Все новости Херсона

Лента новостей
Экономика
Рахунок за евакуатор чи поліцейський рекет: на Херсонщині викрили схему наживи на автовласниках
26 октября 20:15
853
Рахунок за евакуатор чи поліцейський рекет: на Херсонщині викрили схему наживи на автовласниках

Рахунок за евакуатор чи поліцейський рекет: на Херсонщині викрили схему наживи на автовласниках

За доставку авто до поліцейського штрафмайданчику на Херсонщині правоохоронці виставляють захмарні рахунки «зі стелі». Транспортування авта обійдеться власнику у кругленьку суму – 15 тисяч гривень. Керівник Генічеського відокремленого підрозділу Михайло Новосельцев перевірив, хто заробляє шалені гроші на вилученні автівок штрафників на Херсонщині.

shtrafmaydanchyk herson
Активісти дізнались про захмарні рахунки за послуги доставки авта на штрафмайданчик ГУНП в Херсонській області  Фото: СтопКор
На Херсонщині автовласники скаржаться на свавілля правоохоронців. У разі порушення правил дорожнього руху, правил паркування правоохоронці вилучають автівку за допомогою евакуатора та доставляють на штрафмайданчик. А щоб повернути своє авто, окрім штрафу порушник має сплатити космічні суми за послуги евакуатора. Сума в рахунках, що її виставляють на штрафмайданчиках поліції Херсонщини у 25 разів перевищує визначені в Наказі розміри плати за послуги евакуатора.

Про це розповів очільник Генічеського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Михайло Новосельцев. Він з’ясував: Херсонське управління поліції користується послугами «посередників» — приватної фірми, яка і виставляє рахунки для штрафників.

«Поліція у нас в державі наділена правом тимчасового затримання транспортних засобів. Цей порядок затверджено Постановою КМУ від 17 грудня 2008 р. № 1102. Відповідно до цього Порядку, органам Національної поліції для доставляння та зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів дозволено укладати договори з державними підприємствами, які належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ або Національної поліції. У разі потреби зазначені державні підприємства залучають на конкурсних засадах підприємства, установи та організації недержавної форми власності для надання окремих видів таких послуг», — пояснює Михайло Новосельцев.

Правозахисник спрямував до Головного Управління Нацполіції на Херсонщині запит, у якому поцікавився, хто та на яких засадах надає послуги евакуатора правоохоронцям.

zapyt rozcinky evakuatora
Відповідь від ГУНП Херсонщини на запит Михайла Новосельцева Фото: СтопКор
З відповіді з’ясувалося, що, використовуючи свої права, Головне Управління Національної поліції в Херсонській області в особі заступника начальника Олександра Баклана  1 вересня цього року уклало договір на послуги транспортування тимчасово затриманих машин за допомогою евакуатора з ФОП Дігтяренком Олегом Анатолійовичем. У договорі написано чорним по-білому, що вартість «послуг» доставки машини на штрафмайданчик повинна відповідати п.13 Постанови КМУ № 1102, а саме —  спільному Наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України від10.10.2013  № 967/1218/869.

"Крім того повідомляємо, що відповідно до Договору № 477 «Про надання послуг перевезення транспортних засобів», укладеного між ГУНП в Херсонській області і ФОП Дігтяренком О.А., розмір плати за транспортування (доставлення) транспортних засобів здійснюється на підставі виставленого виконавцем рахунку з урахуванням та у відповідності до вимог, визначених Постановою Кабінету міністрів України від 17.12.2013 № 1102 «Про затвердження Порядку тимчасового затримання працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції транспортних засобів та їх зберігання»", — йдеться у відповіді ГУНП у Херсонській області Михайлу Новосельцеву від 12 жовтня 2021 року.

А ось у згаданрму Порядку  зазначені чіткі та конкретні розцінки на транспортування та зберігання авто на штрафмайданчиках поліції. Розмір плати визначено без урахування податку на додану вартість, який справляється відповідно до Податкового кодексу України.
rozcinky na evakuator
Розміри плати за транспортування і зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів на спеціальних майданчиках (стоянках), затверджені Наказом міністерств Фото: скриншот
Таким чином, розмір плати за транспортування не залежить від відстані. Визначальним показником є вага машини. Для автівки вагою до 2000 кг вартість доставки складає 600 грн без ПДВ.
«Розміри плат за транспортування та зберігання транспортного засобу на спеціальному майданчику чи стоянці (далі — розмір плати) стягуються з водіїв, власників (співвласників) тимчасово затриманого транспортного засобу і застосовуються незалежно від форми власності майданчика (стоянки) усіма підприємствами, установами та організаціями, які провадять діяльність, пов’язану із доставлянням та зберіганням транспортних засобів (крім бюджетних установ)», — зазначено в  Наказі трьох міністерств.
Як це відбувається на практиці – розповів Михайло Новосельцев: «Евакуатор приватного підприємця привозить на поліцейський майданчик машину та виставляє рахунок, який вважає за потрібне, а працівник поліції Анатолій Сухоруко не повертає машину, поки власник не перекаже гроші своєму спільнику».
евакуатор ФОП Дігтяренка на Херсонщині
Евакуатор ФОП Дігтяренка на Херсонщині співпрацює з головним управлінням поліції Фото: з відкритих джерел
Він додав, що рахунок від посередника автовласнику передає саме працівник поліції. Який не може не знати вказані в Порядку розцінки на послуги евакуатора.
Правозахисник надав наочний доказ свавілля – рахунок про сплату «послуги евакуатора» на  15 000 гривень! Це в 25 разів вище, ніж визначено законом.
rahunok za evakuator policiyi hersona
Рахунок за послуги евакуатора до штрафмайданчику ГУНП в Херсонській області Фото: СтопКор
«Цікаво, як ділять кошти, зароблені злочинним шляхом?   Кому скільки? Нехай пан заступник начальника Херсонського ГУ НП Олександр Баклан розбереться, що за злочинна зграя діє під дахом поліції», — резюмує правозахисник.

Нагадаємо:

  •    Як повідомляв «СтопКор», керівник Генічеського відокремленого підрозділу ВГО «Стоп корупції» Михайло Новосельцев виграв суд у Кабміну в інтересах ветеранів війни. 21 жовтня Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов ВГО «Стоп корупції» у частині визначення грошової допомоги учасникам бойових дій у розмірі 1491 грн.
0 комментариев
08 декабря 2021, 11:24
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Украинцы начали сдавать "евробляхи" на металл за 6 грн/кг, но полиция готова и к такому: ждут штрафы до 170 тысяч
Украинцы начали сдавать "евробляхи" на металл за 6 грн/кг, но полиция готова и к такому: ждут штрафы до 170 тысяч
Украинцы нашли способ, как избавиться от автомобиля после того, как не успели растаможиться до окончания льготного периодаЛьготный период закончился, а водители евроблях, которые не успели растаможить...
04 декабря 12:21
63821
В полиции предупредили украинцев с детьми о важном условии: "Штраф до 850 гривен"
В полиции предупредили украинцев с детьми о важном условии: "Штраф до 850 гривен"
В Национальной полиции напомнили украинцам о важном правиле, за несоблюдение которого предусмотрен штраф в размере от 510 до 850 гривен.Об этом говорится в сообщении на официальной странице в Фейсбуке...
28 ноября 07:45
8249
В Херсоне на Центральном рынке начал свою работу «Банк одежды»
В Херсоне на Центральном рынке начал свою работу «Банк одежды»
В Херсоне общественная организация «А что сделал ты?» организовала «Банк одежды». Об этом сообщают в социальной сети Фейсбук на странице организации.«Теперь пенсионеры, многодетные семьи, семьи, котор...
29 ноября 09:35
5897
ГПЗКУ повышает арендную плату за паи в Херсонской области
ГПЗКУ повышает арендную плату за паи в Херсонской области
Руководством АО «Государственная продовольственно-зерновая корпорация Украины» и директором филиала «Великолепетихский элеватор» проведена встреча с жителями пгт Большая Лепетиха (Херсонская обл.) с ц...
30 ноября 14:19
4506
Веерные отключения по 10 часов в день. Киевскую и Херсонскую области предупредили готовятся к энергокризису
Веерные отключения по 10 часов в день. Киевскую и Херсонскую области предупредили готовятся к энергокризису
Местные власти в ряде областей предупредили о возможных веерных отключениях электроэнергии, длительность которых может превышать несколько часов в деньВ некоторых регионах Украины местные власти преду...
09 ноября 07:45
7348
102
Пoд Xepcoнoм пpoзвучaл cмepтeльный выcтpeл
Пoд Xepcoнoм пpoзвучaл cмepтeльный выcтpeл
Cpeди бeлoгo дня в ceлe Зeлeнoвкa пoд Xepcoнoм пpoзвучaл выcтpeл, кoтopый ocтaнoвил жизнь пoжилoгo ceльчaнинa.Дeлo былo вo двope дoмa, гдe в этo вpeмя oтдыxaл cын xoзяинa. Bыcкoчив нa шум, мужчинa oбн...
12 ноября 21:54
743
68
Уроженец Херсона признан лучшим исполнителем на премии MTV Europe Music Awards-2021
Уроженец Херсона признан лучшим исполнителем на премии MTV Europe Music Awards-2021
Вчера, 14 ноября, в Будапеште состоялась 28-я ежегодная церемония награждения MTV Europe Music Awards-2021. Украинский артист Макс Барских — уроженец Херсона Николай Бортник — одержал побе...
15 ноября 20:59
646
68
Семейный врач уволился: как об этом узнать и что делать
Семейный врач уволился: как об этом узнать и что делать
Семейные врачи перед тем, как уволиться, предупреждают об этом своих декларантов, то есть тех, с кем подписали декларацию. Обычно вместо себя они предлагают своего коллегу.Так, если человек соглашаетс...
20 ноября 06:45
186
68