після подачі заяви. А після її розгляду можуть наступити всі правові наслідки народження і смерті за українським законодавствам, тобто можна вступати в спадщину після смерті спадщинодавця, а дитина стає повноправним громадянином України», - розповіла Ганна Рассамахіна.

Правозахисники, які займалися адвокацією цих змін, боялися, що ця процедура не почне працювати: заяви не будуть розглядатися так швидко, як потрібно, виникнуть складнощі. Але процедура запрацювала, суди дійсно виконують вимоги цієї статті. На сьогодні в реєстрі судових рішень України вже близько 2000 рішень, винесених в порядку ст. 257-1. 182 з них – по Херсонській області.

«Ми дуже раді цим нововведенням, тому що це на законодавчому рівні спростило нам роботу, це підстраховує наших співробітників, бо вони діють законно в першу чергу. Хоча, звісно, створюються деякі незручності у вигляді завантаженості як судової системи, так і нашої», - прокоментував Роман Гасанов.

0 комментариев
18 января 2021, 19:34
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Убивали на глазах у девушек: на Херсонщине посреди улицы нашли мертвым военного
Убивали на глазах у девушек: на Херсонщине посреди улицы нашли мертвым военного
В г. Новая Каховка, что в Херсонской области, двое молодых людей убили военного, который сделал им замечание. Трагедия произошла 25 декабря возле парка аттракционов, что на Днепровском проспекте. Там...
25 декабря 10:57
13188
На Херсонщине продолжаются “ёлочные рейды”: уже выявлено 25 правонарушений по незаконной реализации новогодних деревьев
На Херсонщине продолжаются “ёлочные рейды”: уже выявлено 25 правонарушений по незаконной реализации новогодних деревьев
С 20 декабря на Херсонщине началась отработка “Ёлка”. Мобильные группы в составе полицейских, сотрудников лесничеств и представителей экологической инспекции проверяют места продажи хвойны...
23 декабря 15:11
2073
Качественные натуральные вина для гурманов
Качественные натуральные вина для гурманов
История сладких вин очень богата. Она имела взлеты и падения. Сладкие крепленые вина родом с юга. В 19 веке возросла культура потребления вина. Из высушенного винограда делают сахаристые хересы. Такие...
23 декабря 14:20
1938
Почти 3 миллиарда гривен: принят бюджет Херсонщины
Почти 3 миллиарда гривен: принят бюджет Херсонщины
В Новый год — с бюджетом. Главная смета Херсонщины принята сегодня на сессии областного совета. Оказалась она довольно скромной, как говорится, только протягивать ножки по одежке. 2 миллиарда 19...
22 декабря 15:00
1702