"Шукаю роботу": як змінився ринок праці в Херсоні
За останні декілька місяців приблизно 5 мільйонів українців втратили роботу через бойові дії. Про це свідчать дані Міжнародної організації праці при ООН. В Херсоні майже половина бізнесу втратили змогу працювати та надавати роботу населенню, що стало великою проблемою. Ті, що мають змогу відкривати свої двері для клієнтів, в більшості своїй скоротили виплати працівникам або ж скоротити їх кількість. Містяни з високооплачуваних робіт йдуть продавати товари на ринок, адже жити за щось треба, у багатьох сім’ї, діти. Багато представників малого бізнесу не відновили свою роботу після 24 лютого, хтось поніс значних збитків, хтось просто переїхав в інше місто.
Одна з популярних кав’ярень Херсона, яка прославилась кавою з кавунового насіння, довго не відкривалась, адже власники переїхали. Там вони вирішили відкрити такий же заклад, але подумавши вони вирішили знову відчинитись і в Херсоні, щоб надати змогу своїм працівникам отримувати засоби проживання.
Найбільше серед населення роботу шукають люди віком від 35 до 39 років. Кількість осіб, які мали статус безробітного на кінець квітня становить 9841 особа. Кількість зайнятого населення Херсонської області у віці 15-70 років за 2021 рік, у порівнянні з 2020 роком,скоротилася на 10,2 тис. осіб та становила 424,3 осіб. Рівень зайнятості населення у віці 15-70 років скоротився з 56,8% до 56,3%.Такі дані зареєстровані на сайті Херсонського обласного центру зайнятості.
Пройшовшись вулицями міста та поспілкувавшись з населенням стає зрозуміло, що в більшості своїй людей не хвилює ким вони будуть працювати.
— Головне, щоб платили добре та вчасно, — сказала місцева жителька.
Робітники соціальних сфер взагалі зараз потрапили до складної ситуації, виплати отримують із затримками, роботи немає.
— Мені пропонували працювати, але тільки на «новую власть», а навіщо мені то треба?! Я краще буду їздити сюди та продавати на базарі, ніж допомагати їм — розповіла вчителька сільської школи, яка зараз вимушена стати продавчинею.
Також бракує медичного персоналу, адже багато хто з них виїхав, щоб не співпрацювати з військовими Російської Федерації. За останні місяці також втратило роботу багато молоді, яка працювала віддалено в онлайн- режимі. Проблеми з зв’язком та відсутністю інтернету відобразилася на більшості працездатних жителів, люди або втратили із-за цього роботу, або не мають змогу отримати зарплату.
Жити з кожним днем стає все важче, населення без стабільного заробітку та змоги стабільно купувати необхідне для свого існування йде на компроміси з совістю, продаючи алкоголь домашнього виробництва та товари привезені з Криму. Хтось навпаки йде на ту роботу, де раніше і не думав працювати. Все частіше можна зустріти молодих хлопців, які косять траву або вивозять сміття. Для них поганої роботи немає, головне, щоб не заплямувати свою репутацію.