Все новости Херсона

Лента новостей
События
Російські військові відбирають їжу в жителів Олешок, є загиблі
20 мая 01:30
436
Російські військові відбирають їжу в жителів Олешок, є загиблі

Російські військові відбирають їжу в жителів Олешок, є загиблі

Російські військові силою забирають продукти у мешканців тимчасово окупованих Олешок, що на лівобережжі Херсонщини. Начальниця Олешківської міської військової адміністрації Тетяна Гасаненко та журналістка Марія Семенченко розповіли про це проєкту Крим.Реалії.
 
За словами Гасаненко, окупанти відбирають в людей останні запаси їжі. Спроби чинити опір закінчуються насильством. Журналістка Семенченко також повідомила про випадки побиття місцевих жителів через продукти.
 
 
«Нам відомо, що люди гинули, намагаючись захистити свої продукти від окупантів. Не знаю, чи це літературне слово, але ці негідники намагалися відібрати їжу і позбавляли життя кожного, хто просто заважав їм пройти в підвал, де зберігалися останні запаси для виживання. Те, що відбувається у місті – просто жахливо» — Тетяна Гасаненко, начальниця Олешківської міської військової адміністрації
 
Марія Семенченко згадала один із таких інцидентів: «Був випадок, коли до одного чоловіка прийшли окупанти і знайшли у нього якісь продукти. Його били прикладом і витягли на вулицю, але, почувши звук дрону, нападники покинули його та пішли».
 
Раніше Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що готовий сприяти виїзду цивільних із тимчасово окупованих Олешок через гуманітарну кризу. В Олешках відсутнє стабільне електро- та газопостачання, а доступ до питної води обмежений. Доставка продуктів ускладнена через небезпеку обстрілів.
 
 
За інформацією української влади, у місті досі проживають близько 2 тисяч цивільних. При цьому місцеве незаконне керівництво не визнає серйозних гуманітарних проблем і стверджує, що евакуаційних заходів для населення немає. У Міністерстві розвитку громад та територій України повідомили, що працюють над пошуком рішень для захисту населення Олешок.
 
0 комментариев
16 июня 2026, 05:12
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
При Херсонській ОВА створили комісію для утилізації непридатної гуманітарної допомоги
При Херсонській ОВА створили комісію для утилізації непридатної гуманітарної допомоги
При Херсонській ОВА утворили комісію, яка прийматиме рішення щодо знищення або видалення неякісних і непридатних до споживання товарів гуманітарної допомоги. Відповідне розпорядження підписав начал...
20 мая 09:58
2579
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Вже троє випускниць із Херсона отримали 200 балів на НМТ-2026 
Учениці Херсонського академічного ліцею Кароліна Бородавко та Катерина Маркелова отримали максимальні 200 балів з на національному мультипредметному тесті 2026 року.  Про це повідомило управління о...
09 июня 10:18
1636
На війні загинув херсонець Дмитро Александров
На війні загинув херсонець Дмитро Александров
У боях за Україну загинув військовослужбовець Військово-морських сил ЗСУ, херсонець Дмитро Александров. Про це повідомили його побратими у соціальних мережах. Дмитро загинув 23 травня 2026 рок...
27 мая 14:21
1509
Заступник мера Херсона придбав трикімнатну квартиру під Одесою
Заступник мера Херсона придбав трикімнатну квартиру під Одесою
Заступник міського голови Херсона Віталій Бєлобров купив трикімнатну квартиру у передмісті Одеси. Згідно з даними Державного реєстру речових прав, 15 травня він оформив у власність квартиру площею...
17 мая 14:33
1272