У Херсоні таки знайшли втрачених
Як ми повідомляли раніше, вчора в Херсоні говорили про право на громадянство України для мешканців окупованих територій.
Предметом розмови стали зміни до Цивільно процесуального кодексу України (а саме до ст. 257-1), які спрощують процедуру визнання фактів народження і смерті на тимчасово окупованих територіях.
У результаті тривалої роботи правозахисних організацій і державних інститутів були прийняті зміни до Цивільного процесуального кодексу України, ст. 257-1. Це стаття про спрощений визнання фактів народження і смерті на тимчасово окупованих територіях.
«Нововведення в тому, що звертатися можна в будь-який суд України, звертатися може як родич того, хто помер або народився, так й інші зацікавлені особи, наприклад бабуся новонародженого. Це також спрощує процедуру, бо часто молоді батьки не мають можливості звертатися в суд, І третє – такі заяви розглядаються невідкладно, тобто відразу після подачі заяви. А після її розгляду можуть наступити всі правові наслідки народження і смерті за українським законодавствам, тобто можна вступати в спадщину після смерті спадщинодавця, а дитина стає повноправним громадянином України», - розповіла Ганна Рассамахіна.
Правозахисники, які займалися адвокацією цих змін, боялися, що ця процедура не почне працювати: заяви не будуть розглядатися так швидко, як потрібно, виникнуть складнощі. Але процедура запрацювала, суди дійсно виконують вимоги цієї статті. На сьогодні в реєстрі судових рішень України вже близько 2000 рішень, винесених в порядку ст. 257-1. 182 з них – по Херсонській області.
«Ми дуже раді цим нововведенням, тому що це на законодавчому рівні спростило нам роботу, це підстраховує наших співробітників, бо вони діють законно в першу чергу. Хоча, звісно, створюються деякі незручності у вигляді завантаженості як судової системи, так і нашої», - прокоментував Роман Гасанов.