Рятувальники продовжують інформувати жителів області про безпечну поведінку на кризі
Бути обережними під час виходу на замерзлі водойми – основне правило для любителів зимової риболовлі. Адже тільки власна необережність і порушення правил безпечної поведінки під час риболовлі на льоду є основними причинами трагедій. Щоб попередити біду, рятувальники продовжують нагадувати громадянам про те, що ніяка риболовля чи ковзання на льоду не вартують того, щоб позбутися найціннішого – людського життя. Ось і 25 січня співробітники Головного управління ДСНС області спільно з колегами Комсомольського райвідділу відправилися за маршрутом на о.Мідне в обласному центрі. Це місце полюбляють багато рибалок і день, обраний для проведення рейду, не став винятком. Близько півсотні чоловіків схились над власноруч виготовленими лунками і завмерли в очікуванні. Переважно на озері о цій порі року ловиться карась та трапляються і щасливі випадки. Один із рибалок похвалився своїм «трофеєм» - зловилася щука вагою близько 4-х кілограмів.
До кожного з «мисливців» за рибою підходили представники Служби порятунку «101» і вручали їм пам’ятки і листівки застережного характеру, оскільки від нещасного випадку на льоду не застрахований ніхто. Слід просто зважати на погодні умови, слідкувати за прогнозами гідрометеоцентру і старанно дотримуватися правил, що складають безпеку в цілому: не підходити близько до ополонок, проталин; не пробивати багато ополонок та ще й на близькій відстані одна від одної; кожний рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вагою 400-500 г на іншому тощо.
Багато значить і товщина льоду, що вкриває водойму. Під час візиту на озеро льодовий покров був товщиною 25-30 см, що є безпечним для перебування на ньому. Рибалки привітно спілкувалися з рятувальниками і ділилися з ними правилами безпеки з власного досвіду. Приміром, херсонець Юрій розповів як ще батьки навчали його як вберегтися від неприємних ситуацій на льоду. Тепер і він навчає своїх дітей, наголошує їм на тому, що не можна виходити на тонкий лід і тим більше перевіряти його міцність ударом ноги. Та найважливіше треба знати, що порятунок утопаючого у його власних руках. Відтак – виходячи на кригу, слід мати з собою такі засоби для порятунку як дошки і довга мотузка. До того ж, не варто відправлятися на риболовлю самому.
Рятувальники під час рейду розпитували рибалок, чи доводилося їм потерпати на кризі або надавати комусь допомогу; чи відправляються вони на риболовлю в дощ чи туман, що суворо заборонено та ін. І відрадно, що співрозмовники, посилаючись на досвід кожного (від 10 до 50 років) запевняли, що, на щастя, особисто в екстремальних ситуаціях не бували, а про власну безпеку добре пам’ятають, що й дає їм можливість залишатися живими та здоровими.
Шановні громадяни! Рятувальники закликають вас дбати про власну безпеку і не виходити на риболовлю в умовах потепління чи не стійкого льоду. Пам’ятайте: власна безпека у ваших руках.
Головне управління ДСНС України у Херсонській області