Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
У Херсоні таки знайшли втрачених
09 апреля 11:30
12
У Херсоні таки знайшли втрачених

У Херсоні таки знайшли втрачених

Як ми повідомляли раніше, вчора в Херсоні говорили про право на громадянство України для мешканців окупованих територій.

Предметом розмови стали зміни до Цивільно процесуального кодексу України (а саме до ст. 257-1), які спрощують процедуру визнання фактів народження і смерті на тимчасово окупованих територіях.

У результаті тривалої роботи правозахисних організацій і державних інститутів були прийняті зміни до Цивільного процесуального кодексу України, ст. 257-1. Це стаття про спрощений визнання фактів народження і смерті на тимчасово окупованих територіях.

«Нововведення в тому, що звертатися можна в будь-який суд України, звертатися може як родич того, хто помер або народився, так й інші зацікавлені особи, наприклад бабуся новонародженого. Це також спрощує процедуру, бо часто молоді батьки не мають можливості звертатися в суд, І третє – такі заяви розглядаються невідкладно, тобто відразу після подачі заяви. А після її розгляду можуть наступити всі правові наслідки народження і смерті за українським законодавствам, тобто можна вступати в спадщину після смерті спадщинодавця, а дитина стає повноправним громадянином України», - розповіла Ганна Рассамахіна.

Правозахисники, які займалися адвокацією цих змін, боялися, що ця процедура не почне працювати: заяви не будуть розглядатися так швидко, як потрібно, виникнуть складнощі. Але процедура запрацювала, суди дійсно виконують вимоги цієї статті. На сьогодні в реєстрі судових рішень України вже близько 2000 рішень, винесених в порядку ст. 257-1. 182 з них – по Херсонській області.

«Ми дуже раді цим нововведенням, тому що це на законодавчому рівні спростило нам роботу, це підстраховує наших співробітників, бо вони діють законно в першу чергу. Хоча, звісно, створюються деякі незручності у вигляді завантаженості як судової системи, так і нашої», - прокоментував Роман Гасанов.

0 комментариев
14 апреля 2021, 04:41
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Фермер из Херсонщины обустроил для земляков пляж и открыл бесплатный зоопарк
Фермер из Херсонщины обустроил для земляков пляж и открыл бесплатный зоопарк
Подарок для детей и взрослых сделал фермер из села Бехтеры Александр Еременко. За свой счет он приобрел участок площадью семь гектаров и обустроил там пруд. Сперва планировал заполнять его только из...
25 марта 17:43
6702
Заробитчан обязали платить налоги в бюджет Украины
Заробитчан обязали платить налоги в бюджет Украины
Украинским заробитчанам необходимо платить налоги в государственный бюджет страны, если они являются резидентами и получают иностранный доход. Как объясняют эксперты, для этого нужно обратиться в нало...
18 марта 16:20
4618
Соседи о подозреваемом в убийстве девочки: он отказался открывать сарай, и полицейские ушли
Соседи о подозреваемом в убийстве девочки: он отказался открывать сарай, и полицейские ушли
Что известно о главном подозреваемом в убийстве Маши Борисовой.     7-летнюю Машу Борисову из села Счастливое похоронили 13 марта. В тот же день правоохранители задержали подозрев...
15 марта 17:16
3909
В Херсонской области стремительно возросло количество фазанов
В Херсонской области стремительно возросло количество фазанов
Эти красивые птицы так размножились на Херсонщине, что непринужденно прохаживаются даже на обочинах дорог. А в отдаленных селах захаживают на огороды и не стесняются “инспектировать” курин...
18 марта 18:55
3409