СБУ повідомила про підозру освітянці з Херсона, яка очолила дитсадок в окупації
Служба безпеки України повідомила про підозру 47-річній жительці Антонівки Тетяні Драмін за співпрацю з окупантами під час захоплення Херсона. Їй інкримінують колабораційну діяльність та пособництво державі-агресору.
Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.
За даними слідства, у липні 2022 року жінка добровільно погодилася обійняти посаду завідуючої захопленого дитсадк №24 у Херсоні.
Правоохоронці встановили, що після призначення Драмін зареєструвала дитячий садок у російському реєстрі та організувала переведення роботи закладу на освітні стандарти Російської Федерації.
Зокрема, вона вилучила з дитсадка українську державну символіку та навчальну літературу, освітній процес і ведення документації були повністю переведені на російську мову, а для навчання використовували підручники, завезені з РФ.
Крім того, за версією слідства, підозрювана проводила збори трудового колективу та агітувала працівників переходити на роботу до закладу, обіцяла заробітну плату в рублях. Працівникам, які відмовлялися співпрацювати з окупаційною адміністрацією, вона наказувала залишити приміщення дитячого садка.
За інформацією правоохоронців, до повномасштабного вторгнення Тетяна Драмін працювала завідувачкою Херсонського закладу дошкільної освіти №79. Вона є уродженкою села Киселівка Херсонського району.
Раніше правоохоронці оголосили підозру колишньому працівнику Херсонського слідчого ізолятора Юрію Оболонському, який під час окупації добровільно обійняв посаду в окупаційному органі виконання покарань.