Все новости Херсона

Лента новостей
События
Повістки та обмеження для чоловіків за кордоном: що відомо
24 апреля 03:32
128
Повістки та обмеження для чоловіків за кордоном: що відомо

Повістки та обмеження для чоловіків за кордоном: що відомо

Українським чоловікам призивного віку призупинили видачу документів в консульських установах за кордоном.
Військовозобов’язаним громадянам України, які зараз перебувають за кордоном, від сьогодні призупинили надання консульських послуг. Цю інформацію підтверджують українські дипустанови в Польщі, Іспанії та Китаї, кажуть, що зроблено це "за дорученням Міністерства закордонних справ України".
На ситуацію відреагував глава МЗС Дмитро Кулеба і пояснив, що таке рішення Києва дійсно існує і "відповідає умовам сьогодення та є справедливим".
 
Нові обмеження
Напередодні ЗМІ опублікували копію розпорядження Міністерства закордонних справ для керівників усіх дипломатичних установ нашої країни про тимчасове призупинення всіх консульських дії щодо громадян України призовного віку.
 
 
Сьогодні українське консульство у Польщі, Барселоні та посольство України в Китаї підтвердили справжність розпорядження МЗС і призупинили надання послуг чоловікам призовного віку – від 18 до 60 років.
"Ми чекаємо на вказівки від Міністерства закордонних справ. Зараз просто тимчасово призупинено їх прийом. Зараз розробляються механізми, які відповідно діятимуть до закону про мобілізацію", – розповів Суспільному співробітник консульства у Польщі.
Окрім цього закордонні підрозділи ДП Документ також призупинили роботу. Про це повідомили на сайті відомства, але запевнили, що це сталося з "технічних причин".
 
Водночас українське консульство в Гамбурзі в розсилці, яка приходить біженцям у Німеччині, повідомило, що продовжить видачу раніше оформлених паспортів чоловіками призовного віку, незважаючи на наказ МЗС України, але заявляє, що нові документи від чоловіків дійсно прийматися не будуть.
 
Про які консульські дії йдеться?
Перелік питань, якими займаються консульства, визначено у Консульському статуті України. Зокрема, це:

•  Оформлення та заміна закордонного паспорта, внесення даних про дітей до закордонних паспортів батьків;

•  Обмін посвідчення водія;

•  Отримання або відмова від громадянства;

•  Соціальні виплати;

•  Оформлення документів на постійне проживання за кордоном;

•  Оформлення віз;

•  Реєстрація актів цивільного стану (народження, реєстрація та розірвання шлюбу, реєстрація смерті, реєстрація зміни імені);

•  Взяття на консульський облік.

У разі взяття громадян України під варту, інших заходів, що обмежують свободу, консульство має переконатися, що права та інтереси українського громадянина не обмежуються.
 
 
Окрім цього консульства здійснюють нотаріальні дії, зокрема:

- засвідчують договори, заповіти, доручення

- видають свідоцтва про право наслідування

- видають свідоцтва про право власності частини спільного майна у шлюбі

- запевняють копії, фотокопії документів та витягів з них

- запевняють справжність підпису на документах

- запевняють справжність електронного підпису на електронних документах

- запевняють переклад з однієї мови на іншу

- встановлюють факт, що фізособа жива

- засвідчують факт перебування фізособи у певному місці

- засвідчують ідентичність фотографій

- фіксують час подання документів

- Видаються дублікати документів.

 
Тобто наразі всі ці послуги для чоловіків призовного віку, які перебувають за кордоном, стають недоступні.
 
"Так не працює. У нас в країні війна"
Міністерство закордонних справ України оприлюднило офіційну заяву щодо цієї ситуації. Там повідомили, що незабаром МЗС роз’яснить порядок отримання консульських послуг для чоловіків мобілізаційного віку за кордоном.
 
 
"Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна", – завив голова МЗС Дмитро Кулеба.
За його словами, обов’язок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.
 
"Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, – то так це не працює", – написав міністр.
Він зазначив, що перебування за кордоном не звільняє громадянина від обов’язків перед Україною.
"Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно", – сказав Кулеба.
 
Пояснення від МЗС
Ввечері 23 квітня МЗС дало пояснення щодо обмеження надання українським чоловікам у віці 18-60 років консульських послуг. Зокрема:

•  Надання таких послуг припиняється, доки інформаційно-комунікаційні системи МЗС не будуть змінені відповідно до нового закону про мобілізацію.

•  Призупинення надання консульських послуг є тимчасовим кроком, обумовленим необхідністю вирішення питань щодо військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном. Тобто хоч закон ще не набрав чинності, надання послуг припиняється, оскільки термін розгляду заяв може перевищити час, що залишився до набрання чинності законом.

•  Після набуття чинності закону про мобілізацію 18 травня 2024 року якщо чоловік призовного віку оновить дані в ТЦК, то він матиме доступ до надання консульських послуг.

•  Сам механізм оновлення та перевірки військово-облікових даних наразі визначається з-поміж доступних варіантів й узгоджується.

•  Всі заяви про надання консульських послуг, подані до 23 квітня 2024 року, буде розглянуто та опрацьовано консульськими установами в повному обсязі.

•  У разі потрапляння будь-якого громадянина України у надзвичайну ситуацію за кордоном (ДТП, затримання, стихійні лиха тощо), співробітники консульської служби надаватимуть в межах законодавства необхідну консульську допомогу в повному обсязі.

•  Чоловік при цьому має право подати заяву про вчинення консульських дій дитині чи іншій підопічній особі, але не для себе.
 
 
Що по повісткам
Раніше член Комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Федір Веніславський пояснював, що новий закон про мобілізацію зобов’яже чоловіків за кордоном оновлювати свої дані в електронних кабінетах, але повісток вони отримувати не будуть.
"Ми залишили можливість, передусім особам, що проживають за межами України, скористатися електронним кабінетом для дистанційного оновлення даних без в'їзду на територію України, оскільки потім виникне проблема з можливістю їх виїзду", – сказав Веніславський.
 
 
0 комментариев
24 мая 2024, 10:30
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Может ли в ТЦК с военнообязанным зайти жена, мама или адвокат – ответ юристки
Может ли в ТЦК с военнообязанным зайти жена, мама или адвокат – ответ юристки
Юрист призывает не осуждать мужчин, пришедших в ТЦК с женой или мамой, хотя признает, что не поощряет такие действия.Юристка Надежда Шуляк, могут ли военнообязанные взять с собой в ТЦК "группу поддерж...
20 мая 03:15
1390
Как выбрать подходящую варочную панель: руководство для покупателей
Варочные панели - https://www.siemens-home.bsh-group.com/ua/ru/pribory/prigotovlenie-i-vypekanie/varochnye-poverkhnosti - играют важную роль в кухонном пространстве, и правильный выбор может существен...
29 апреля 22:13
1138
Вулиця знищена одним ударом: РФ вперше застосувала в Україні авіабомбу ФАБ 1500
Вулиця знищена одним ударом: РФ вперше застосувала в Україні авіабомбу ФАБ 1500
5 травня російські окупацінйі війська завдали потужного удару по Харківщині. Ціллю ворожої атаки стало село с. Моначинівка Купʼянського району.Про це йдеться у повідомленні очільника Харківської ОВА О...
06 мая 14:03
1008
Окупанти розстріляли жінку на Херсонщині – розпочато розслідування
Окупанти розстріляли жінку на Херсонщині – розпочато розслідування
За процесуальним керівництвом Херсонської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та свідків війни, поєднаних з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України). п...
24 апреля 18:24
868
Україна вже не може забезпечити виплату пенсій усім громадянам похилого віку: залишився єдиний вихід
Україна вже не може забезпечити виплату пенсій усім громадянам похилого віку: залишився єдиний вихід
В Україні виплата пенсій опинилася під загрозою. Через різке скорочення українців, що працюють, пенсіонерам уже нічим виплачувати зароблене. Через це депутати терміново приступають до впровадження пен...
13 мая 09:25
1073
4
Чорнобаївська громада отримала понад 1200 книжок
Чорнобаївська громада отримала понад 1200 книжок
Чорнобаївська громада Херсонської області, у рамках всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!», отримала понад 1200 книжок.Їх для мешканців прифронтових та деокупованих регіонів зібрали зак...
02 мая 10:03
690
1
Встановлена ще одна картина, викрадена росіянами з Херсонського музею
Встановлена ще одна картина, викрадена росіянами з Херсонського музею
Список музейних робіт, які незаконно перебувають в Криму, поповнився ліногравюрою литовського художника Самуїла Розинаса.Про це повідомили працівники Херсонського художнього музею.В чергове переглядаю...
12 мая 12:20
544
1
Світова війна: в Україні зійшлися два величезні альянси, - Bloomberg
Світова війна: в Україні зійшлися два величезні альянси, - Bloomberg
Бойові дії в Україні стали першим глобальним конфліктом нової холодної війни. Два величезні альянси опосередковано, але зіткнулися на полі бою в Європі.Видання Bloomberg пише, що війна в Україні розді...
14 мая 03:17
681
1